Amateunomht Jagen op scalp van Breskens 20 Van Baaien baalt van leegloop in Hansweert woensdag 29 augustus 2012 De trainers van de vijf Zeeuwse dubs verwach ten geen hoofdrol te gaan spelen in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal. Ze zien zich niet in de top drie eindi gen, welke recht geeft op directe promotie naar de vierde klasse. HANSWEERTSE BOYS Richard van Baaien had zijn trai nersdebuut bij de club uit Hans- weert anders voorgesteld. „Er zijn nog meer spelers vertrokken dan ik had verwacht. Dat is ffustre- rend. Door kwaliteitsverlies kan je met dit team geen rol van beteke nis spelen. Mijn doel was om bij de eerste vijf ploegen te eindigen, maar die doelstelling heb ik inmid dels bijgesteld." Van Baaien zegt cynisch in een eerste opwelling dat ze zich nu richten op de eerste twaalf „Bovenaan het rechterrij- tje. Dan kunnen we tevreden zijn." De voorbereiding verliep niet soepel. Hansweertse Boys is uitgesloten van bekervoetbal, om dat de club vorig jaar niet kwam opdagen voor een bekerduel. „Dan is het moeilijk om een tegenstan der voor een oefenwedstrijd te vin den", stelt Van Baaien vast. RENESSE Walter de Jonge begint aan zijn tweede seizoen bij de Schouwse ploeg. Hij weet dan ook dat zijn se lectie in de voorbereiding door het zomerseizoen verre van compleet is. „Het blijft schipperen om vol doende spelers op de been te krij gen. In september hoef ik niet veel te verwachten. In oktober begint voor ons eigenlijk de competitie." Twee jaar geleden verkeerde Renes- se in malaise. Vorig jaar eindigde de ploeg op de voorlaatste plaats. Dit seizoen hoopt De Jonge het be ter te doen. „We zijn in de breedte versterkt. Als ik het realistisch be kijk dan hoop ik de aansluiting met het linkerrijtje te maken. Dat is de uitdaging." ROBUR Voor Jack Wijnands valt het moei lijk in te schatten waar zijn ploeg aan het eind van het seizoen zal staan. „Ik ben tevreden met het lin kerrijtje. Bovenin meedraaien lijkt me te veel gevraagd. Daarvoor ko men WW'67 en Vosmeer in aan- Renesse-trainer Walter de Jonge merking. We zijn in de breedte wel versterkt, zodat we tegensla gen gemakkelijker kunnen opvan gen. Misschien zit er iets meer in." Robur bezit een kunstgrasveld en is daardoor thuis voor veel tegen standers moeilijk te kloppen. Dat bleek ook vorig seizoen. „Toen haalden we 22 van de 25 punten in thuisduels", merkt Wijnands op. VOLHARDING De geplande fusie met SVD heeft de aandacht, maar voorlopig moet de club uit Ovezande zich blijven richten op de competitie in de vijf de klasse zondag. „Ik zie het als een overgangsjaar. Dit seizoen zet ten we nog alles op onze club. We mikken op een plaats in de mid denmoot", stelt André de Graaf. De trainer baseert zijn verwachtin gen op de selectie, die met jeugdspelers is aangevuld. „We hebben 22 spelers. De basis voor het resultaat wordt gelegd door twee per week te trainen." VOSMEER Vorig jaar miste de ploeg van Wim Westerhuis op een haar na de promotie naar de vierde klasse. De trainer blijft in de aanloop naar het nieuwe seizoen aan de voorzichtige kant. „We moeten het linkerrijtje zien te halen. De se lectie is in elk geval breed genoeg Over de voorbereiding kan Wester huis tevreden zijn. „We zijn goed bezig." Hij wijst Vivoo en Odio, die uit de vierde klasse zijn gede gradeerd, aan als de voornaamste kanshebbers voor de titel. Bestond de vijfde klasse A van het zondagvoetbal vorig jaar maar uit elf ploegen, dit jaar zijn dat er weer twaalf Verdwenen zijn Philippi ne en Sluiskil, nieuw zijn Breskens, Corn Boys en Kwadendamme. De competitie is dit jaar des te interessanter, nu er drie ploegen recht streeks promoveren en drie periodekampioenschappen te vergeven zijn. Breskens is de meest genoemde titelkandidaat. BRESKENS Na de teleurstellende degradatie uit de vierde klasse heeft Breskens dit seizoen maar één doel: een plaats bij de eerste drie. „De num mers één tot en met drie promove ren rechtstreeks", zegt doelman Roy den Dunnen. „Daar moeten we gewoon bij zitten." Om die doelstelling te realiseren heeft de club fors geïnvesteerd in de selec tie, die met zo'n dertien spelers werd uitgebreid. Zeven spelers kwamen van buitenaf zes spelers uit de eigen jeugd. „In de breedte zijn we er flink op vooruitgegaan", weet Den Dunnen. In de strijd om de bovenste plaatsen verwacht Den Dunnen vooral concurrentie van Graauw. CORN BOYS Als het aan trainer Arno Verlinde ligt krijgt het Sasse voetbalpubliek dit seizoen een heel ander Corn Boys te zien dan vorig jaar. De ploeg die in mei van dit jaar met slechts één enkel winstpunt de competitie afsloot, is getransfor meerd tot een jonge, talentvolle ploeg. „Er staat nu een compleet nieuwe ploeg, die barst van het ta lent", aldus Verlinde, voor wie vaststaat dat Corn Boys om promo tie gaat meedoen. „We gaan zeker bij de eerste vijf eindigen." GRAAUW Graauw kende vorig jaar met een derde plaats in de eindrangschik king zijn beste seizoen in jaren. Met Marco van Vlierberghe aan het roer was de club uit Oost-Zeeuws-Vlaanderen dicht bij promotie. Van Vlierberghe vertrok naar Clinge en van Clinge kwam Ivo Wouters. Een oude bekende, want ook tussen 1997 en 2002 was Wouters al. eens trainer van Graauw. De voormalige aanvaller mikt op - opnieuw - een plaats in de top. „Maar", realiseert hij zich, „makkelijk zal het niet worden om de prestaties van vorig jaar te eve naren." Dat is geen kwestie van in dekken, zegt hij,-maar van reali teitszin. „Vorig jaar is het vaak ge beurd dat de tegenstander beter was maar dat Graauw de doelpun ten maakte. Dat kan dit jaar zo maar anders zijn." GROEDE Groede moest vorig jaar genoegen nemen met de zevende plaats in de eindrangschikking en legt de lat dit seizoen daarom niet al te hoog. „We hebben maar een smal le selectie", geeft Wim Fenijn als reden op. Fenijn is bij Graauw de opvolger van David Almekinders,- de trainer die na een vierjarig dienstverband afscheid nam. Met Almekinders vertrokken ook Bram Verkruijsse (gestopt) en Wrezj Ohanian (Sluis), maar daar staat de komst tegenover van Joël Scherbeijn (Aardenburg), Vedat Gezici (Schoondijke) en Sven Ver- ploeg (Oostburg). „De midden moot is voorlopig ons doel", zegt Fenijn. „Als we iets hoger kunnen eindigen dan vorig jaar doen we het al goed." HOOFDPLAAT Hoofdplaat had zich vorig seizoen een plaats bij de eerste zes tot doel gesteld, maar bleef uiteindelijk ste ken op een teleurstellende achtste plaats. Trainer Patrick Sutin blijft echter onverminderd enthousiast en gokt in zijn vierde seizoen op het linkerrijtje. „Met de versterkte promotie van dit jaar wordt de competitie wel heel interessant", verwacht hij. Zijn gevoel zegt dat Hoofdplaat niets te zoeken heeft in de vierde klasse. „Maar als we ooit nog eens een kans hebben om te promoveren, dan is het wel dit jaar." Met de doorbraak van de zeventienjarige Wouter Ghijs heeft Sutin dit seizoen in elk geval wat meer armslag. „Met deze selec tie kunnen we van iedereen verlie zen maar ook van iedereen win-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56