!9 lager in favorietenrol A spreekt over de titel woensdag 29 augustus 2012 hoofdtrainer. De tweede klasse kent hij niet. „Zowel als voetballer als als trainer heb ik er nooit in ge speeld." Hij hoopt Serooskerke dit seizoen een ander gezicht te ge ven. „Als we gaan voetballen, moet ook Serooskerke zelf gaan voetballen. We moeten weer de uitstraling krijgen dat Serooskerke op bezoek komt." De laatste drie seizoenen eindigde 'Seroos' als tiende. Bentschap- knook: „We moeten dit jaar een sprong vooruit kunnen maken." SSV'65 Marco Groeneveld kijkt redelijk te vreden terug op de voorbereiding bij SSV'65, de ploeg waar hij is be gonnen aan zijn tweede periode als hoofdtrainer. Zijn doelstellin gen zijn tweeledig. „We moeten onszelf ontwikkelen en beter wor den als ploeg. We moeten moeite loos in het linkerrijtje kunnen ein digen. En als we een goed jaar heb ben moeten we ons kunnen plaat sen voor de nacompetitie. We wil len heel graag, maar het moet wel op een fatsoenlijke manier. Aanval lend voetbal spelen is leuk." Groeneveld duwt Zaamslag, Kluri- dert, WC'68 en Duiveland in een favorietenrol. VCK De promovendus uit Koudekerke wacht volgens trainer Nick Corré een zwaar seizoen. Een aantal spe lers haakte wegens studie af, Me- rijn Dek moet geopereerd worden en op de allereerste training raakte Jesse van der Meulen weer gebles seerd. „We hebben een smalle se lectie en ons credo zal handhaving zijn. We moeten roeien met de rie men die we hebben. Het zal be langrijk zijn om goed te starten." Corré is niet bekend met de twee de klasse, maar schat Klundert en Dauwendaele hoog in. En onder in? Corré: „Het is niet aan mij om te zeggen wie onze concurrenten zijn." ZAAMSLAG Zaamslag degradeerde vorig sei zoen en trainer Ad Roovers gaat geen verstoppertje spelen. „De drive van de spelers én van mij is om direct terug te keren naar de eerste klasse. Iedereen speelt liever in de eerste klasse." Roovers beseft dat met de favorie tenrol ook de nodige druk opge legd wordt. „In de tweede klasse wordt veel meer gevraagd dan in de eerste klasse. Nu moet er meer werk verricht worden. We moeten in de tweede klasse het voetbal spelen dat we in de eerste klasse willen gaan spelen." Roovers ziet in SSV'65, Duiveland en Klundert voorname titelconcurrenten. Klaas Verspoor Arnemuiden en FC Dauwendaele (gele shirts) treffen elkaar dit seizoen opnieuw. foto Lex de Meester kijken waar we staan", aldus Ver burg. „Als we een mooie serie neerzetten, kunnen we misschien gaan kijken of een periodetitel mo gelijk is." Aan het voetbal van Domburg heeft de nieuwe trainer niet getornd. „We proberen van achteruit op te bouwen en vervol gens spits Sander Willemse aan het werk te zetten." DFS DFS staat dit seizoen na de degra datie uit de tweede klasse voor een zware opgave. Over een snelle promotie wordt bij de ploeg uit Burgh-Haamstede niet gerept. „Wij beginnen letterlijk op nul", zegt trainer Edwin Kriens. Veel spelers die vorig jaar nog actief wa ren voor DFS zijn afgehaakt. „Dat hebben we opgevuld met veel jeugdspelers, waarmee we op ont dekkingsreis zullen gaan." De voor bereiding verliep allesbehalve vlek keloos. „Van de 22 spelers waren er gemiddeld veertien op de training. Halverwege het seizoen kunnen we pas een échte doelstelling heb ben. Voorlopig is dat handhaving." 's-HEER ARENDSKERKE 's-Heer Arendskerke, dat onder lei ding staat van trainer Serge Beu lens, hoopt op termijn een stabie le derdeklasser te worden. Er wordt gehoopt op een plaats in het linkerrijtje, maar Beulens weet ook dat een reële doelstelling niet meer dan handhaving kan zijn. „Veel meer kan ik van mijn groep ook niet vragen", zegt de trainer. „We hebben een mix van heel jon ge jongens - sommigen zijn pas ze ventien - en een aantal routiniers. Als we echt willen uitgroeien tot een stabiele derdeklasser moeten we de komende tijd verjongen. Maar dat zal nog een tijdje duren; de nieuwe lichting is pas vijftien jaar." Het spelsysteem is duidelijk. Beulens: „Countervoetbal kan ook mooi zijn. We kunnen wel vol aan vallen, maar dan krijgen we het deksel op de neus." KAPELLE Voor Kapelle is er nogal wat veran derd ten opzichte van vorig sei zoen. Zo heet de trainer niet lan ger Marcel de Nijs, maar Jaimy van Bloppoel. Ook is een grote groep routiniers in de lagere elftallen gaan voetballen. Ter compensatie is een blik jonge spelers openge trokken. Van Bloppoel verwacht een seizoen met ups en downs en verlangt daarom niet meer dan een plaats in het linkerrijtje. „We gaan per drie maanden evalueren hoe het anders of beter kan. We zitten nu nog in een opbouwfase." Wat wel zeker zal zijn, is dat Van Bloppoel het anders aanpakt dan zijn voorganger. „Het systeem ver andert; ik ga met buitenspelers spelen. Maar ik zal ook veel met de spelers praten, ze laten naden- ken. Zo heb ik het bij Yerseke ook gedaan." MZVC De Middelburgers zijn nieuw in de derde klasse. Ten koste van ONI werd vorig seizoen in de na- competitie promotie afgedwon gen. MZVC hoopt dit jaar bijna via hogere wiskunde in de derde klasse te blijven. „Wij voetballen volgens P+P=R", zegt trainer Stép- hane Cépèro. „Dat staat voor 'ple zier', 'positiviteit' en 'resultaat'. Het is logisch dat wij voetballen om in de derde klasse te blijven. Maar wie weet zetten we een goe de serie neer en draaien we mee voor een. periodetitel." Hoe die handhaving tot stand moet komen is in ieder geval minder wiskun dig. „We spelen naar de spelers die we hebben. Dat zal met een ver sterkt middenveld en een goede verdediging zijn." NIEUWLAND Vorig jaar ontsnapte Nieuwland ternauwernood aan nacompetitie- voetbal. De equipe van Huib Meer man eindigde op de negende plaats; een positie net boven 'de streep'. Meerman hoopt dit jaar op betere prestaties, maar weet ook dat die missie lastig zal wor den. „Er zijn zeven ploegen gelijk waardig in het rechterrijtje. Daarin proberen we zo hoog mogelijk te eindigen. Als we een topseizoen hebben, is het linkerrijtje moge lijk. Al moet dan alles meezitten." NIEUWDORP Nieuwdorp degradeerde vorig sei zoen uit de tweede klasse en heeft aspiraties op termijn terug te ke ren. Trainer Jacques Blijlevens ziet dat dit seizoen nog niet gebeuren, vooral wegens zijn krappe selectie. „Ik denk dat ik veertien spelers heb die derdeklassewaardig zijn. Alleen als die er allemaal zijn, is promotie reëel." De kans dat Blijle vens altijd over zijn beste spelers kan beschikken, schat hij niet al te groot. „Zo is de eerste wedstrijd mijn spits op vakantie. Daarna vol gen er nog meer die weggaan. Dat vind ik onbegrijpelijk. Dan moet je niet in het eerste willen voetbal len; blijkbaar hebben mijn spelers er niet alles voor over." SPUI Spui pakte.vorig seizoen de titel in de vierde klasse,- door koplopèr Wemeldinge op de laatste speel dag te verslaan. De bravoure waar mee die titel totstandkwam, hoopt trainer Mare de Kunder ook dit jaar te zien. „We gaan er onbevan gen in en dan zien we wel waar we uitkomen. We gaan voor hand having en als iedereen erbij is ge loof ik daar ook zeker in. Als de groep voltallig is, zijn wij voor nie mand bang." Bob Maes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45