Dallinga/Frans Bevers laat rotjaar achter zich 281 sport Kloetinge uitgeschakeld in toernooi districtsbeker Ganzetrek en Kanaalrace vormen slot van seizoen World Ports Classic 2012 woensdag 29 augustus 2012 HALSTEREN - De voetballers van Kloetinge moesten dinsdagavond een bitter pil slikken. Door een 3-1-nederlaag bij .Halsteren werden ze al in de poulefase van het dis trictsbekertoernooi uitgeschakeld. Daarbij kwam de zware enkelbles sure die John Schot opliep. De middenvelder werd in de 15e mi nuut zwaar getackled en moest naar het ziekenhuis worden ver voerd. Vooral in de tweede helft, die voor Kloetinge begon met een 2-0-ach- terstand, ontaardde het duel in een schoppartij. Arbiter Van de Rest had zijn handen vol om de spelers in het gareel te houden. Hij gaf Halsteren-speler Fatih Bayrak de rode kaart. Kloetinge had grote moeite met het opportunistische spel van Halsteren. De Brabantse zondag-eersteklasse speelde fel en hanteerde de lange bal op de lange spitsen. Vooral na het uitvallen van John Schot kreeg Kloetinge het moeilijk. Ex-Zeeuw Frits Paap zette Halsteren in de 27e minuut op 1-0, waarna Toine van Meche- len de score op slag van rust ver dubbelde. Na de pauze tekende Tom de Bonte in de 60e minnut de 3-0 aan. Nadat Halsteren met tien man kwam te staan, scoorde Bart Deprez voor Kloetinge 3-1. Het was nauwelijks een pleister op de wonde voor Kloetinge, dat de afgelopen jaren steeds ver in het districtsbekertoernooi kwam. AZW-WHS 6-3 (2-2). Het beker duel was niet belangrijk omdat FC Dauwendaele zich in deze poule al geplaatst had voor de tweede ron de. Desondanks ging het er soms hard aan toe. WHS nam via Ton Vroegop en Patrick van Schetsen een o-2-voorsprong. Bert Apperlo (2x), Niek de Meijer, Michael van Mol (2x) en Emanuel Pauwels scoorden daarna voor AZW. Ton Vroegop maakte de derde voor WHS. 655B5K^®!Ki6S5S59S158g08596SSS55$SS8S55855 GOES/VLISSINGEN - De strijd om de Zeelandbekers open water zwem men beleeft dit weekeinde zijn apotheose. Zaterdag wordt bij Wil helm inadorp de 39e Ganzetrek ge houden en zondag staat in Vlissin- gen de 41e Kanaalrace op het pro gramma. Na afloop van die laatste wedstrijd worden in de diverse ca tegorieën de Zeelandbekers uitge reikt. Bij de Ganzetrek op zaterdag wordt om 11.15 uur begonnen en zijn er in totaal 360 starts. Dat stemt de brganisatie niet helemaal tevreden. In het verleden waren er al eens 500 starts, maar tegenwoor dig is er concurrentie van een wed strijd in Vianen. „Toch komen er nog heel veel mensen van buiten Zeeland naar de Ganzetrek", stelt Huug van Vossen van de organisa tie. „We hebben de A-status, dus zijn er bij ons punten te verdienen voor het nationale circuit." Dat geldt ook voor De Kanaalrace, die zondag ter hoogte van de Stroom weg in het Kanaal door Walcheren wordt gehouden. Met name op de 5000 meter vrije slag is er een sterk veld. Zo staan de EK-deelnemers Ferry Weert- man en Marcel Schouten op de startlijst. Verder doen er enkele zwemmers van het regionaal trai ningscentrum Eindhoven mee. Naast deze 5000 meter vrije slag staan ook de hoofdnummers 2000 meter schoolslag en vrije slag ge programmeerd. De organisatie is in handen van de startgemeen schap de Zeeuwse Kust en De Stormvogel. De eerste wedstrijden in Vlissingen beginnen om 11.00 uur. Kringvoorzitter Piet Bal reikt na af loop van de Kanaalrace de Zeeland bekers uit. De eerste Zeeuwse derby, het duel tussen Martens Cleaning en Dallinga/Frans Be vers is 16 september De eredivisie driebanden in Ne derland gaat dit weekeinde van start. Zeeland is met maar liefst drie teams op het hoogste ni veau vertegenwoordigd. De in breng komt van Dallinga/Frans Bevers, Martens Cleaning en Lands Welvaren/Iets Anders. door Joop van den Oudenhoven MIDDELBURG - De eredivisie drie banden kon zich jarenlang meten met de beste competities in de we reld. Die tijd is echter voorbij. De economische crisis laat ook hier zijn sporen achter. Toppers als Dick Jaspers, Torbjörn Blomdahl, Marco Zanetti, Haeng Jik Kim en Daniël Sanchez zijn om die reden niet actief in de na tionale competitie. Zeeland daaren tegen trekt zich weinig aan van de malaise. De provincie heeft drie eredivisieteams op een steenworp afstand van elkaar, hetgeen bete kent dat het crescendo gaat met de biljartsport. Toch is het op finan cieel gebied niet louter hosanna. Vraag dat maar aan Meerten Dal- linga, die uit nood zelf moest inves teren om zijn elitetroepen - Dallinga/Frans Bevers uit Sluiskil - bij elkaar te houden. „Voor ons wordt het een seizoen van eerherstel", stelt Dallinga. „We hebben een rotjaar achter de rug door de toestanden rondom de bekerfinale en het slechte pres teren van de ploeg in de play-offs. Dat moet dit jaar beter en daar gaan we ook voor. De concurren tie zal merken dat er met ons niet meer te spotten valt." Bij Martens Cleaning uit Kapelle, dat zich handhaafde in de eredivi sie en versterkte door de komst van Jean van Erp, mikt men voor al op de jeugdige spelers. Na het vertrek van Henk Habraken en de komst van Van Erp, Jens van Dam en Kay de Zwart is de gemiddelde leeftijd flink omlaag geschoten. De routiniers Martin Spoormans en Raymond Ceulemans blijven de steunpilaren van het team. De ploeg krijgt het bij het begin van de competitie wel meteen voor de kiezen, met drie topwedstrijden te gen achtereenvolgens Snellen, kampioen Ai Biljarts en Dallinga/Frans Bevers. Voor Richard de Bruin, teamcap tain van promovendus Lands Welvaren/Iets Anders is de negen de of tiende plaats en dus handha ving het doel voor komend sei zoen. Dat moet kunnen vindt de Wemeldingse restauranthouder. „We hebben Henk Habraken erbij voor een aantal wedstrijden en op de valreep nog een sterke reserve toegevoegd in de persoon van Dan ny Breur. We spelen tegen al onze directe tegenstanders in de sterk ste opstelling. Dat wil zeggen met Jack Wijnen en Habraken." De competitie telt drie dubbel- weekeinden waarvan het eerste op 15 en 16 september is en het laatste op 9 en 10 maart, hetgeen tevens het slotweekeinde is. Mutaties in eredivisie driebanden Dallinga/Frans Bevers Sluiskil. Nieuw: Meerten Dallinga (reserve) Q Martens Cleaning Kapelle. Nieuw: Jean van Erp, Jens van Dam. Bart Ceulemans. Vertrokken: Henk Ha braken. Lands Welvaren/Iets Anders Kwa- dendamme. Nieuw: Henk Habra ken en Danny Breur. Dekker Keukens Utrecht. Nieuw: Martin Horn. Vertrokken: Ronny Daniëls. TOW.NL/MCR Vlaardingen. Nieuw: Jeffrey Jorissen. Vertrok ken: Tom Persijn en Peter van Mier- lo. Holland Mineraal Lochem. Vertrok ken: Huub Wilkowski. Snellen Recycling Zundert. Nieuw: Dave van Geel en Lennart Schrau- wen. Vertrokken: Jeffrey van Nijnatten en Rik van Beers, v.d. Broek/Hanbat Amsterdam. Nieuw: Carsten Hjollund, Rob Lam- 600 en Dick van Uum. Vertrokken: Haeng Jik Kim, Jeffrey Jorissen en Thérèse Klompenhou wer. Van Wanrooij Transport Ooster hout. Nieuw: Ivan Stiyschinsky, Ed dy Willems.. Vertrokken: Francis Forton en Davy van Havere. Post Luchtkanalen Rosmalen. Nieuw: Huub Wilkowski, Mare Ce len, Wilco van Wijk, Marcel van Berkel en Ronny Lindemann. Vertrokken: Bert van Manen, Mar co Zanetti, Steven van Acker, Dan ny Breur en Allan Jensen. FDV Jacoby/Schuler Cues Hoeven. Nieuw: Leslie Menheer, René Ger- rits en Koen van Camp. ■KOZSKSKaSH?» Vrijdag 31 augustus etappe 1 -201 km Heijningen sprint 14.38 uur Etten-Leur bevoorrading 13.50 uur 's-Gravenpolder 13.57uur Kruiningen 14.15 uur Middelburg ibroek vrijdag 31 augustus en zaterdag 1 september Rotterdam 10.55 uur Port Zélande 12.23 uur 0 Neeltje Jans sprint L 12.50 uur m Serooskerke <w Vrouwenpolder bevoorrading 13.05 uur 13.08 uur 13.16 uur Brecht s-Heerenhoek 13.41 uur Rilland 14.29 uur Zaterdag 1 september etappe 2 -161,5 km Antwerpen 15.44 uur meer informatie op: www.letour.fr/indexWPC_nl.html doorkomsttijden bij een gemiddelde snelheid van 44 km/u Donja Odijk bron: letour.fr O/RECTR/UDEN VOORDEEL.' lx Mazda2 1.3 Cool BïFuel lx Mazda2 1.3 Navigator GT 4x Mazda2 1.3 Navigator GT 3x Mazda2 1.3 Navigator GT BïFuel lx Mazda3 HB 1.6 Navigator 4x Mazda6 Sportbfèak 1.8 Exclusive GT lx Mitsubishi ASX 1.6 Intro Edition -V3R-€-±7TtS7T voor 15.500,- A*SR-€-rTT2427 voor 15.999,- - voor 16.500,- voor 17.250,- .- voor 23.999,- voor 25.999,- Z voor 23.999,- lx Mitsubishi Outlander 2.0 Edition One -vafT-€-33764TZ voor 30.999,- WEG ECHT WEG Kom sr Kom snel naar de Zeeuwse Mazda-dealers Tramper, Verlinde of Legemaate

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 28