Iedere voetballer wil winnen 3 COLOFON woensdag 29 augustus 2012 Heeft u de foto van Willem Mieras op de voorpagina van deze bijla ge goed bekeken? Toen ik de foto •op 7 mei van dit jaar voor het eerst zag, bleef ik er even bij han gen. Niet omdat ik Mare de Kunder ken, maar vooral vanwege de intense vreugde op zijn ge' zicht en de ontlading die zichtbaar is. Ik vind het een prachtige foto, maar daar dacht niet ie dereen zo over. „Moest dat nou?", vroeg zijn echtgenote een paar dagen later. „Die pagina hebben ze gekopieerd en vergroot en hangt nu in de kantine. Een beetje overdreven." Ik was het er niet helemaal mee eens. Ik vind het juist mooi als je zulke vreugde terug kan zien op een foto. Vergeet niet dat we het hier over de kampioenswedstrijd Wemeldinge-Spui in de vierde klasse hebben. Het laagste niveau in Zeeland in het zaterdagvoetbal. Maar dat maakt niets uit. Want op ieder niveau wil een voetballer of trainer winnen. Of dat nu in de hoofd-, tweede of vijfde klasse is. Of in de re serve zesde klasse, op een koude zondagoch tend. Al die mensen die roepen dat ze voor hun plezier spelen, liegen een beetje. Want het draait om winnen. Om dat euforische gevoel na een doelpunt en de high fives na een zege. Dan smaakt na afloop ook alles beter. De foto van Peter Nicolai die links van dit stuk staat, kan me ook wel bekoren. Twee geconcen treerde voetballers, wachtend op de bal. Wie wint het duel, wie komt in balbezit? Deze twee mannen spelen dit seizoen in de hoofdklasse, met respectievelijk Hoek en Goes. Kloetinge is de derde hoofdklasser, in Zeeland en daarmee doet deze dunbevolkte provincie het niet eens zo slecht. Bij die drie clubs gaat het wel altijd om winnen. Om punten en premies pakken, om de doelstelling in zicht houden en ook om het publiek tevreden stellen. In deze bijlage komt namens Hoek technische manager Fred Landzaat aan het woord. Hij waarschuwt de club, want indutten zou vol gens hem zomaar eens het einde van het hoofdklasserschap kunnen betekenen. De titel moet het doel zijn, want een betere selectie dan dit seizoen heeft Hoek nog niet gehad, zegt Landzaat. Bij Kloetinge zijn de verwachtin gen minder hooggespannen, in Goes mikken ze ook in de hoofdklasse stiekem weer op een periodetitel. En die pak je alleen als je een paar keer achter elkaar weet te winnen.... In deze bijlage komen ook veel trainers aan het woord, die allemaal op hun eigen manier de competitie instappen. De één blaast hoog van de toren, de ander bijt af en toe op zijn tong. En er is er één die een nieuwe formule uit de doeken doet. „Wij voetballen volgens P+P=R", zegt Stéphane Cépèro. „Dat staat voor 'plezier', 'positiviteit' en 'resultaat'." Het is een insteek die te prijzen valt en de beoogde uitkomst is een goed resultaat. Winnen dus. Barry van der Hooft Een duel tijdens de voorbereiding tussen twee spelers die dit seizoen in de hoofdklasse uitkomen. Op de voorgrond Guillaume Clinckemaillie (Hoek), met achter hem Goes-ver- dediger Rick de Punder. foto Peter Nicolai De bijlage amateurvoetbal voor het seizoen 2012-2013 is een uitgave van de PZC en BN De Stem Tekstbijdragen: Rudy Boogert, Jan Dagevos, Barry van der Hooft, René van Stee, Koen de Vries, Aector Dooms, Eddy van der Hooft, Bob Maes, Peter van Kouteren, Klaas Verspoor Fotografie: Ronald den Dekker, Dirk-Jan Cjeltema, Lex de Meester, Willem Mieras, Mark Neelemans, Peter Nicolai, Ruben Oreel, Camile Schelstraete, Doron Ziony Vormgeving: Leo Minnaard en Sander van der Bijl Eindredactie en coördinatie: Barry van der Hooft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39