Droef begin van tennissers 261 sport Degenkolb evenaart Greipel: vierde etappezege Janssen zet stap vooruit bij Vitesse woensdag 29 augustus 2012 ARNHEM - De officiële website van Vitesse opende maandag met een schermstrekkende afbeelding van Theo Janssen en de tekst 'Back tot the Future'. Vitesse is een campag ne gestart met afbeeldingen op posters en flyers, en hoopt dat de van Ajax overgenomen middenvel der zal zorgen voor extra verkoop van seizoenkaarten. Janssen werd dinsdag gepresen teerd door Vitesse. Dat gebeurde op sportcentrum Papendal, waar Vitesse-eigenaar Merab Jordania een nieuw trainingscentrum laat bouwen. Op de eerste verdieping, tussen zand en beton, maakte de club wereldkundig dat de verloren zoon was teruggekeerd. De locatie was een bewuste keuze, stelde Er- win Kasakowski, algemeen direc teur van Vitesse. „Wij hebben de ze plek gekozen vanwege het sym bolische karakter", zei hij. „Een speler uit het verleden, midden in de toekomst van Vitesse. Theo is een belangrijke bouwsteen voor de toekomst van de club. Ik ben trots dat zijn komst toch gelukt is." Janssen was in de ochtend me disch gekeurd, maar pas om vijf minuten voor half twee was hij zelf tot een akkoord gekomen met Vitesse. Een passend slot van een transfer die lange tijd maar niet op papier wilde komen. Voor drie seizoenen verbond hij zich aan de club waar hij opgroei de en waar hij al tien seizoenen in de hoofdmacht voetbalde. „Voor mij is het ook belangrijk dat ik bij Vitesse de kans krijg me te ontwik kelen voor de periode na het voet ballen", stelde Janssen. „Of ik als jeugdtrainer aan de slag ga, of in de scouting, dat zal de komende ja ren blijken." Janssen: „Ik zie dit niet als een stap terug. Het is een stap vooruit. Ik begin weer aan iets nieuws, iets positiefs. Als ik ook met Vitesse kampioen zou worden, dan zou dat voor mij een droom zijn die uitkomt. Maar op dit moment heeft Vitesse daarvoor niet vol doende kwaliteit." Nederlanders uitgeschakeld op US Open Arantxa Rus, Michaëlla Krajicek en Robin Haase stranden in de eerste ronde van het US Open tennistoernooi. Rus en Haase blij ven ver onder hun niveau, Kraji cek is na veel lichamelijk leed al blij dat ze in New York mee kan doen. door Geert Langendorff DEN HAAG/NEW YORK - Gevrij waard van regen kon het ochtend programma van de US Open dins dag zonder hapering worden afge werkt. De buien, een dag eerder nog spelbreker, maakten plaats voor een zonnetje. Het bracht Arantxa Rus geen voordeel. Ze ver loor van Galina Voskobojeva (6-1 6-3). De Kazachstaanse was op alle vlakken beter. Op basis van de wereldranglijst be gon de 21-jarige Rus (61e) als favo riete aan de partij. Voskobojeva stond 80e. Dit verschil kwam niet tot uiting in de eerste onderlinge ontmoeting. Rus miste scherpte en kracht om net als vorig jaar door te dringen tot de tweede ron de. Rus kreeg drie breakpunten, maar benutte er geen één. Vosko bojeva haalde een maximale score: vier uit vier. De uitschakeling van Rus sloot aan bij de inbreng van de overige Nederlanders op de US Open. Vooral Robin Haase moest zich achter de oren krabben. De Hage naar schurkte in juli na zijn titel- prolongatie in Kitzbühel tegen de top dertig aan. Zijn prestaties in Oostenrijk kregen echter geen pas send vervolgd. Haase speelde wei felend, verloor terrein en kende bij de loting in New York weinig ge luk. Hem wachtte direct een ge plaatste speler. Op papier maakte Haase tegen Feli- ciano Lopez een redelijke kans. Vo rig jaar klopte hij de Spanjaard op gravel in de achtste finales van het toernooi van Kitzbühel. Alleen ver keerde hij toen in topvorm. Zijn aanloop naar de US Open ken merkte zich vooral door wisselval ligheid. Tegen Lopez moest Haase zijn beste niveau benaderen. Daar in slaagde hij niet (6-3 7-5 6-2). Zijn service haperde, weinig lukte en Lopez, als dertigste geplaatst, hield zijn solide spel vast. Haase maakte geen kans. Waar Haase terneergeslagen de baan verliet, had Michaëlla Kraji cek geen reden te somberen. Haar nederlaag tegen de Franqaise Pauli ne Parmentier (6-2 6-4) kwam niet als een verrassing. De tennis ster maakte haar rentree op de US Open na een inactieve periode van twee maanden. Behalve een vi rale infectie weerhielden proble men met haar hart haar van spe len, wat ze kort voor het begin van het toernooi opbiechtte. Details over haar toestand hield ze voor zichzelf. Krajicek kende een hobbelig jaar. Ze verbrak de samenwerking met haar coach, Eric van Harpen, op een moment dat haar spel aan franje won. Hierna begon haar lichaam te haperen en stapelde de ellende zich op. Ze moest zich la ten opereren aan een knie, herstel de hiervan, maar werd door NOCNSF niet afgevaardigd naar .de Olympische Spelen. Ondertus sen vrat een virus aan haar energie- voorraad en bleek haar hart niet in orde. Fit en in staat om te tennis sen dook ze weer op in New York. Een gebrek aan wedstrijdritme stond een overwinning op Par mentier in de weg. Arantxa Rus kreeg tegen Galina Vos kobojeva drie breekpunten, maar pakte er geen een. Haar tegenstand ster scoorde vier uit vier. foto John G. Mablango/EPA door Geert Langendorff John Degenkolb heeft alle tijd om vier vingers in de lucht te steken bij zijn vierde etappezege in de Ronde van Spanje. foto Lalo R. Villar/AP SANXENXO - Terwijl de teams met klassementsrenners maandag tij dens de rustdag het parkoers van de individuele tijdrit verkenden, koos Argos-Shimano voor een an dere invulling. Om sprinter John Degenkolb aan zijn vierde zege te helpen reden ze de laatste kilome ters van de etappe van Ponteareas naar Sanxenxo enkele malen. De opgedane kennis betaalde zich gis teren uit. Degenkolb kwam weder om als eerste over de meet. Ploegleider Merijn Zeeman merk te bij het hotel, nabij de finish, dat succes niet went. In de euforie mikten de renners de architect van de plannen in het zwembad. Het bracht hem niet van zijn stuk. Hij trok gauw een droog pak aan en genoot stilletjes in de Spaanse avondzon. Met een grijns vertelde Zeeman hoe de coureurs de con currentie te slim af waren geweest. „We wisten exact waar de lastige stukken in de finale zaten en op welk moment we vooraan moes ten zitten", zei hij. Terwijl de ploe gen met sprinters in een vroeg sta dium vochten om een plekje op de eerste rij, hield Argos-Shimano zich rustig. Plotseling kwam de 'trein' opzetten aan de rechterkant van de weg, vol in de wind. De rest keek verbaasd opzij. „Je kan je mannen maar één keer gebruiken", verklaarde Zeeman de opmerkelijke actie. „Op die plek moesten we opstomen, wind of geen wind. Het lukte aardig. Koen de Kort zette Degenkolb vervol gens perfect af." Nacer Bouhanni en Daniel Benna- ti kwamen niet in zijn buurt. Degenkolb .evenaarde met zijn vier de sprintzege in de Vuelta de oogst van André Greipel in 2009. Zeeman: „Laurent Jalabert won in 1994 zeven etappes. Dat hoorde ik net... Voor hij zich omschoolde tot ronderenner." Degenkolb krijgt vrijdag een kans een stap dichter in de buurt van dit aantal te ko men. Voor het zover is, wachten eerst een tijdrit en een etappe voor renners met een versnelling bergop in de benen. „Ons wacht een rustdag", sprak Zeeman met een kwinkslag. Voor Rabobank is dat zeker niet geval. De race tegen de klok van vandaag van Cambados naar Pontevedra (39.4 kilometer) zorgt naar ver wachting voor scheuren in de top van het klassement. De lengte er van gaat dit niet bewerkstelligen, een klim van 10 kilometer halver wege wel. „De gehele ploeg heeft op de rust dag het parcours verkend", gaf ploegleider Adri van Houwelingen van Rabobank aan. Met drie ren ners in de top tien neemt het team geen genoegen. „Laten we hopen dat een van hen in de buurt van het podium komt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 26