leggen de lat hoog in tweede klasse [17 woensdag 29 augustus 2012 werd zo erg dat ik zelfs ben ge stopt. De motivatie was helemaal weg." Die motivatie kwam toch weer te rug toen Nyemb, ondanks regelma tig terugkerende blessureklachten, de overstap maakte naar Vlissin- gen Ai. „Op dat moment de beste ploeg in Zeeland. We eindigden als derde in de derde divisie. En we wonnen de beker. Kloetinge was een grote concurrent, maar die kwamen er toen niet aan." Nyemb was bij Vlissingen in zijn rol als aanvallende middenvel der/aanvaller de 'patron' van de ploeg. Zijn prestaties bleven dan ook niet onopgemerkt. Cercle Brugge werd de nieuwe ploeg van de Bevelander. Bij de beloften wer den de eersten schreden in het profvoetbal gezet. Het ging inder tijd ook voorspoedig. „Aan alle kanten werd me voorgehouden dat ik het zeker zou redden. Ik ge loofde er zelf ook echt in. Ook/als je zag hoe het ging tijdens de trai ningen met het eerste." Cercle Brugge werd echter getrof fen door ingrijpende bezuinigen. Ook Nyemb kon vertrekken. Die boodschap kwam als een moker slag aan. „Ze vertelden het in ja nuari. Ik had het toen meteen ge had en ben vertrokken." Via con tacten met de toenmalige Terneu- zense Boys-trainer Karl Vergou wen kon Nyemb bij de zater dag-eersteklasser terecht. „Een pri ma club. Ik had ook de intentie om er te blijven. Maar het echt goe de gevoel had ik er niet bij. Het ni veau viel tegen. Zodra het er toch op uitdraaide dat ik zou vertrek ken, kon ik meteen gaan. Terecht. En achteraf spijtig." Nyemb begrijpt dat hij indertijd als een lastige jongen werd gezien. Toch vindt hij dat beeld niet ge heel terecht. „Ik was nog niet over de teleurstelling van Cercle heen. M'n allergrootste droom was in duigen gevallen. Ik kon er niet goed mee omgaan. Heel menselijk, lijkt më." De nieuwe trainer Gérard de Nooijer verleidde de aanvaller tot een avontuur bij het ambitieuze Goes. De Bevelandse zondag-twee deklasser vertrok als een raket uit de startblokken en leek recht streeks af te stevenen op promotie. Nyemb kreeg echter te kampen met hamstringklachten en kwam niet tot zijn gewenste spel. Goes zakte - al dan niet toevallig - weg. Uiteindelijk volgde er toch promo tie via de nacompetitie. „Toch was het goede gevoel weg. Op een of andere manier was de klik met Gérard er niet meer. Ik ben iemand die veel vertrouwen nodig heeft. Ik was niet meer op m'n gemak. Daarom besloot ik weg te gaan. Met pijn in het hart, dat wel." Een avontuur bij Baronie bracht Nyemb ook niet wat hij ervan had gehoopt. Na goede gesprekken met De Nooijer keerde hij toch weer terug bij Goes. Dit kon zon der problemen omdat hij nog geen bindende wedstrijd met Baro nie gespeeld. Nyemb leek bevrijd. Hoewel Goes wederom na een flit sende start wegzakte, werd toch promotie bewerkstelligd naar de hoofdklasse. Met een glansrol voor Nyemb in de nacompetitie tegen Heidebloem en Nemelaer. Nyemb, werkzaam als lasser in Vlissingen, is tegenwoordig een te vreden mens. „Ik zat vorig seizoen goed in m'n vel. En nog steeds. Ik ben ouder en wijzer geworden en kan de dingen tegenwoordig beter plaatsen. Ik ben echt volwassen ge worden, zeg maar." De droom van het profvoetbal heeft Nyemb ach ter zich gelaten. Daarvoor is een andere in de plaats gekomen. „Ik wil dolgraag weer eens terug naar Kameroen. M'n moeder heb ik veertien jaar niet meer gezien. Ik verlang heel erg naar haar." René van Stee Yves Nyemb was vorig seizoen bij Goes goed voor negentien officiële doelpunten, foto Mark Neelemans AXEL Trainer Michel Leonhart staat voor een hernieuwde kennisma king met de tweede klasse, maar voor het grootste deel van de Axel- se spelersgroep zal alles nieuw zijn. „We hebben complimenten gekregen voor ons verzorgde voet bal", kijkt hij terug op de oefen campagne. „We hebben stappen gemaakt, maar dat moet nog ver taald worden naar effectiviteit in de afwerking. Daar ontbrak het in de voorbereiding aan scherpte. Los van de complimenten moet je na tuurlijk wel punten pakken. ,Ik ben benieuwd waar het plafond van de spelers ligt. De meesten hebben nog niet op dit niveau ge speeld. We willen een rustig en zorgeloos seizoen draaien, maar je moet verdomd veel punten halen om erin te blijven." RCS Romeo van Aerde was in het verle den eerder trainer van RCS en zet te toen sterke prestaties neer. „Ik merk aan supporters dat er hoge verwachtingen zijn, maar het is ab soluut niet meer te vergelijken met toen", waarschuwt hij bij voorbaat. „Dit is een jonge groep, met heel veel kwaliteit. Maar er zit nog geen balans in. Hét zijn alle maal jongens die verliefd zijn op de bal. Als trainer moet je er dan op hameren dat het ook wel effec tief moet zijn. Aan de andere kant moet je oppassen dat je spelers be lemmert in hun mogelijkheden." Op zoek naar het juiste evenwicht is twee keer in de week trainen ei genlijk te weinig, vindt Van Aerde. „Ik hoop dat we in de tweede klas se kunnen blijven en wil als het even kan met mooi voetbaf.in het linkerrijtje eindigen." TERNEUZEN Alexander van Keulen kijkt met voldoening terug op zijn kennis making met Terneuzen. „Ik heb er wel eens van gebaald dat we in de voorbereiding te vaak niet volledig zijn geweest, waardoor ik spelers op posities moest zetten waar ze eigenlijk niet thuis horen. Maar er staat een leuke, jonge groep." Van Keulen vindt dat er veel po tentie in de groep zit „We willen dominant zijn en naar voren spe len. Ons voetballend vermogen is de kracht van deze ploeg. We zul len alleen het juiste evenwicht moeten zien te vinden." Terneuzen wil in het linkerrijtje eindigen. „Dat is met deze groep een reële doelstelling. We willen het verloren gegane terrein zo snel mogelijk terug winnen. Daar moe ten we niet voor weglopen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53