i6 Amateur Nyemb is op zijn plek RCS en Terneuzen VC Vlissingen is nu veel beter in balans woensdag 29 augustus 2012 Winnaar van de Borse- le Sloepoort Cup, een gelijkspel tegen hoofdklasser Kloe tinge en daarna nog twee overwin ningen waardoor de volgende ron de van de districtsbeker werd be reikt. Over de resultaten had Karl Vergouwen niets te klagen tijdens de voorbereiding. „We hebben al leen ontzettend veel blessures ge had", legt de trainer van VC Vlis singen uit. „En toch kun je zien dat er meer balans in het elftal zit Zo staat het achterin beter, mede door de komst van Ferry Alfons. Hij vult het heel goed in." De van Hoek overgekomen Alfons bleef de afgelopen weken fit, waar onder anderen Arjan Human, Tim van Hasselt, Hoessein Bouzam- bou, Lionel Lord, Quincy Gooding en Sylvion Uranie blessures oplie pen of ziek werden. Vergouwen: „Daardoor moest ik zondag tegen Halsteren een beroep doen op een paar oudgedienden, maar die vul den dat met hun routine prima in. Het derde elftal is nu het tweede geworden, maar qua niveau zit er nu een gigantisch gat tussen de eerste klasse en de klasse waarin het tweede uitkomt. Wij hebben een selectie van 21 spelers, maar zo als gezegd is niet iedereen fit." Op Etienne Mallie (herstellende van gebroken middenvoetsbeen tje) en reservedoelman Bas Rijke- boer (hernia) kan Vergouwen voorlopig geen beroep doen. Toch heeft Vergouwen voldoende keus, zegt hij. In iedere linie heeft de trainer meerdere opties. Alleen naar een nieuwe linksback, die het vertrek van Dangelo Martien (Goes) moet opvangen, heeft hij moeten zoeken. „Een aantal jon gens heeft dat verrassend goed in gevuld. We weten nu wat de op ties zijn." Vlissingen start de competitie zon dag op het kunstgras van Best Vooruit. Daarna volgen thuiswed strijden tegen Dosko en Geldrop. De doelstelling is dezelfde als een jaar geleden: een plek in de top drie en een periodetitel pakken. Al leen zou Vergouwen nu wel graag willen promoveren of nacompeti- tie spelen. „Ik vind ons enorm dwingend spelen en hoop dat we dat vast kunnen houden. We stra len rust uit en als we op voor sprong komen zijn we geduldiger. Daar schortte het vorig seizoen nogal eens aan en dat heeft ons punten gekost." Barry van der Hooft De voetballoopbaan van Yves Nyemb voerde via achtereenvolgens Apollo'69, SSV'65, Kloetinge, Vlissingen, Cercle Brugge, Terneuzense Boys, Goes, Baronie naar - wederom - Goes. De 22-jarige aanvaller heeft zijn draai eindelijk gevonden. Karl Vergouwen, trainer van VC Vlissingen. Lang hoeft Yves Nyemb niet na te denken over wat hem het meest is bijgeble ven toen hij als bijna acht jarig ventje vanuit Kameroen naar Nederland kwam. „De vreselijke kou in de winter. En het leren fiet sen. Ik vergeet nooit die keer dat m'n vader voor het eerst de bagage drager van zo'n opoefiets losliet. Toen ging ik echt keihard onder uit." Aan de kou zal de 22-jarige aanval ler van Goes nooit gewend raken. Fietsen gaat ondertussen prima. Nyemb werd in 1998 herenigd met zijn vader Joseph Ngoumout, in Zeeuwse voetbalkringen bekend als scheidsrechter. „M'n vader was Kameroen een paar jaar eerder ont vlucht vanwege de politieke situa tie in het land. Ik bleef achter bij m'n moeder. En daar had ik het voor Kameroense begrippen best goed. Maar hoe klein ik ook was, ik wilde altijd naar m'n vader. M'n moeder had het daar natuurlijk heel moeilijk mee. Maar ze be greep dat het voor mijn toekomst beter zou zijn dat ik Nederland zou opgroeien." Nyemb kwam te recht in 's-Gravenpolder. Vader Jo seph was ondertussen getrouwd met Pauline. Zusje Nyne was ook al geboren. Later kwam er gezins uitbreiding met broertje Rodi. Het beviel prima op het Bevelandse platteland. „De kinderen in het dorp waren meteen aardig. Die vonden het ook wel grappig, zo'n donker jongetje dat alleen Frans sprak." Bij de F'jes van Apollo'69 zette Nyemb zijn eerste stappen op een voetbalveld. En ook dat ging voor spoedig. SSV'65 stond al snel op de stoep. Bij die club was er zelfs een invalbeurt in het eerste elftal dat toen in de hoofdklasse speelde. „Tegen GVW. Een kansloze neder laag, maar als tweedejaars B-junior vond ik het prachtig." De volgende tussenstop was Kloe tinge Ai, dat derde divisie speelde. Onder anderen Kyle Doesburg, Wouter de Craene en Lionel Fitsch voetbalden ook in die ploeg. In die periode raakte Nyemb in een dipje vanwege een hardnekkige liesblessure. „Het Door de terugkeer van Axel en Terneuzen is het aantal Zeeuw se ploegen in de tweede klasse van het zondagvoetbal opgelopen naar vier. Aardenburg maakt zich op voor een zwaar seizoen. RCS en Terneuzen leggen de lat hoger. Axel wil een rustig zorgeloos sei zoen draaien. AARDENBURG Onder leiding van Arno Zwegers begint Aardenburg aan het derde seizoen op rij in de tweede klasse van het zondagvoetbal. Zwegers, die vorig seizoen vijfdeklasser Schoondijke leidde, spreekt van een verademing qua trainingsni veau. Aardenburg heeft na het ver trek van een aantal vaste waarden een smalle selectie. Zwegers: „Dat kan wel eens de bottleneck wor den dit seizoen. We hebben eigen lijk te weinig spelers" Aardenburg kreeg vorig seizoen veel doelpun ten tegen. Arno Zwegers zegt er nog niet uit te zijn of hij Dwight van Hulle centraal achterin pos teert, of op het middenveld als con troleur achter Steven de Croock. „Dan zouden we met Niek van Sprundel voorin eën as om van te smullen hebben." Aardenburg gaat dit seizoen opnieuw voor behoud.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 52