Am at Noorman met een pokerface Een zorgeloos seizoen zou wel lekker zijn woensdag 29 augustus 2012 De eerste klasse C van het za- terdagvoetbal kent met GPC Vlissingen en promo vendus Terneuzense Boys dit seizoen twee Zeeuwse ploegen. De Vlissingers zijn inmiddels een vaste waarde in deze klasse. Voor Ter neuzense Boys volgt na een afwezigheid van een jaar een hernieuwde kennisma- king. Beide elftallen treffen elkaar toevalliger wijs al op de eerste competitiedag, in Ter- neuzen. „Een leuke wedstrijd om mee te beginnen", vindt GPC-trainer Leendert Geelhoed, die de Terneuzenaren enkele ja ren geleden nog naar de eerste klasse lood ste. GPC VLISSINGEN Een gebrek aan afwerkers kostte GPC Vlis singen vorig seizoen meer dan eens pun ten. Toch wist de Walcherse formatie zich bijtijds verzekerd van lijfsbehoud. Onder leiding van de nieuwe trainer Leendert Geelhoed begint GPC met een flink gewij zigde selectie aan een nieuwe jaargang. „De creativiteit (Grigor Sahakjan) is naar Baronie, steunpilaren als Jeroen van Om men, Remon van Geersdaele en Maarten Peene hebben een stapje terug gedaan", zegt Geelhoed. Matthijs Lugtenburg is door een kuitbeen breuk in de oefencampagne voorlopig niet beschikbaar. „Ik ben benieuwd of we er zo'n mooi geheel als vorig seizoen van kunnen maken. Dat is een mooie uitda ging. Er zijn natuurlijk veel jongens over gebleven, die hebben laten zien dat ze de eerste klasse aankunnen." TERNEUZENSE BOYS De oranjehemden waren vorig seizoen heer en meester in de tweede klasse en werden met een straatlengte voorsprong kampioen. Trainer Eddy van der Hooft, die de ploeg weer aan het voetballen kreeg, zag zijn elftal bijna wekelijks domi neren. „We willen er probleemloos in blij ven", zegt hij. „Dat betekent dat je vier ploegen onder je moet houden. Ik heb het idee dat een aantal jongens nog niet de vorm van vorig seizoen heeft. We zijn nog niet zo dominant geweest, maar dat kan natuurlijk ook aan de tegenstand lig gen. Waar onze kracht ligt? We hebben een heel homogene ploeg. Een sterke ver dediging, een sterke as en meerdere spe lers die kunnen scoren. We hebben erva ring en op vrijwel iedere speler staat een goeie kop." Enkele honderdduizenden euro's heeft Niels van Alphen in een jaar tijd met pokeren gescoord, maar hij is er geen ander mens door gewor den. Natuurlijk is het lekker om een dikke portemonnee te hebben, maar het kamertje in zijn ouderlijk huis in Westkapelle blijft zijn thuis, zijn tweedehands Seat Ibiza uit 2005 rijdt nog prima, een T-shirt met spijkerbroek zitten nog altijd het lekkerst en tegen een potje voet ballen met z'n maten van De Noormannen weegt geen geld op. Niels van Alphen is net terug uit Barcelona. Hij had er een pokertoer- nooi. Het werd geen succes a la Las Vegas waar hij een maand geleden 236.921 dollar in de pocket stopte. Met zijn vriendin knoopte hij er daarom nog een paar daagjes vakantie aan vast. Lek ker stadten, naar het strand (waar zijn telefoon werd gejat) en genie ten in Nou Camp van 'el Clasico' tussen Barcelona en Real Madrid, het eerste duel om de Super Gup. Ondertussen speelden zijn ploeg genoten van De Noormannen hun duels in de districtsbeker. „Dat kwam een beetje ongelukkig uit", vertelt de 22-jarige Van Al phen aan de tuintafel in Westka pelle. „Tijdens de competitie speel ik eigenlijk nooit pokertoernooi- en. Ik zou nu eigenlijk in septem ber stage gaan lopen op Bonaire, maar dat gaat niet door. Maar dat wist ik nog niet toen ik me kwalifi ceerde voor het toernooi in Barce lona." Eén keer eerder overkwam hem zoiets. Eerder dit jaar, in februari. Op internet had hij zich gekwalifi ceerd voor het duurste toernooi in Europa. In Kopenhagen moesten de beste spelers aanschuiven aan de pokertafel. Die kans kon Van Al phen niet laten lopen. Maar toen zat De Noormannen zonder zijn eerste doelman. „En dat was net te gen Domburg." De aartsrivaal van De Noormannen. „Dat deed wel pijn." De pijn werd een beetje verzacht door de goals van zijn beste vriend Bart Dekkers en zijn tweeling broer Theo, maar het werd 'slechts' 3-3 in de burenruzie waar mee zaterdag de competitie overi gens ook geopend wordt. Bart Dek kers was vijf jaar geleden de poker- partner in crime van Van Alphen. „Dat was in het begin van de po- kerhype in Nederland. Bart was de fanatiekste hoor. Hij was helemaal into poker." „Bij vrienden thuis en in het café kaartten we al wel; éénendertigen of bluffen, je kent het wel. Toen de pokerhype hier ontstond, kwa men twee vrienden tijdens oud en nieuw aanzetten met een poker kistje. We vonden het gelijk een leuk spel. Eigenlijk ben ik er als enige echt serieus mee verder ge gaan. Ik had namelijk het idee dat ik er geld mee kon verdienen. Ik ben gaan lezen over poker, heb met andere pokeraars gesproken en heb veel gespeeld, want daar van leer je het meest." „Ik kwam erachter dat als je je aan een bepaalde strategie houdt, dat er inderdaad geld mee te verdie nen is. Je moet bijvoorbeeld niet boven je marge spelen, anders kan je de geluksfactor niet opvangen. Ik vind pokeren een denksport, maar er zit natuurlijk een geluks factor in. Die moet je zoveel moge lijk proberen uit te sluiten. Op in ternet heb ik m'n strategie uitge probeerd en het bleek te werken." Die gedrevenheid heeft Van Al phen ook op het voetbalveld. Een aantal jaren geleden besefte hij bij voorbeeld dat zijn traptechniek be ter moest om een goede keeper te worden. Hij verdiepte zich in de techniek en schroefde zijn trai ningsintensiteit op. Met sessies van dertig, veertig schoten scherp te hij zijn trap aan. „Ik heb nog wel 's een afzwaaier hoor, maar te genwoordig heb ik best een redelij ke trap." Zijn gedrevenheid dreef trainers ook wel 's tot wanhoop. Vooral de aanvaringen met zijn tweeling broer Theo zijn legendarisch. „Ik sta op het doel, Theo in de verdedi ging. Als keeper heb ik het over zicht, ik moet de verdedigirlg stu ren, dus de verdedigers moeten naar mij luisteren. Maar ja, Theo accepteert dat niet van mij en ik niet van hem. Trainers wisten niet wat ze met ons aan moesten." „Ze hebben ons al 's uit elkaar ge haald: ik in het eerste, Theo in het tweede, maar daar was de spelers groep het niet mee eens. Of Theo op de bank. Maar toen dat gebeur de, raakten er in de warming-up twee spelers geblesseerd en stond Theo toch in de basis. De laatste twee jaar gaat het beter. We wor den ouder hè. Als er nu iets niet geaccepteerd wordt, hou ik m'n mond en hebben we het er na af loop over." Aan de pokertafel is Van Alphen de rust zelve. Zijn spel is welis waar agressief, maar zelf blijft hij stoïcijns. „Pokeren is een indivi duele sport, dus er is niemand te gen wie je kunt uitvallen. Als je aan tafel een goede beslissing maakt en je zet je fiches erin, kan je nog steeds verliezen. Daar kan ik vrede mee hebben als het op ba sis van m'n strategie een goede be slissing was." „Ik ben altijd rustig aan tafel om zo weinig informatie over mijn kaarten aan mijn tegenstanders te geven. Ik let wel op bepaalde tells, zoals ze dat in het Engels noemen. Iemand die zijn kaarten overdre ven beschermt, is zenuwachtig. Ie mand die zwaarder gaat ademen, kan goede kaarten hebben. Jonge jochies die veel online hebben ge speeld en nu een keer aan echte ta fel spelen, kunnen bij een goede kaart nog wel 's trillen als ze hun fiches gooien. Daar let je op." „Je hebt drukke spelers, spelers die veel praten, spelers met een zonne bril op, een capuchon op, spelers in een strak pak of in een trainings pak. Niemand is hetzelfde. Ik heb niet veel speciaals. Ik draag kleren die lekker zitten, een hoodie of een vest. Ik heb wel 's een koptele foon op. Maar dat is meer om te ontspannen. Soms zitje negen uur aan tafel te spelen. Je bent al leen maar gefocust op de kaarten, dat is vermoeiend. Muziek ont-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42