i8| Met vernieuwde selectie AmateurvêmAL Jong Ambon moet Mm woensdag 29 augustus 2012 De KNVB heeft het voor de vierde klassen aantrekkelij ker gemaakt met een ver sterkte promotieregeling, waardoor de kampioen en de nummer twee recht streeks naar de derde klasse promoveren. Daarnaast kun nen de drie periodekampioe nen via de nacompetitie pro motie afdwingen. Onderaan degradeert alleen de num mer laatst. De nummer voorlaatst speelt in de na- competitie voor lijfsbehoud. Zeven clubs in de vier de klasse veranderden van trainer. Bij een rondgang langs de oe- fenmeesters stelt men vast dat de onderlinge krachtsver schillen ten opzichte van vorig jaar kleiner zijn geworden. RIA W., Steen en Hontenisse worden het meest genoemd als titelkandida ten. - BIERVLIET Volgens Patrick Boute zal het moei lijk worden om de prestatie van vo rig seizoen te herhalen. Toen ein digde Biervliet op een derde plaats en pakte een periodetitel. „Veel ploegen zijn aan elkaar gewaagd. Sluiskil, Philippine, Luctor'88 en RIA, een ploeg die ik hoog in schat, zijn erbij gekomen. De teams zijn nu meer aan elkaar ge waagd. Het zal zwaar worden, maar we zullen proberen een prijs te pakken." De Belg vindt dat zijn selectie met de terugkeer van Eric Dieleman (Aardenburg) en aan winst Bas Hubregsen (ex-Terneu- zense Boys), die door blessureleed de voorbereiding mist, er niet op achteruit is gegaan. CLINGE Marco van Vlierberghe maakt als trainer zijn debuut in dè vierde klasse, nadat hij een aantal jaren vijfdeklasser Graauw onder zijn hoede had. Het ervaren trio Dru- mont-Ras-De Houck maakt geen deel meer uit van de eerste selec tie. Björn Luijcks, Thomas Leegwa ter en Michael de Block zijn nu de routiniers. „Er staat voor de rest een jonge enthousiaste ploeg. Er is een aantal A-junioren doorge stroomd. Ik heb er alle vertrouwen in. We kunnen verrassen, maar ook zomaar tegen een zeperd aan lopen." Van Vlierberghe gaat voor een plaats in het linkerrijtje. Hij ziet Philippine en Sluiskil als een versterking voor de vierde klasse. Steen, Patrijzen en Hontenisse ziet hij als titelkandidaten: HONTENISSE De ploeg uit Kloosterzande heeft een schitterend seizoen achter de rug en miste het kampioenschap op een haar, door op de slotdag in een rechtstreeks duel van Jong Am- bon te verliezen. „De prestatie was boven verwachting", verzekert Eric Vanhijfte. Het smaakt nog steeds goed, want de trainer is dit seizoen niet met minder tevreden dan een plaats in de top drie. Al is hij ervan overtuigd dat het niet ge makkelijk zal gaan. „De vierde klas se is in de breedte sterker gewor den, maar we hebben ook meer kans met de extra promotieplaats. Er zijn meer titelkandidaten." HULSTERLOO Angelo Verbraeken hoopt op een zorgeloos seizoen. „De selectie is nu breder, zodat we meer kunnen opvangen. Het afgelopen seizoen kwamen we na een vrij goede start door 'blessures in de proble men. Veertigers Mario Vermeirs- sen en Stefano de Vos moesten noodgedwongen worden terugge haald. Gelukkig hebben we het in de nacompetitie nog gered." De trainer uk Hulst heeft er een aantal spelers van HW'24, onder wie Dim de Waal, bijgekregen en ook Kenneth Mangnus keert terug in de selectie. „We hebben in de voorbereiding veel getraind en niet zoveel wedstrijden gespeeld. We gaan voor een plaats in de mid denmoot." LUCTOR'88 De voorkeur van de ploeg uit Hein- kenszand ging uit naar de Brabant se vierde klasse, maar de KNVB be sliste anders. Voor Nels Rijvers is het allemaal nieuw. De jonge trai ner maakt zijn debuut bij de senio ren, nadat hij als jeugdtrainer van Kloetinge aan de hand van Die- derik Hiensch meeliep en jeugd- coördinator bij Wolfaartsdijk is ge weest. „Het is me tot nu toe mee gevallen. De groep is enthousiast. De spelers hebben er veel voor over. Ze hielden ook rekening met de vakantie." Rijvers is te spreken over de voor bereiding. De geboren Brabander weet niet echt veel van de Zeeuw se tegenstanders. „Met Patrijzen hebben we een derby en tegen Hontenisse heeft Luctor in de na competitie gespeeld. De doelstel ling is een plaats in de top vijf. Ik heb er erg veel zin in." OOSTBURG Bij de West-Zeeuws-Vlamingen was er tegen het einde van het vo rig seizoen een trainerswissel; Syl van Dingemanse nam het over van Marty Bekooy. Dingemanse was eerder jeugdtrainer bij Assist, begeleidde de West-Zeeuws- Vlaamse selectie, was bestuurslid bij Cadzand en assistent van Ar- dian Lekaj bij Temeuzen. Bij Oost burg vertrok Arjen Versluijs naar Aardenburg, Abubakar Köurou- man kwam ervoor terug. „In deze groep zit een mix van ervaring en jeugd en we hebben een sterke keeper. De krachtsverschillen zijn in deze klasse minimaal. Ik wil po sitief voetballen. Het doel is een plaats in de middenmoot. Mis schien kunnen we gaan voor een periodetitel." PATRIJZEN Hans de Nooijer maakt na jaren za terdagclubs te hebben getraind zijn rentree in het zondagvoetbal. De voorbereiding verliep niet zo als gepland. „We hebben een moei zame start gekend. Ik miste tien spelers, onder wie drie langdurig geblesseerden. Er zijn daardoor ver sneld jeugdspelers doorgestroomd. De selectie heeft op mij een posi tieve indruk gelaten. De instelling is goed." De Nooijer voelt zich wel genoodzaakt om zijn doel bij te stellen. „Ik hoop nu op een vierde of vijfde plaats, met misschien een periodetitel. Alles daarboven is meegenomen. Er wordt door het bestuur geen druk opgelegd. Er zijn ook geen spelers van buitenaf gehaald." PHILIPPINE De klapper maakte de debutant net voor het einde van de over schrijvingstermijn met het aantrek ken van Dennis de Nooijer. De 43-jarige oud-prof zal niet alleen zijn doelpuntjes meepikken, maar is binnen het veld vooral een ide aal verlengstuk van trainer Rob van den Hemel. „Dat is logisch met zoveel profvoetbalervaring in de bagage. Dennis kan dit over brengen op de jongere spelers", meent Van den Hemel. De voorbe reiding verliep redelijk goed. „Al leen moet een aantal spelers nog wennen aan het niveau van de vierde klasse. Het ritme zal om hoog moeten." De inwoner van Biervliet kijkt uit naar de derby's en richt zich op het linkerrijtje. RIA W. De selectie is na de degradatie uit de derde klasse ingrijpend veran derd. Daarnaast staat er met Arjo den Dekker, vorig jaar nog trainer van Zeelandia Middelburg, een nieuw gezicht voor de groep. Sla gen de Westdorpenaren er op nieuw in hun plaats in de derde klasse te heroveren? „Ik wil met deze groep zo snel mogelijk naar de derde klasse. Liefst volgend jaar", klinkt Den Dekker ambiti eus. Het is duidelijk dat de trainer voor niets minder gaat dan de pro motieplaatsen. „Dat vind ik nor maal." Hij is best tevreden over de voorbereiding, maar het echte werk moet nog beginnen. Den Dekker kent de tegenstanders. „De eerste competitiewedstrijd is tegen mijn oude club Sluiskil. Dat is een mooi begin, met een derby." Steen, Hontenisse, Biervliet en Pa trijzen ziet hij als de gevaarlijkste concurrenten voor zijn eigen ploeg. SLUISKIL De ploeg uit het Kanaaldorp is te ruggekeerd op het niveau van de vierde klasse. Trainer Carlo Van hijfte wil na vier, vijf duels een eer ste balans opmaken. „Dan pas kun nen we verder zien wat de moge lijkheden zijn met deze groep." Hij waagt zich niet aan een prog nose, maar vindt wel dat zijn selec tie in de breedte is versterkt. Nieuwkomers Ali Eryürük en Ran dy van Overmeeren moeten vol gens Vanhijfte dé bepalende spe lers in het team worden. „Zij heb ben op een hoger niveau gespeeld. Over de voorbereiding ben ik zeer tevreden, met goede resultaten in Jsssiisi® Met een gewijzigde visie'wil Zeelandia Middelburg in de derde klasse van het zondagvoetbal de basis leggen voor een mooie toekomst met veel spelers uit ei gen gelederen. Dat geldt ook voor HW'24, dat zich aardig heeft versterkt en te vens wil meespelen voor een prijs. Debutant Jong Ambon staat be kend om aanvallend voetbal en mikt met iets zakelijker spel op een zorgeloos seizoen. HW'24 Bij HW'24 moet het positivisme overheersen, vindt Luc Aude- naerdt, die met het eind van het seizoen in zicht het stokje over nam van Eric Brems. Audenaerdt zegt dat de club is gescreend en als gevolg daarvan 25 spelers een kans hebben gekregen om een plaats in de eerste selectie af te dwingen. „Het hoort bij de missie van onze club dat we jonge gasten een kans willen geven." De trainer weet dat het HW'24 eigen is om tegen top- ploegen goed voor de dag te ko-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54