sport 129 Topwielrenners 90 kilometer door Adelinde Cornelissen Zeeland in World Ports Classic treedt op in Kieldrecht woensdag 29 augustus 2012 m^ssswssssasiggssssss^sscxcsssss^esssBagti RENESSE Trail by the Sea 2013 is nu al volgeboekt Wie op 24 februari 2013 aan de Trail by the Sea wil meedoen, is te laat De inschrijving voor de loop over 38 kilometer is gesloten om dat het maximumaantal van 500 deelnemers is bereikt. De trail heeft start in Renesse en gaat over het strand, de duinen en door de bossen terug naar Renesse. Meer deelnemers kan de organisa tie niet herbergen omdat met na tuurorganisaties is afgesproken dat 500 de limiet is. „Misschien kun nen we in de toekomst nog iets uit breiden", hoopt organisator Cor Muller. NIEUWEGEIN Hoogerland nog niet zeker van WK Johnny Hoogerland is nog lang niet zeker van een plaats in de Ne derlandse ploeg voor het WK op de weg, dat op 23 september in Zuid-Limburg verreden wordt. Bondscoach Leo van Vliet liet dins dag weten dat hij Hoogerland het huidige seizoen nog te weinig in beeld heeft gezien. Vijf renners zijn wel al zeker van deelname aan het WK: Niki Terpstra, Bauke Mol- lema, Lars Boom en Robert Gesink. „Zij vormen de basis", aldus Van Vliet. „Maar ook een sterke renner als Laurens ten Dam heb je nodig. Anderen moeten zich nog bewij zen." Martens Cleaning hoopt met nieuweling Jean van Erp hoge ogen te gooien in de eredivisie. foto Ronald den Dekker PHILIPPINE Tweede Jubileumloop van av Scheldesport In verband met het vijftigjarig be staan van atletiekvereniging Schel desport houdt de Terneuzense club zaterdag de tweede Tamoil Ju bileumloop. Er wordt gelopen in Philippine en omgeving. Op 15 september volgt in Terneu- zen de derde en laatste Jubileum loop. Over deze drie lopen zal een klasse ment worden gemaakt waarmee geldprijzen zijn te verdienen. De start is zaterdag om 15.00 uur bij de sporthal van Philippine. Afstanden: 3000,8500 en 13000 me ter. Om 14.45 uur is de jeugdloop over 1000 meter. Meerten Dallinga 'Het moet dit jaar beter en daar gaan we ook voor. De concurrentie zal merken dat er met ons niet meer te spotten valt' door Koen de Vries MIDDELBURG - Na de Ronde van Zeeland Seaports, de Eneco Tour (twee dagen) en de Schaal Seis (af gelopen zondag) rijdt er vrijdag al weer een sterk prolpeloton door Zeeland. De renners die deelnemen aan de tweedaagse World Ports Cycling Classic komen via de Brouwers- dam Zeeland binnen en verlaten de provincie bij Rilland, via de al tijd schots en scheefliggende kas seien van de Hoogerwaardpolder. De tocht door de provincie is goed voor ruim 90 kilometers op het to taal van 201. De start van de etap pe is in Rotterdam, de finish in Antwerpen. Zaterdag keren de ren ners vanuit Antwerpen via Noord-Brabant terug naar Rotter dam. De tweedaagse World Ports Cy cling Classic beleeft dit jaar zijn eerste editie. Het idee voor de wed strijd kwam na de meer dan de ge slaagde Tourstart van 2010 in Rot terdam. Na de proloog op 3 juli reed het pe loton van Rotterdam via Zeeland naar België, waar in Brussel gefi nisht werd. In Rotterdam en langs het parkoers van de eerste etappe was het zo druk, dat de organisatie dit vaker wilde meemaken. In samenwerking met de ASO, de organisator van onder meer de Tour de France en enkele grote klassiekers, kwam de World Ports Classic tot stand. De partijen heb ben een verbintenis voor vijf jaar gesloten. Het is de bedoeling dat de twee daagse gaat meetellen voor de World Tour, het hoogste niveau van wielerwedstrijden. Dit jaar is dat nog niet het geval. Op de deelnemerslijst staan negen tien ploegen, waaronder drie Ne derlandse; de World Tour-ploegen Rabobank, Vacansoleil en Argos Shimano. Ook de World Tour teams van Saxo Bank, Quick Step, Lotto Belisol, Liquigas, Katusha, Garmin en BMC gaan van start. Pas donderdag is de organisatie er zeker van welke renners van start gaan. Zeker is wel dat de topsprin- ters Kittel (Argos), Greipel (Lotto) en Boonen (Quick Step) meedoen. De World Ports Cycling Classic wordt ook rechtstreeks op tv uitge zonden, door de VRT, Eurosport en RTV Rijnmond. Vrijdag. VRT één: 14.00-16.10 uur; Eu rosport 14.30-16.00 uur; RTV Rijn mond: 13.43-15.43 uur. Zaterdag. VRT één: 13.55-16.05 uur; Eurosport 14.00-16.00 uur; RTV Rijn mond 13.07-15.37 uur. door Lucien Roelandt KIELDRECHT - Adelinde Cornelissen verzorgt zaterdag tijdens het Bel gisch dressuurkampioenschap, dat van donderdag tot en met zondag op de hippische accommodatie van Stal Hulsterlo in Kieldrecht wordt gehouden, een clinic en een show. De organisatoren hadden vurig ge hoopt dat de Nederlandse olym pisch goud zou winnen. Dit is niet gelukt. Het werd zilver. Deson danks zullen veel Zeeuwse dres- suurliefhebbers de kans niet laten voorbij gaan om op slechts een steenworp afstand van de grens bij Nieuw-Namen de demonstratie van de Europese kampioene en de nummer één van de wereld bij te wonen. De uit Zeeuws-Vlaanderen afkom stige Claudia Fassaert, die voor Bel gië uitkwam op de Olympische spelen in Londen, behoort tijdens het Belgisch kampioenschap even eens tot de blikvangers. Ze is een van de favorieten voor de titel. Voorzitter Luc de Baets van Stal Hulsterloo: „In vergelijking met Nederland staat de dressuursport hier nog in de kinderschoenen. Toch is er veel belangstelling. Dat merken we aan het groot aantal Belgische dressuurruiters dat lid is van een Nederlandse vereniging. Ze doen daar zelfs mee aan de pro vinciale kampioenschappen. Wat promotie kan deze discipline dan ook wel gebruiken. We denken hiervoor met Adelinde Cornelis sen een leuke affiche te hebben." De clinic begint zaterdag om 19.00 uur en is gratis te bezoeken. De avond wordt afgesloten door de Thunderguys met hun nieuwe show Horse Bikes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29