21 woensdag 29 augustus 2012 Doelman Roy den Dunnen, hier in actie tegen Oostburg, is Breskens na de degradatie trouw gebleven en wil snel terug naar de vierde klasse. archieffoto Peter Nicolai KOEWACHT Bij Koewacht rekent iedereen na twee zesde plaatsen op rij op een seizoen in de bovenste helft. Aan valler Darius Cyrroes vertrok welis waar naar AZW, maar de selectie is er door de komst van Jens Vare- wijk en Jeffrey Buize van RIA W. per saldo op vooruitgegaan. „Bo vendien is iedereen weer een jaar tje ouder", zegt middenvelder Reinbert Broos (33). „Wij moeten wel bij de eerste drie kunnen eindi gen." Vorig seizoen was het wissel valligheid troef bij Koewacht. Op zich niet zo vreemd omdat de kern van de selectie een gemiddel de leeftijd van 21 jaar heeft. Broos: „Met Rudy Govaert en Dimitri Verlinde ben ik de oudste van de ploeg. De rest is nog erg jong. Vo rig seizoen was een seizoen om snel te vergeten, maar aan de ande re kant zeg ik ook: we hebben er veel van geleerd." KWADENDAMME Na vier seizoenen in de vijfde klas se B te zijn uitgekomen, maakt Kwadendamme dit seizoen nog eens deel uit 'van de Zeeuws- Vlaamse vijfde klasse. De Beve- landse ploeg had het graag anders gezien maar had geen andere keus. Ondanks de negende plaats van vo rig jaar is het linkerrijtje het doel. „De selectie heeft geen mutaties ondergaan", legt wedstrijdsecreta ris Lou de Jonge uit. Vorig seizoen kende Kwadendamme een redelij ke start, maar rond de winterstop verloor de ploeg zeven keer op rij. De oorzaak: een groot aantal bles sures, aldus De Jonge. „Op een ge geven moment misten we vijf spe lers. Vijf bepalende spelers ook." Omdat inmiddels (bijna) iedereen weer fit is verwacht De Jonge dat Kwadendamme weer kan uit groeien tot - op zijn minst - een stabiele middenmoter. SCHOONDIJKE Voor Henk Ottens, de nieuwe trai ner van Schoondijke, staat vast dat de focus van zijn ploeg op de top drie moet liggen. „We hebben met z'n allen ook uitgesproken dat we voor promotie gaan." De West-Zeeuws-Vlamingen eindig den vorig jaar als vierde en hopen dit seizoen nog progressie te boe ken. Wat dat laatste betreft is Ot tens hoopvol gestemd. „We zijn tot nu toe lekker bezig en wat ook belangrijk is: ik zie voetbal. Voor de vijfde klasse staat er een heel re delijk ploegje", denkt Ottens, die Breskens als titelkandidaat num mer één tipt en ook hoge verwach tingen heeft van Graauw en Vogel waarde. SDO'63 Na de komst van trainer Gino van de Broecke (inmiddels alweer drie jaar terug) eindigde SDO'63 respec tievelijk als dertiende, twaalfde en negende en dus is er onmisken baar sprake van een stijgende lijn. Om die lijn verder door te trekken gokt Van de Broecke dit seizoen op een plaats bij de eerste zeven of acht ploegen. Die doelstelling moet ook haalbaar zijn, denkt hij, omdat hij zijn selectie met vier spelers van buitenaf versterkt zag en uit de jeugd een aantal A-junio- ren doorkwam. „De kern van de groep is nog altijd jong, maar wel al drie jaar bij elkaar. Dat moet zich eens uitbetalen." Omdat Do minic de Koning dit seizoen weer beschikbaar is, hoopt Van de Broecke ook op meer stootkracht, want daaraan ontbrak het de ploeg vorig seizoen vooral na de winterstop. SLUIS Sluis kon vorig seizoen geen pot ten 'breken. De ploeg van trainer Ronnie Tresonie eindigde op de voorlaatste plaats en bleef daar mee ver verwijderd van de vierde plaats van één jaar eerder. Toch durft wedstrijdsecretaris Raymond Hubregtse dit jaar uit te gaan van een plaats in het linkerrijtje. „Qua selectie staan we er dit jaar hoe dan ook beter voor", zegt hij. Met de versterkte promotie en de drie periodekampioenschappen die te vergeven zijn hoopt Hubregtse ook 'onderweg ergens iets mee te kunnen pikken.' Breskens is voor hem titelkandidaat nummer één. „Maar als wij daarachter heel erg ons best doen kan het zomaar een leuk seizoen worden." TERHOLE Het was de laatste jaren vaste prik dat Terhole de competitie als laat ste beëindigde, maar dit seizoen is er de hoop dat dat eens niet ge beurt. „Ik gok op twaalf tot vijf tien punten", zegt trainer Jos de Wilde. „We hebben nog altijd een jonge ploeg, maar na de winter stop hebben we vorig seizoen toch zoveel progressie geboekt dat we de lat wat hoger kunnen leggen." Wat dat betreft was het voor de dorpsclub een teleurstelling dat twee van de beste spelers hun heil elders zochten. „Wat overblijft is een ploeg waarin de jongste speler vijftien is en de oudste 23", zegt De Wilde. „Het is vaak wat naïef" VOGELWAARDE Jean-Pierre Hubregsen, de opvol ger van Ad Roovers bij Vogelwaar de, mikt op een plaats bij de eerste drie om direct te promoveren. „Maar lukt dat niet, dan moeten we ons maar als nummer vier voor de nacompetitie plaatsen." Omdat Arno Wauters gestopt is heeft Vogelwaarde heel wat doel punten ingeleverd maar door de komst van met name Johnathan Weever (van Terneuzen) denkt Hubregsen dat de selectie 'er kwali tatief toch iets op vooruitgegaan is'. Achter Breskens zal Vogelwaar de voor de tweede en derde plaats de concurrentie moeten aangaan met vooral Koewacht, Graauw, en Schoondijke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57