wil RIA W. snel promoveren het niet te veel in mooi voetbal zoeken |I9. woensdag 29 augustus 2012 de Cofely Cup." Een tegenvaller is het wegvallen van Danny Pijcke door een achillespeesblessure, waardoor de doelman maanden buitenspel staat. STEEN Voor Carlo van Grimberghe valt er iets recht te zetten na het tegenval lende seizoen. Het bekervoetbal buiten beschouwing gelaten, want daarin bereikte Steen de kwartfina le. „Ik moet kritisch naar mezelf kijken. Die vijfde plaats was niet goed. Het doel is weer een plaats bij de top drie. Je bent dan verze kerd van een periodetitel, maar het kan ook een tweede plaats worden. Dan weet je zeker dat je promoveert." Steen beschikt over een jonge ploeg, mede door het wegvallen van enkele routiniers. In de voorbereiding liep het boven verwachting. Niet alleen vanwege de resultaten. „We hebben goed ge speeld, dat is belangrijk." IJZENDIJKE Voor Robbie de Muynck betekent IJzendijke een nieuwe uitdaging. De club zag Sander van Buren naar Terneuzen vertrekken. Op het eerste gezicht een aderlating. „Maar dat zal pas echt blijken tij dens de competitie. Ik heb eerst de tijd nodig om er een ploeg van te maken." De Bressiaander vindt het moeilijk in te schatten waar IJ zendijke zal eindigen. „Ik koop niets voor een vijfde plaats. Mijn doel is de derde-periodetitel. Ik weet niet hoe het komt, maar bij voorgaande clubs ging het bij mij na de winterstop altijd lopen." ZEELAND SPORT Henk Willemse zit al twintig jaar in het trainersvak maar werkt dit jaar voor het eerst bij een zondag club: Zeeland Sport. „Het is een nieuwe uitdaging. Ik heb er veel zin in. Er staat een behoorlijke se lectie met een paar goede verster kingen. In de oefenduels ging het vrij goed. Alleen laten we nog te veel kansen liggen." Zeeland Sport wilde een keer naar de vierde klas se B met louter Brabantse ploegen. Het verzoek aan de KNVB werd ge honoreerd. De tegenstanders kan Willemse moeilijk inschatten, om dat hij hun kwaliteiten niet kent. „Maar het zou mooi zijn als we in de middenmoot eindigen." Op 12 juni 2010 namen Dennis (midden) en Gérard de Nooijer afscheid als voetballer. Twee jaar later is Dennis in het shirt van Philippine weer terug op de velden. archieffoto Lex de Meester men, maar dat tegen lager geklas seerde tegenstanders punten wor den gemorst. „Er heerst een goede mentaliteit, misschien iets te laks. De groep zal scherper moeten wor den", vindt hij. Audenaerdt zegt ondanks een zware start het sei zoen met vertrouwen tegemoet te zien. „Het is onze doelstelling om mee te spelen voor een prijs." JONG AMBON Pearl Doesburg debuteert met Jong Ambon in de derde klasse en was zelf de voorbije twee seizoe nen trainer van Goes 2. Hoofdtrai ner zijn is anders, heeft hij in de voorbereiding op de competitie er varen. „Er wordt meer van je ge vraagd, vanuit de vereniging en vanuit de groep." Met de komst van Alper Koe, Björn Langeveld en Remco Felius is de selectie versterkt en de con currentie vergroot. „Dat zijn jon gens die op niveau hebben ge speeld. Ze brengen veel ervaring mee, dat kun je zien." Jong Ambon mist nog slimheid, vindt Doesburg. „We moeten er voor waken dat we het niet te veel in mooi voetbal zoeken. We mo gen ook niet vergeten dat we moe ten omschakelen." De Middelbur gers willen zich handhaven. „Alles wat meer is, is meegenomen." ZEELANDIA MIDDELBURG Zeelandia Middelburg wil zaaien, om in de toekomst te kunnen oog sten. Met een vooral uit eigen ran gen verjongde selectie wil de club op termijn richting de tweede klas se, waar de club al een paar jaar te genaan hikt. Daarvoor is stabiliteit nodig, weet trainer Ruud Pen- nings, die zelf voor drie jaar heeft getekend. „Met deze groep wil ik de komende jaren vooruit, met aanvulling vanuit de volgende lich ting A-junioren", zegt hij. „We hebben een jonge, enthousiaste en leergierige groep, met potentie om redelijk goed mee te draaien. Deze selectie is niet minder dan die van vorig seizoen. De club wil zoveel mogelijk eigen jongens opleiden voor de eerste selectie. Dat is een mooi streven voor een vereniging met 1300 leden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55