FM Sranang heeft niet te lang getreurd |23. woensdag 29 augustus 2012 PK-!XM:!;J Saïd Bouzambou (links) moet ook dit seizoen weer één van de smaakmakers worden Bij eerstedivisionist Groene Ster Vlissingen. foto Ruben Oreel kwam het eens ter sprake om een team op te starten en dat idee be viel al heel snel. Waarom niet? Er zijn genoeg meiden en vrouwen die willen zaalvoetballen. Het komt de ontwikkeling van onze vereniging alleen maar ten goede, denken wij." Het levert ook meer werk op en dat is soms best lastig heeft Najim Boughmari ervaren. „Wij hebben er allemaal een baan naast en wil len zelf ook nog graag voetballen. Het is vaak aanpoten geblazen om iets te bewerkstelligen. Soms kom je dan weleens wat handjes te kort." De zoektocht naar een nieuwe technische staf kostte ook aardig wat tijd. „Mo Ahrouch gaf in maart aan een jaartje niets te wil len doen. Toen zijn wij op zoek ge gaan naar een opvolger. Angelo Geelhoed was vorig seizoen al as sistent bij ons en is nu hoofd coach." Hij zal geassisteerd worden door Hicham Benhammou en Ka- da Eljilali, die in de zaal zijn spo ren verdiende als scheidsrechter. Boughmari: „Wij denken met dit trio een goede mix te hebben." On der leiding van Geelhoed, Benham mou en Eljilali wil Groene Ster een rol van betekenis spelen in de eerste divisie. Lorenzo de Groot is niet meer beschikbaar, vanwege zijn overgang op het veld naar Goes. Len Eversdijk, op het veld spelend voor RCS, moet zijn ver vanger worden. Alleen moet het bestuur van Groene Ster hem dan wel speelgerechtigd krijgen. Evers- dijk speelde een aantal jaren terug in de zaal voor FC Dauwendaele en had dus overschrijving moeten aanvragen. „Ik hoop dat we voor hem nog dispensatie krijgen", zegt Boughmari. Zijn club eindigde vorig seizoen als debutant op de vierde plaats. En dan was de selectie door strub belingen geruime tijd niet op volle sterkte. „We hopen dat we de boel nu lekker bij elkaar kunnen hou den. Dat gaat ook wel lukken. Het doel is om de prestatie van vorig seizoen minimaal te evenaren. Daar hebben we ook de ploeg voor. Na zeven, acht wedstrijden kun je echt zeggen waar je staat." Voor een debutant deed FM Sranang het vorig sei zoen heel aardig. De zaal voetballers uit Goes fi nishten in een overwegend Bra bants veld als tweede en mocht via de nacompetitie proberen een promotie naar het op één na hoog ste niveau af te dwingen. „Dat het niet lukte was jammer", aldus coach Ramon Dahoe. „Maar we hebben er niet te lang om ge treurd." De oud-speler is al enkele, jaren coach van FM Sranang, terwijl zijn broer Rox op de achtergrond van alles regelt. Robbie, een andere broer, is dit seizoen aan de techni sche staf toegevoegd. De selectie is niet breder geworden. „De kern is intact gebleven en met Wesley den Hollander hebben we een nieuwe speler", zegt Ramon Da- hoe. „Op Gaffin de Meza doen we geen beroep meer. Hij heeft de laatste vijf, zes wedstrijden vorig seizoen niet meer meegedaan en is op het veld met Goes naar de hoofdklasse gepromoveerd. Dan is de combinatie met zaalvoetbal heel moeilijk." Doelman Wybrand Boonstra heeft na vele jaren een stapje terug gedaan. Danny Oosse is zijn opvol ger. „Danny is een goede keeper", heeft Dahoè gezien. „Maandag speelden we voor de beker tegen FC Oost uit Roosendaal. We won nen met 13-2 en Danny keepte pri ma." De Goesenaren gaan vol vertrou wen aan een nieuw seizoen in de topklasse (voorheen de eerste divi sie) beginnen. Dahoe: „Vorig sei zoen debuteerden we op dit ni veau en hebben we boven ver wachting gepresteerd. Als je zo ver komt, wil je er ook het maximale uithalen. We hebben in de nacom petitie gevoetbald om te promove ren, maar dat lukte helaas niet. Toch was er geen man over boord, want we hadden er vooraf niet op durven hopen." De coach wil graag een vergelijk baar seizoen draaien. Dus bovenin meedoen en zicht houden op de prijzen. „Promoveren zou mooi zijn, al is het alleen maar om te kij ken of je als ploeg een niveau ho ger aan kunt pikken. Aan de ande re kant komt er dan wel heel veel bij kijken. Financieel is het dan bij zonder zwaar. De KNVB wil dat je met jeugdteams gaat werken, je moet stewards hebben bij thuis duels en de tegenstanders en scheidsrechters ontvangen met een hapje en een drankje. Dat kost over een heel seizoen gezien veel geld» dat wij als klein clubje niet hebben. Als het zover is, moeten we daarom eerst maar eens kijken of we willen promoveren." Barry van der Hooft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59