17 woensdag 29 augustus 2012 foto Doron Ziony Niels van Alphen in concentratie aan de pokertafel in Las Vegas. spant dan." „Een jaar geleden maakte ik mijn eerste klapper. Ik deed mee aan de WCOOP, zeg maar het WK onli ne, de internetvariant van het toer nooi in Las Vegas. Boven op mijn kamertje zat ik op zondag vanaf vier uur 's middags te spelen. Ik kwam steeds verder en om vijf uur 's nachts zat ik bij de laatste 32 van de 7500 spelers. En ik was chipleader (de speler met de mees te fiches). De volgende dag moest ik om vier uur terugkomen om verder te spelen." „Thuis wisten ze eigenlijk van niks, maar dit kon ik natuurlijk niet verzwijgen. Mijn ouders had den er vooral in het begin moeite mee. Ze zagen het als gokken. Maar ze weten nu wel dat het an ders in elkaar zit. Die maandag moest ik om negen uur gewoon naar school, naar de HZ. Ik ben ge woon gegaan, maar was natuurlijk helemaal in extase, 's Middags ben ik weer achter m'n laptop gekro pen en ik won uiteindelijk 173.000 dollar." „Die klapper heeft het pokeren voor mij makkelijker gemaakt. In het begin heb ik' ook veel geld ver loren hoor. Dan kan het best moei lijk worden, want je komt steeds meer onder druk te staan. Je moet winnen. Omdat ik een klapper heb gemaakt, heb ik een buffer. Ik heb die druk niet meer en kan daardoor veel vrijer spelen." Doelman Niels van Alphen in actie tegen SSV'65, de wedstrijd waaraan hij een telefoontje van Goes te danken had. foto Ronald den Dekker Is het een verslaving? „Het is een kwestie van prioritei ten stellen. Vorig jaar heb ik me volledig gestort op een onderzoek voor school en toen heb ik twee weken niet gespeeld. Daar heb ik geen moeite mee. Ik vind het wél lekker als ik dan weer achter m'n laptopje kan kruipen. Als jouw spelstrategie klopt, geeft dat zó veel voldoening. Het spel en de spanning vind ik geweldig, maar het geld is natuurlijk de drive. Het spel spelen met lucifers is een stuk minder interessant." Ben je profspeler? „Ik vind mezelf geen profspeler. De ambitie heb ik wel, want ik heb gezien dat ik me kan meten met profs. Maar ik heb ook nog ge noeg zwakke punten. Het hangt er ook van af hoe je het begrip prof speler omschrijft. Als je gespon sord wordt, betalen ze je inleg voor toernooien, dan vind ik dat je een prof bent. Dat heb ik niet. Er zijn ook spelers die niet gespon sord worden, maar zichzelf prof noemen op basis van hun resulta ten. Het is een beetje grijs gebied." Heb je als voetballer van een profcar rière gedroomd? „Ik heb een aantal jaren bij de JVOZ gespeeld. Dat was nog in de periode dat ze geen club waren. Als speler trainde je bij JVOZ en je speelde je wedstrijden bij je eigen club. We speelden met JVOZ wel vriendschappelijk tegen Feye- noord en NAC. Het is natuurlijk super om tegen profclubs te spe len. Maar echt gedroomd van een profcarrière... Nee, dat niet. Ik heb mezelf nooit zo goed gevonden." Dus jij blijft lekker je leven lang bij De Noormannen? „Ik ben en blijf altijd een Noor man. Als er een leuke zaterdagclub komt - zondag is online dé poker dag - ga ik er echt wel over naden ken. Eén keer heb ik zó'n lekkere wedstrijd gekeept. In Goes, tegen SSV'65. Ik keepte echt de sterren van de hemel. Ik pakte alles. Na af loop kreeg ik de complimenten van mensen van Goes die stonden te kijken. Aan het eind van het sei zoen werd ik gebeld door Goes of ik daar wilde komen spelen. Puur op basis van die wedstrijd. Maar het was niet het goede moment. Ik had nog niet eens een autoo tje." Van Alphen is vergroeid met West- kapelle. Ondanks zijn pokersucces sen is en blijft hij er one of the guys. „Hier op het dorp heerst ge lukkig een grote gunfactor. Ze zien dat ik nog steeds gewoon Niels ben." De jongen die in de rommelmarkt commissie van De Noormannen zit, in interviews op internet En gels praat met een Zeeuws accent, die niet opeens Armani-kleren is gaan dragen en die het liefst met z'n vrienden een biertje bij Café Kasteel van Batavia drinkt. Rudy Boogert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43