Leenfietsenproject krijgt financiële steun 70% 25% EXTRA korting op alles GroenLinks is tegen afschaffen schoolzwemmen 20 Klant skihal: hoop op clementie TOT KORTING - m VLISSINGEN - GröenLinks in Vlissin- gen is tegen het afschaffen van het schoolzwemmen. Het college stelt dat laten volgen zwemlessen verantwoordelijkheid van de ouders is. Maar die geven vanwege lagere inkomens en ver schillende culturele achtergronden niet altijd prioriteit aan zwemvaar- digheid, constateert GroenLinks. De partij vindt dat dit niet ten kos te mag gaan van de veiligheid van kinderen. Ze pleit voor handha ving van schoolzwemmen voor scholen waarvan weinig kinderen naar zwemles gaan of via het sport fonds een bijdrage te geven aan ouders met een laag inkomen. woensdag 29 augustus 2012 Uitbreiding naar 150 fietsen en 20 fietsstations in en om Middelburg door Theo Giele MIDDELBURG - De provincie Zee land en de gemeente Middelburg geven financiële steun aan het wit- te-leenfietsenproject van het be drijf Calllock. Het bedrijf draaide het afgelopen jaar al proef met het project voor het gratis lenen van de witte fiet sen in Middelburg. Binnen een jaar wordt het project in de regio Middel6urg uitgebreid naar twintig fietsstations met in to taal van 150 fietsen. De provincie geeft over 2012 en 2013 100.000 eu ro subsidie aan het project, de ge meente Middelburg maakt 20.000 euro over. Om het project kans van slagen te geven is medewerking van lokale ondernemers nodig, schrijft het da gelijks bestuur van de provincie. Het gaat dan om bedrijven die ten behoeve van hun werknemers of bezoekers een fietsstation willen plaatsen. Nu ook de gemeente Middelburg het project wil steunen, zal het plan aan ondernemers worden ge presenteerd. „De eerste focus ligt op Middelburg met daarna uitbrei ding naar andere steden en even tueel ook toeristische trekpleisters. Wellicht kan er in de toekomst ook gewerkt worden met elektri sche fietsen. Dit staat echter nog in de kinderschoenen", aldus Ge deputeerde Staten. Het project werkt via een pasjes systeem. Tijdens de proefperiode in Middelburg hadden zich ruim tweehonderd mensen aangemeld. Er waren toen 38 witte leenfietsen beschikbaar. Er waren fietsstations in het centrum van de stad en bij het NS-station. De proef werd be kostigd door Calllóck zelf en kreeg financiële steun van het minister van Economische Zaken. Begin de ze maand werd de proef, op een paar fietsen bij het NS-station na, beëndigd in afwachting van subsdi- die van provincie en gemeente. Dinsdag besloot zowel het dage lijks provinciebestuur als het Mid delburgse college van B en W het fietsproject van Calllock te steu nen. TERNEUZEN - Terwijl een nieuwe exploitant voor de skihal in Ter- neuzen zich binnenkort aandient, tobben voormalige gebruikers van Snow Base met de vraag wat hun passen en abonnementen nog waard zijn. Op 6 juni sloot het ski centrum zijn deuren, nadat eerder twee werkmaatschappijen van de Snow Base-holding failliet werden verklaard, te weten Snowbase Per soneel bv en Snowbase Horeca bv. Curator Steven van Boven uit Mid delburg is belast met de afhande ling van die faillissementen. „Die mensen kunnen een vordering in dienen, maar of dat wat uithaalt?" Grote schuldeisers, waaronder het UWV en de fiscus gaan voor. „Ze komen onderaan de lijst terecht van mensen en instellingen die vorderingen hebben op die bv's." Van Boven hoopt voor de gedu peerden dat de toekomstige exploi tant van de skihal over zijn hart strijkt en hen alsnog de skipassen en banenkaarten laat verzilveren. „Maar dat is aan hem, ik ga daar als curator niet over." op showroom keukens en showroom sanitair LAATSTE DA Brugman actieprijs 7.995.- Brugman ©L Jalio Eén van de keukens uit de greeploze collectie. Keukens Badkamers Tegels Sanitair l Brugman actieprijs P 6.825,- Prijs zoals afgebeeld exclusief tegels. Brugman Caprera Deze badkamer staat in het teken van pure wellness.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 20