Uitbreiding Groene Ster krijgt vorm 221 AmateurwomAL Zeeuwse vrouwenderby in hoofdklasse woensdag 29 augustus 2012 Voor de zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen gaat het seizoen vrijdag van start met de bekerwedstrijd tegen Real/Café De Kroon uit Den Haag. Een week later begint de competitie in de eerste divisie en daarin wil de Walcherse formatie opnieuw hoge ogen gooien. „We willen het resultaat van afgelopen seizoen minimaal evenaren", zegt bestuurslid Najim Boughmari. W"ie denkt dat het den voldoet. De bond ziet graag met een potje zaal- dat clubs worden uitgebreid, bij- voetballen ophoudt voorbeeld met een jeugdafdeling, bij Groene Ster Vlis- We beginnen nu met de A-junio- singen heeft; het mis. De Walcher- ren, die in de regionale RZW-com- se club, opgericht in april 2007, petitie gaan spelen. De KNVB had heeft een beleid uitgestippeld en liever gezien dat we in de landelij- aan de hand daarvan wü het ke klasse waren gaan spelen. Maar steeds verder groeien. Naast twee voor A-junioren is er maar één lan- mannenteams beschikt Groene delijke klasse in Nederland. We Ster Vlissingen vanaf dit seizoen hebben het over jongens van zes- daarom ook over een team met tien tot achttien jaar. Die zouden A-junioren en een vrouwenforma- dan laat thuis zijn. Wij dragen dan tie. verantwoordelijkheid voor die gas- Na vier promoties op rij belandde ten en dat ze nu vlakbij huis zaal- Groene Ster Vlissingen vorig jaar voetballen scheelt ook aanzienlijk in de eredivisie. Omdat de KNVB in de kosten. In de regionale com- de namen van de divisies heeft ver- petitie kunnen die jongens zich, anderd, speelt Groene Ster nu in ook prima ontwikkelen." de eerste divisie. Het hoogste ni- Het nieuw opgestarte vrouwen- veau is nu de eredivisie, onder de team speelt alle competitiewedstrij- eerste divisie hangen de topklasse den net buiten de provincie, in en hoofdklasse, waarin het tweede Wouw. Secretaris Boughmari, die team van Groene Ster dit seizoen het bestuur vormt met voorzitter uitkomt. Youssef Afkir, penningmeester „Hoe hoger je komt, hoe meer de Sander Goedegebure en Marik Wa- KNVB ook van je eist", legt terman (sponsoring), geeft uitleg. Boughmari uit. „Je krijgt een licen- „De vriendinnen van Youssef en tie, als je aan bepaalde voorwaar- Afkir voetballen. Met het bestuur Over de publieke belangstelling heeft Groene Ster Vlissingen weinig te kla gen. Sporthal Baskensburg is altijd goed gevuld. foto Lex de Meester Najim Boughmari (midden) met links van hem de vertrokken coach Mo Ah- rouch. foto Ruben Oreel Iln de zaterdag-hoofdklasse van het vrouwenvoetbal staat dit seizoen de Zeeuwse derby Oostkapelle-Smerdiek weer op het programma. Oostkapelle speelde vorig jaar om promotie naar de topklasse. In de nacompeti- tie redde de Walcherseformatie het tegen Venray niet. „Een dom per, maar ook weer geen ramp", zegt trainster Irma de Witte daar over. „We waren er niet klaar voor. Daarom is het beter om nog wat te bouwen aan het team." Dit seizoen mikt De Witte op een plek in het linkerrijtje. Mede gelet op diverse bekeruitslagen ver wacht zij een competitie waarin de ploegen aan ellcaar gewaagd zijn. Wartburgia (dat promotie-as piraties heeft) en het uit de top klasse gedegradeerde Reiger Boys (dat vanwege een samenwerkings verband met Telstar kan putten uit een groot arsenaal aan talent volle speelsters) tipt zij als titelfavo- rieten. Oostkapelle begroette dit seizoen twaalf nieuwelingen. Keepster Jora- line Wielders, afkomstig van Desk, is daarvan een zekerheidje in de se lectie. Ook Joyce de Wilde, overge komen van Apollo Cl, lijkt aan te haken bij het eerste. Daartegen over staat een zware knieblessure van Selena Paardekooper (overge komen van GPC Vlissingen) en de afwezigheid voor een halfjaar van Marieke Kwast wegens een rond reis in Azië. „Het loopt dus altijd anders dan je vooraf in je hoofd hebt. Niettemin beschikken we over een groep van twintig speel sters die er klaar voor is. Welis waar voor een deel piepjong, maar wel talentvol." Oostkapelle 3 is in middels teruggetrokken omdat er toch onvoldoende speelster be schikbaar waren. Voor trainer Servaas Brouwer van Smerdiek is het seizoen geslaagd als zijn ploeg zich handhaaft. Vo rig jaar dwong de formatie promo tie af via een beslissingswedstrijd tegen Barendrecht. De oefenmees- ter heeft te kampen met een smal le selectie van vijftien spelers. Op het laatste nippertje vertrok de Ter- neuzense tweeling Sharona en Syl- vana Tieleman naar de opleidings- ploeg van Ajax. „Schitterend voor die meiden, maar jammer voor ons. Door onze kleine groep moe ten we erop hopen dat het aantal blessures en schorsingen beperkt blijft", stelt Brouwer. Smerdiek zal zich danig moeten aanpassen aan de hoofdklasse. ,\In tegenstelling tot vorig jaar zullen we het spel niet vaak maken. Daar zullen we ons tegen moeten wape nen. Door nog geconcentreerder te opereren en nog harder te knok ken dan voordien. Ook verdedi gend zullen we meer zekerheden moeten inbouwen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58