Am Het doel? De beste club van het eiland worden! woensdag 29 augustus 2012 Kan een Zeeuwse ploeg een rol van betekenis spe len in de strijd om het kampioenschap in de derde klasse B? Clubs als Krabben- dijke en Rillandia denken daar niet aan, maar bij MZC'n, Tholen- se Boys en Yerseke is de overtui ging wel aanwezig. Noad'67 heeft ook een mooie doelstelling: de bes te club van het eiland worden. KRABBENDIJKE Voor Krabbendijke dreigt zich het zelfde scenario als vorig seizoen te voltrekken. Door een gebrek aan spelers werd in de laatste wedstrij den een mooie positie verspeeld. Ook dit jaar vreest coach Leo van der Weijden voor de breedte van zijn selectie. Sommigen van zijn spelers werken in het weekend of 's avonds, waardoor trainen niet al tijd mogelijk is. „Als we er niet ge noeg hebben, moet ik een beroep doen op jeugdspelers of jongens die met het tweede meedoen. Bij de A's lopen wel wat talentjes rond." Dóór de twijfel over de we kelijkse beschikbaarheid van zijn spelersgroep, vindt Van der Weij den het lastig een doelstelling te formuleren. „Dat is nog een beetje koffiedik kijken. Maar als we com pleet zijn, moet de vijfde positie haalbaar zijn." MZC'11 MZC'n wil revanche voor vorig seizoen. Toen beleefde de Zierilc- zeese fiisieclub een fantastische tweede seizoenshelft, waarin slechts twee keer werd gelijkge speeld. In de nacompetitie werd promotie echter niet afgedwon gen. Die lijn moet nu worden doorgetrokken, met het verschil dat promotie wel tot stand wordt gebracht. „Daarnaast moeten we gaan voor een periodetitel", zegt trainer Adriaan Nieuwenhuijse. „We hebben de selectie uitgebreid met een paar goede A-junioren, dus we hebben een bredere groep. Een plaats bij de bovenste drie moet lukken." NOAD'67 Voor Noad'67 is er vrijwel niets veranderd ten opzichte van vorig seizoen. De club uit Sint Philips- land heeft de eigen jeugd als kweekvijver. „Als er een echt groot talent bijloopt, halen we hem gelijk naar de eerste selectie", Adriaan Nieuwenhuijse zegt trainer Johan Sulkers. „Verder is het belangrijk dat een jongen als John van Splunter is teruggekeerd. Dat zorgt voor ervaring." Daarmee hoopt Noad'67 een plaats in de nacompetitie af te' dwingen. Sulkers: „En de beste ploeg van het eiland worden. Dat is ook leuk." RILLANDIA Rillandia doet het tegenwoordig vooral met de eigen jeugd. „Er zijn vier jongens weg en daar zijn jeugdspelers voor teruggehaald", zegt coach Ruud Linders. Wat niét veranderd is, is de doelstelling. Die is namelijk handhaving. „Wat dat betreft is het zonde dat we geen goede voorbereiding hebben kun nen draaien. We zijn pas in augus tus begonnen", aldus de trainer. De tactiek van Rillandia is onver anderd: alle ballen op spits Arjan Koopmans. Linders: „Robin van Bavel zal rond Koopmans gaan voetballen. Van hem verwacht ik heel veel dit seizoen." THOLENSE BOYS Een plaats bij de bovenste drie en vervolgens promoveren. Dat is waar Tholense Boys dit jaar voor gaat. Dat zal echter niet zonder slag of stoot gaan; volgens trainer Paul van Buuren moet er nog veel veranderen, wil zijn ploeg een rol van betekenis gaan spelen. „In de voorbereiding ontbrak het aan scherpte." Als dat verandert, ziet Van Buuren een 'RKC-scenario' wel zitten. „Een goede start is heel belangrijk. Dan gaat het daarna vanzelf" WHS Voor WHS-trainer Erwin de Nijs is het gissen hoe zijn team het dit seizoen zal doen in de derde klas se. Vorig jaar werd de ploeg welis waar zevende, maar dat wil niet zeggen dat de doelstellingen naar boven zijn bijgesteld. De Nijs: „Voorlopig spelen we om in de der de klasse te blijven, maar daar kan zomaar verandering in komen. We kunnen onze doelen nog al tijd bijstellen." In de selectie van de club uit Sint Annaland is in ie der geval niets veranderd. „Ik ken de spelers nog niet allemaal even goed", zegt de nieuwe trainer. „Ik ben nu aan het kijken wat ons bes te systeem zal zijn," YERSEKE Yerseke degradeerde vorig jaar uit de tweede klasse, maar dat wil niet automatisch zeggen dat de ploeg dit jaar voor promotie gaat. „Daarvoor is deze klasse mij te on bekend", zegt de nieuwe trainer Ronald Zuijdwegt, verwijzend naar de Brabantse invloed in de derde klasse B. „Daarom is het las tig om nu al een doelstelling te hebben. Dat kunnen 'we in de loop van het seizoen pas gaan doen. De buitenwacht verwacht meteen promotie, maar we zien wel waar het schip strandt." Dat Yerseke wel bovenin wil mee draaien, staat buiten kijf „Als ik naar mijn eigen ploeg kijk, zie ik een jonge groep waar veel power in zit", klinkt Zuijdwegt opgeto gen. „Er is talent genoeg." Hij is misschien wel het grootste voetbaldier van Zeeland en wijde omtrek. Waar de bal rolt, is Nico de Keijzer. Of het nu Bruinisse, Kloetinge, Goes, Nieuwenhoorn, Breda of Hendrik- Ido-Ambacht is, de 75-jarige gepensioneerde mosselvisser uit Bruinisse staat langs de lijn. „Ik zie gemiddeld vijf wedstrijden per week", zegt hij. Nico de Keijzer heeft de ze morgen bij Bruse Boys, zijn club, nog wat hand- en spandiensten verricht en is nu op weg naar de bekerwedstrijd Kloetinge-EW. De avond ervoor, zo vertelt hij, was hij nog in Halsteren waar zijn kleinzoon Yarick met JVOZ moest spelen. Het programma voor ko mend weekeinde is inmiddels in grote lijnen ook al bekend. Op za terdagmorgen even buurten bij Bruse Boys, vervolgens met Yarick mee naar Amsterdam voor de wed strijd tegen AFC Cl. En bij terug keer in Bruinisse nog even op het fietsje naar de kantine van Bruse Boys. Zondag wordt het waar schijnlijk een potje van Baronie of Nieuwenhoorn. „De sfeer er om heen en het spelletje zelf, dat spreekt me enorm aan. Ik denk dat ik per jaar tussen de 20.000 en 30.000 kilometer voor de voetbal rijd. Op de meeste voetbalvelden ben ik inmiddels wel geweest. Een tomtom heb ik niet nodig." Eigenlijk is er maar één periode in zijn leven geweest dat hij niet al te vaak op een voetbalveld kwam, be seft Nico de Keijzer ergens midden in het gesprek. Dat was in de tijd dat zijn dochter Sandra als turn ster van Delta Sport tot de top van Nederland behoorde. „Dan kwam ik op vrijdag van boord en stond de auto al gereed. Reed ik drie da gen lang naar Papendal waar de trainingen waren. Dat was dui zend kilometer in een weekendje. Was een mooie tijd hoor. In die pé riode heb ik elke turnhal in Neder land wel zo'n beetje gezien." Toen Sandra stopte met turnen, werd het voetbalveld weer zijn do mein. Van wie hij het voetbalvirus heeft, hij zou het niet weten. „In elk geval niet van mijn vader", weet De Keijzer. „Die wist niet eens of de bal rond of vierkant was." Toch werd Nico nooit een strobreed in de weg gelegd. Als vijf tienjarige ging hij wel al bij zijn va der aan boord werken, maar in het weekeinde kon hij gaan en staan waar hij wilde. Op zaterdag voet balde hij in het dorp bij Bruse Boys en op zondag pikte hij zijn wedstrijdje mee. „In 1954, net na de ramp, reed ik op mijn brom- - mertje naar Bergen op Zoom. Toen had je de wilde bond nog en ging ik kijken naar De Zwarte Schapen en Fortuna'54. Heb ik Jo han Boskamp nog zien spelen. Dan moest ik met de pont mee en was ik bijna een dag onderweg, maar dat had ik er graag voor over." Zelf was hij in de jaren vijftig zoals hij het zelf omschrijft een meedo genloze linksback bij Bruse Boys. „Op mijn 24e ben ik al gestopt hoor", vertelt De Keijzer. „Dat was een verstandige beslissing. Ik ging altijd door, ook al had ik veel last van mijn enkels. Dat was natuur lijk niet zo handig als ik doorde- week aan boord voortdurend pp mijn benen moest staan." Het einde van zijn actieve loop baan werd gemarkeerd door een schorsing van een half jaar. „Ik had de scheidsrechter een klap ge geven. Ja, dat was het aard van het beestje. Ik was wat opvliegerig. Dat heb ik nog wel een beetje hoor. Als ik bij 'Bru' ben, ben ik de fanatieke supporter die niet te gen onrecht kan. Daarom ga ik op zaterdag niet al te vaak bij 'Bru' kij ken, want dan maak ik me veel te vaak boos. Ik kan niet tegen on recht. In het verleden heb ik wel eens een klomp naar een scheids rechter gegooid. Als dan later blijkt dat ik fout zat, geef ik dat wel toe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46