Amateur Zaamslag schikt zich één klasse Niet één ploeg in derde klasse 8 woensdag 29 augustus 2012 Zaamslag is in de twee de klasse E van het za terdagvoetbal de te kloppen ploeg. De Zeeuws-Vlaamse for matie degradeerde afgelopen sei zoen uit de eerste klasse en wordt alom gezien als titelkandidaat nummer één. Bij de negen overige Zeeuwse clubs, die met de Bra bantse afgevaardigden Klundert, Dinteloord, WC'68 en Zwaluwe de tweede klasse E vormen, zijn de verwachtingen wisselend. De ene ploeg wil bovenin meedoen, voor de ander volstaat lijfsbehoud. ARNEMUIDEN De klik is er wel tussen Amemui- den en Evert Wisse, laat de trainer weten. „Ik heb een goed gevoel, maar alles moet nog wel op zijn plek vallen", aldus Wisse, die eer der De Meeuwen en De Noorman nen trainde. De oefenmeester uit Oostkapelle zag Marc van Haneg- hem vertrekken, maar kreeg in Mi chael Moerings in aanvallend op zicht een welkome versterking. „Amemuiden moet bij de eerste vijf eindigen en meedoen om een plek in de nacompetitie", zegt de trainer. De tweede klasse is nieuw voor Wisse: „Ik ga dan ook blanco de ebmpetitie in", besluit hij. BRUSE BOYS Trainer Wim Nieuwland eindigde vorig seizoen met Bruse Boys als vijfde. „We willen dezelfde presta tie leveren als vorig jaar. Vraag is al leen of dit reëel is, want met het vertrek van Tom Blomaard en Jos Erades hebben we aardig wat inge leverd. Het waren toch twee basis spelers." Nieuwland vindt het lastig om de concurrentie in te schatten. „Zaam slag, Duiveland, Dinteloord en Klundert gaan bovenin meedoen. Daarna volgt een heel grote mid denmoot" Met Bruse Boys hoopt de oefenmeester minimaal op een plek in het linkerrijtje. DUIVELAND „Het is een stevige taak om Henk Schouten op te volgen, want die man heeft toch wat neergezet", verklaart Ko Stoutjesdijk. De eer ste weken als trainer van Duive land zijn door hem als zeer posi tief ervaren. Het verwachtingspa troon is redelijk hoog. „We willen zeker de prestatie van vorig sei zoen evenaren. Toen werd Duive land vierde en haalde de nacompe titie." Stoutjesdijk weet wie boven in Duivelands concurrenten wor den: „Zaamslag, maar ik schat ook WC'68 hoog in. Die ploeg is be hoorlijk versterkt. En Klundert en Dinteloord ook." DAUWENDAELE Marcel Lourens gooit met een knipoog de nodige clichés over ta fel. „Linkerrijtje, periodetitel, een grote uitdaging en leuke jonge spe lers." Lourens heeft zin in een vol ledig seizoen met Dauwendaele, waar hij halverwege vorig seizoen startte. „De groep is heel jong en leergierig. Het is veel ontwikkeling met jeugd." Lourens gaat met zijn spelers mini maal voor een periodetitel. „Zeker gezien de voetbalkwaliteiten." Na de winterstop keert ook spits Peter van Gorsel weer terug van een bui tenlandse stage. Lourens: „Ik ver heug me er op. De tweede klasse is een leuke klasse. Een goede start is voor ons heel belangrijk." HEINKENSZAND Voor Heinkenszand-trainer Adil Fertoute wordt de tweede klasse één grote ontdekkingstocht. „Ik ben benieuwd. Het balletje moet goed vallen, maar het belangrijkste is dat we er dit seizoen inblijven. Handhaving is ons doel." Fertoute kent slechts een aantal clubs die hij dit voetbaljaar tegen komt. „Liet zijn veel nieuwe clubs voor mij, maar we krijgen ook be tere scheidsrechters en betere ploe gen tegenover ons." De oefenmeester ziet in Oostkapel le, VCK en Serooskerke de teams waarvan in het kader van lijfsbe houd zeker gewonnen moet wor den. OOSTKAPELLE Harro Hazelaar werd vorig seizoen met Oostkapelle kampioen in de derde klasse. „Dit is écht een klas se hoger, want het niveauverschil tussen 'drie en twee' is groot", weet hij. De doelstelling is duide lijk. „We willen zo hoog mogelijk in het rechterrijtje eindigen en bui ten degradatiegevaar blijven." Hazelaar komt veel bekende Zeeuwse clubs tegen, maar de Bra bantse teams zijn onbekenden voor hem. „Afgaande op het verle den hebben de gepromoveerde ploegen het altijd moeilijk. Maar ik kan niet in de keuken van ande re clubs kijken." SEROOSKERKE Voor John Bentschapknook is Serooskerke, na Domburg en Nieuwland, de derde club als tie. „Daarom ben ik zeer be nieuwd hoe het ons zal vergaan in de derde klasse", zegt Wesdorp. „Het is duidelijk dat we voor hand having gaan. Maar ik vertel mijn spelers niet dat we tegen degrada tie moeten vechten. Dat werkt al leen maar averechts." AZVV De Axelaars eindigden vorig sei zoen als vijfde en spelen daarom dit seizoen 'gewoon' weer in de derde klasse. Voor de rood-witten kan het volgens trainer Antoine Thoen dit jaar beide kanten op gaan. „We willen zo hoog moge lijk eindigen, maar ik ga er geen plaats aan vastplakken. Een goede eindklassering is namelijk van zo veel aspecten afhankelijk." Thoen doelt vooral op mogelijke blessures, maar ook zijn jonge spe lersgroep. „Jonge spelers ontwikke len zich vaak met pieken én dalen. Ik vind het belangrijk dat ze veel plezier in het spel hebben en elke wedstrijd beter willen worden." DE MEEUWEN Veel had het niet gescheeld of De Meeuwen speelde dit jaar een tree tje hoger. Achter Oostkapelle werd de ploeg tweede, maar Nieuwdorp bleek in de nacompetitie te sterk. Saillant is dat Nieuwdorp zaterdag de eerste tegenstander is. Voor de nieuwe trainer Arjan Sandee zal het in het begin vooral aftasten zijn. „We hebben namelijk veel wisselingen ondergaan. Een aantal routiniers is gestopt en we hebben elf A-junioren", zegt een realis tische Sandee. „Na een paar duels zal duidelijk zijn hoe deze selectie zich houdt in deze competitie." DE NOORMANNEN De zesde plaats was vorig jaar het eindstation voor De Noormannen. Precies de positie die coach Mick Vujövic ook dit seizoen weer in ge dachten heeft. Maar dat moet dit seizoen wel op een andere manier gebeuren, vindt de trainer. „Vorig seizoen waren we vijf wedstrijden voor het einde al uitgevoetbald. Dit jaar moeten we zo lang moge lijk meedoen, of dat nu voor een plaats bovenin is of voor een perio detitel", klinkt Vujovic streng. De ploeg uit Westkapelle begint met de derby tegen Domburg. Vujovic: „Die wedstrijd moeten we goed doorkomen om vervolgens in een flow te komen. Ik zal ook extra aandacht geven aan de verdedi ging, want vorig seizoen kregen we 56 doelpunten tegen." DOMBURG Het linkerrijtje, dat zou al heel mooi zijn voor Domburg. Zo denkt trainer Leendert Verburg er in ieder geval over. Vorig seizoen eindigde de ploeg nog als zevende; dat moet dit jaar beter. „Na een paar wedstrijden kunnen we nog De Zeeuwse clubs in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal staan voor een zwaar sei zoen. Althans, dat verwachten de trainers van de twaalf ploegen zelf In de eerste plaats omdat de ver schillende clubs elkaar niet veel ontlopen. Zowel voor de bovenste als de onderste plaatsen zijn er geen uitgesproken favorieten. Daar komt nog bij dat veel ploegen af scheid hebben genomen van de nodige routiniers. Dat het een inte ressant en spannend seizoen zal worden staat hoe dan ook buiten kijf. APOLLO'69 De weg naar de derde klasse Was voor Apollo'69 een lange. Vorig sei zoen eindigde de ploeg een niveau lager 'slechts' als zesde. De club uit 's-Gravenpolder mocht meedoen aan de nacompetitie en schakelde na een sensationeel duel Veere uit. De nieuwe trainer Jos Wesdorp spreekt van een 'toevallige' promo- Nieuwdorp-trainer Jacques Blijlevens mist geregeld spelers omdat ze tijdens het seizoen op vakan tie gaan. „Dat vind ik echt onbegrijpelijk." archieffoto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 44