15 wordt heel veel verwacht woensdag 29 augustus 2012 donk bij Beek Vooruit. Daar ver heug ik me nu al op." Trainer lohan Sulkers vindt het jammer dat De Frel weer gaat voet ballen, ook al weet hij dat hij er een goede spits bij heeft. Sulkers roemt de betrouwbaarheid van De Frel. Blunders maakt hij zelden of nooit. „Ik heb ook wel het gevoel dat ik er als keeper altijd sta", er kent de voormalige sluitpost. „Maar als je het met tegenzin doet, houdt het gewoon op. Zeker als het om je hobby gaat." Overigens is er bij Noad'67 een tweede Corné de Frel in de maak. Zijn naam is Stefan van Peet. Hij was tot eind vorig seizoen de spits van de ploeg, maar kwam door veel blessureleed niet vaak in ac tie. Van Peet kiest nu eieren voor zijn geld. Hij is zich aan het om scholen tot keeper... Koen de Vries Corné de Frel (links) staat dit seizoen weer in de spits bij Noad'67. foto Iman Fase vuld met A-junioren. „Toch zijn we er voetballend gezien zeker niet op achteruit gegaan." VEERE Veere werd in de nacompetitie door Apollo'69 uit de derde klasse geknikkerd en moet het nu dus een treetje lager proberen. Voor aanvoerder Joachim Cornelisse is het duidelijk dat zijn ploeg zo snel mogelijk weer hogerop moet. „Het is wel de vraag of dat heel realis tisch is, aangezien we een heel jon ge groep hebben", zegt Cornelisse. „Maar bij de bovenste ploegen wil len we sowieso meedraaien en we gaan voor een periodetitel." Dat de buitenwacht in Veere een titel kandidaat ziet, doet Cornelisse niet zoveel. „Maar als we halverwe ge bovenaan staan, gaan we na tuurlijk voor het kampioenschap." WAARDE Waarde is er dit seizoen alles aan gelegen met een goede serie wed strijden te starten. Als dat gebeurt, ziet trainer Onno van Agtmael de eindrangschikking van vorig jaar wel overtroffen worden. Dan is vol gens de oefen meester zelfs het lin kerrijtje niet uitgesloten. „Als wij een compleet elftal hebben, zijn we een degelijke vierdeklasser. We zijn ook sterker geworden. Evert van Houte is van Krabbendijke ge komen en hij kan heel belangrijk voor ons worden. Ik zie het wel goed komen voor Waarde." WALCHEREN Walcheren is nieuw op zaterdag 'en hoopt zo snel mogelijk de vier de klasse achter zit te laten. Of dat ook realistisch is, weet trainer Mar co Schroevers niet. „Ik ken het za terdagvoetbal wel, maar de spelers niet allemaal. Het is ook heel an ders voetballen. Het zondagvoet bal is toch wat verzorgder, terwijl er op zaterdag fysieker gespeeld wordt. Daar moeten wij niet in meegaan. We moeten ons eigen spel spelen." Schroevers ziet zijn ploeg dan ook zeker niet als titelfa- voriet. „Promoveren is ons doel. En op welke manier dat gebeurt, maakt mij niet zoveel uit." WEMELDINGE Wemeldinge is het aan zijn stand verplicht dit -seizoen mee te strij den om-promotie. Vorig jaar ging het op de laatste speeldag gruwe lijk mis. De koploper verloor van Spui, waardoor de titel naar de Zeeuws-Vlamingen ging. „Onder die wedstrijd hebben we nu een streep gezet", zegt trainer John Ta- hapary. De oefenmeester verwacht de komende jaargang wel meer te genstand. „Colijnsplaat is sterker geworden. Ook verwacht ik veel van Vlissingen en vooral Walche ren." Desalniettemin moét Wemel dinge volgend jaar in de derde klas se actief zijn. Tahapary: „Daarom hebben we de trainingsintensiteit behoorlijk opgeschroefd. We gaan er vol voor." WOLFAARTSDIJK Voor Wolfaartsdijk staat dit sei zoen in het teken van het 'plezier terugvinden'. Trainer Edwin Zuijd- wegt: „Vorig jaar waren er intern heel wat problemen. Die zijn uitge sproken en we hebben besloten geen echte doelstelling op dit sei zoen te plakken. Spelers moeten weer plezier krijgen, want daar schortte het vorig jaar wel eens aan." Ook qua spel wil Zuijdwegt het een en ander veranderen. „We gaan verzorgder spelen, daarom is er de afgelopen weken ook veel conditioneel getraind." BROUWERSHAVEN De voorbereiding op het nieuwe seizoen is volgens Clement van Splunder niet vlekkeloos verlopen. De trainer eindigde vorig seizoen met Brouwershaven als voor laatste. „We gaan proberen om het beter te doen dan vorig seizoen. Voor ons is het jammer dat er wat jeugdige spelers opgestapt zijn. Het zou heel mooi zijn als wij rond de zesde of zevende plaats kunnen eindigen, maar als dat niet het geval is moeten we daar niet te dramatisch over doen." STAVENISSE Trainer Jaap Knop zag op papier in Perry Potappel (naar WC'68) zijn beste speler vertrekken, maar daarentegen verwelkomde hij acht nieuwelingen. Een luxeprobleem, waardoor hij nog sleutelt aan zijn elftal. „Qua aantal spelers zit het wel goed", laat Knop weten. Stave- nisse eindigde vorig seizoen op de negende plaats, maar nu ligt de lat wat hoger. „Onze doelstelling is dertig punten pakken én in het lin kerrijtje eindigen. Er moeten meer derby's gewonnen worden dan vo rig jaar", aldus Knop. SKNWK „We hebben negen spelers ingele verd ten opzichte van vorig jaar en ik heb de nodige nieuwe spelers in moeten passen", laat SKNWK-trai- ner Thomas de Ridder weten. „We doen een paar stapjes terug. Als wij dit seizoen bovenin de mid denmoot meedraaien, doen we het goed." De Ridder ziet eilandge- noot ZSC'62 wel als één van de kanshebbers op de titel. „Met Mi ke de Voogd en Jos Erades erbij zie ik ZSC hoge ogen gooien. En ZSC heeft ook geluk dat er veel jeugd achter zit." SMERDIEK Bij Smerdiek heeft de kersverse trainer Peter van Poortvliet de no dige voetballers de kans gegeven zich te bewijzen. „Er valt nog be hoorlijk wat werk te verrichten, maar opleiden is leuk", aldus- Van Poortvliet. Vorig seizoen eindigde Smerdiek op de vijfde plaats en haalde de ploeg de nacompetitie. Van Smerdiek mag dit seizoen wel weer wat verwacht worden, stelt de trainer. „We moeten vorig sei zoen proberen te evenaren." ZSC'62 is volgens hem déïavoriet. SPS „Een nieuwe trainer, een nieuwe start", verkondigt SPS-trainer Cees Stoutjesdijk. „Het is verfrissend, zowel voor de jongens als voor mij zelf" De vierde klasse B is voor Stoutjesdijk geen onbekende klas se. „De favorietenrol in deze klasse ligt bij Halsteren. En bij Kogelvan gers, met Henk Vos aan het roer. Bij Smerdiek hebben ze veel spe lers uit de jeugdopleiding doorge schoven en ZSC boekt ook goede uitslagen. Je weet nooit waar de verrassing vandaan komt, want bij Vrederust zijn er bijvoorbeeld zes tien nieuwe spelers." ZSC'62 Bram Kot is lovend over zijn nieu we club. „Het klikt op allerlei fron ten heel goed. Het is een warme club en we hebben een talentvolle groep, een goede staf en een be trokken bestuur." Voetbaltech- nisch gezien wil Kot dit seizoen de nodige stappen maken en de eer ste aanzet daarvoor is in de voorbe reiding gegeven. „Er zit nu al een stijgende lijn in." Voor Kot, vorig seizoen nog trainer van Apollo'69, is de vierde klasse B voornamelijk onbekend terrein. „Maar als ik mijn ploegje nu zie spelen, dan is mijn verwachting wel dat we bij de top vier kunnen eindigen." Bob Maes en Klaas Verspoor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51