5 woensdag 29 augustus 2012 - - Fred Landzaat maakt met zijn twee honden iedere dag een wandeling in het bos, vlakbij zijn huis in .Sint Jansteen. foto Mark Neelemans de ander naar rechts en de derde wilde helemaal niets. Veel oudere mensen maakten ook geen plaats voor de jeugd. Toen Adrie Bod- daert stopte, ben ik ook gestopt. Echt, HW'24 had als club kunnen groeien. Maar het was altijd wat. Carlo Blommaert stopte vorig jaar ook niet voor niets. Dat is een ech te clubman, maar hij had op een gegeven moment zoveel geouwe hoer aan zijn kop dat hij het zat was." Landzaat was toen al supporter en sponsor van Sint-Niklaas, de Bel gische club waar hij al vijftien jaar komt. Met voorzitter Guido van Lijsebetten heeft hij een haat-lief deverhouding. „Hij vroeg me jaren geleden als adviseur en zo heb ik de opmars meegemaakt van de eer ste klasse provinciaal naar de der de klasse nationaal. Ik bekeek spe lers en voerde gesprekken. Bij Sint-Niklaas heb ik geleerd hoe het werkt in het voetbal. De goede en de slechte dingen. Van Lijsebet ten kan soms een vervelende vent zijn, maar hij heeft wél veel be reikt." Dit seizoen is Landzaat nog niet bij de club geweest. „Tim de Meers man, Dimitri van Oppens en Stijn van der Kelen zijn van Sint-Ni- klaas naar Hoek gekomen. Van Lij sebetten ging op een gegeven mo ment steeds moeilijker doen bij zo'h overgang. Terwijl we juist moeten samenwerken. Ik heb daar als sponsor jarenlang twee reclame borden gehad, kocht twee sei zoenskaarten en had vlak voordat ik de fabriek verkocht het sponsor contract nog verlengd. Maar ver volgens werd er geprobeerd om nog wat geld uit mijn zak te klop pen. Het had ook een beetje met jaloezie te maken. Ik verkoop Hoek overal alsof ik het over Feye- noord of Real Madrid heb. Ik ben een bluffer en sommige mensen houden daar niet van." Waarom zet hij zich in voor Hoek? Waarom gaat hij niet rustig van zijn pensioen genieten en overal wed strijden bekijken wanneer hij maar wil? „Het bloed kruipt waar het niet gaan kan", zegt Landzaat. „Nico Boussen vroeg op een gege ven moment of ik me met het spe- lersbeleid bij Hoek bezig wilde houden. Het is hartstikke leuk, al wordt het wel steeds moeilijker. Met Goes hebben we nu een extra hoofdklasser in Zeeland en VC Vlissingen komt er ook aan. We vissen allemaal in dezelfde vijver, al kijken wij dan ook veel in België rond. Het bestuur van Hoek moet zich realiseren dat ze niet in mo gen dutten. Anders kan de club snel wegzakken." Een betere selectie dan dit seizoen hebben ze bij Hoek nog niet ge had, zegt Landzaat. „Veel mensen denken dat dat met geld te maken heeft, maar vooral het niveau is de worst die je spelers voor kunt hou den. We moeten dit seizoen pro moveren, anders is de kans groot dat veel spelers vertrekken. Dan hebben ze de hoofdklasse wel ge zien. Het mooiste zou zijn, dat je met deze spelersgroep door kunt groeien. Stel dat je de topklasse be reikt. Dan kun je wat talenten en een paar oudere spelers aantrek ken en heb je een mooie selectie staan." Iedereen moet het enthousiasme erin blijven houden, zegt Land zaat. „Anders kun je er straks een wit laken overheen leggen." Eric Hellemons is volgens hem de bes te trainer die Hoek in de afgelopen tien jaar heeft gehad. „Ik heb er nogal wat voorbij zien komen. Daar zat van alles tussen. Eén trai ner was alleen geïnteresseerd in een glas wijn en mooie vrouwen. Daar kan ik niet tegen." Uit zijn woorden klinkt door dat het nu of nooit is. Zet Hoek een stap vooruit of worden het er met een een paar achteruit? Natuurlijk past de accommodatie niet bij een ambitieuze hoofdklasser. „Maar voor voetballers maakt dat niets uit. Voor hen is het belangrijkste dat ze op een zo hoog mogelijk ni veau kunnen spelen. En pas als het niet lekker loopt, gaan ze zei ken over het veld of de accommo datie." Hij heeft het beste voor met de club. Landzaat is vrijwilliger en de clareert nooit kilometers of bonne tjes. „Soms vraag ik me wel af waar ik het allemaal voor doe. Ze ker als je eens om een kaartje of iets anders vraagt en er wordt moeilijk gedaan. Mensen beseffen niet hoeveel geld ik per jaar alleen al aan kosten kwijt ben aan Hoek. En .dan ben ik ook nog gewoon sponsor. Het is gewoon leuk om te doen en ik vind het heerlijk om wedstrijden te bezoeken. Dan maak ik na afloop eens een praatje met een speler die bij ons op de schaduwlijst staat. Ze moeten je kennen. W^nt als het nodig is, kun je snel handelen." Barry van der Hooft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41