zeeland 119 PLflMECO Vlissingen wil bedrijfjes buiten gebied marinierskazerne houden gpp Het kaf van het koren scheiden Dagelijks nieuw aanbod huurwoningen Dieven gooiden fietsen bij brug in het kanaal woensdag 29 augustus 2012 De rode Borga dorskast is al ruim tien jaar de trots van Lein Brasser uit Sint Laurens. Hij knapte de machine uit 1951 zelf helemaal op. De dorskast scheidt het kaf en de 'vuulte' van het koren. De korrels komen er 'schoon' uit. Het overgebleven stro wordt geperst door de pers aan de Voorkant van de dorskast en schuift er in balen uit. Zie ook de video op www.pzc.nl/video PLAFONDS Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco. nl Tel. 0113 - 27 00 00 MELISKERKE Demonstratie van zeefdrukken op zijde In World of Silk wordt donderdag van 13.00-16.00 een doorlopende demonstratie Zeefdrukken op zijde gegeven door textielkunstenares Els van Baarle. Zij won diverse gro te textielprijzen in binnen- en bui tenland. Ze werkt in Meliskerke on der meer met authentieke Japanse zeefdrukraampjes uit de World of Silkcollectie, de katazomes ge noemd. Men gebruikt deze in Ja pan om een familiewapen op een kimono aan te brengen. Er zijn ve le symbolen in de familie-wapens van de kraanvogel tot bamboe. VLISSINGEN Werkt voor Ouderen begint cursussen Vanaf september geeft Werkt voor Ouderen diverse cursussen en workshops voor senioren. Zo is er een cursus Koken voor mannen vanaf 55 jaar. Verder zijn er onder meer allerlei creatieve cursussen (zoals tekenen, schrijven), een vriendschapscursus geheugentrai ning en lessen in valpreventie. De activiteiten vinden op diverse loca ties in Vlissingen plaats. Meer in formatie is te vinden op www.werktvoorouderen.nl of via M. Piscaer, tel 0118-448 448. VEERE Veertig platbodems naar Small Sail Veertig platbodem komen vrijdag vanaf 13.00 uur naar Veere. Zater dag, tijdens de laatste vismarkt van dit jaar, zullen er zeilwedstrijden zijn. Ook gaan de schepen admi raalvaren. Om 21.00 uur varen de schepen verlicht uit en gaan ze de slag om Veere nabootsen voor de rede van Veere. Op de kade wordt uitleg gegeven. Zondag is de katerrace waar de be zoekers de boten onder zeil kun- MIDDELBURG - De drie samenwer kende woningcorporaties op Wal cheren verversen op hun website vanaf volgende week dagelijks het actuele aanbod van huurwonin gen. Tot nu toe deden Woongoed Middelburg, L'escaut Woonservice en Woonburg dit een keer in de week op de site www.hurenopwal- cheren.nl. Er staan ongeveer 13.500 woning zoekenden ingeschreven op deze gezamenlijke website Door dage lijks het woningaanbod te adverte ren zijn woningen sneller ver huurd en ontstaat er minder leeg stand, is de verwachting van de corporaties. door Theo Giele VLISSINGEN - De gemeente Vlissin gen vraagt de provincie om de Ver holen Vliet buiten het plangebied voor de marinierskazerne te hou den. De kazerne is gepland in het gebied ten oosten van de Vlissing- se buitenhaven. De Verholen Vliet is een straat he lemaal aan de noordzijde van het plangebied bij de Buitenhaven. On geveer twintig (voormalige) woon wagenbewoners hebben daar een bedrijfje of hobbyruimte staan. Ze huren de grond van de gemeente Vlissingen. De gemeente is bang dat het opzeggen van de huur, waarvoor volgens het college van B en W geen reden is, leidt tot 'on gewenste ontwikkelingen op de woonwagenlocaties'. Bovendien zullen kosten gemaakt moeten worden, die de overheid kan vermijden als de Verholen Vliet buiten de grenzen van het 'mariniersgebied' blijft. D66'er Niek Peeters vroeg dinsdag avond ook aandacht voor naturis tencamping Zeelandia bij Rit- them. Die moet wijken als de mari niers komen. Volgens wethouder Jacques Damen wordt overleg ge voerd met de camping om tot een oplossing te komen. De provincie Zeeland regelt de pa pierwinkel rond de eventuele komst van de mariniers. Dat wil zeggen dat de provincie een zoge heten inpassingsplan moet vaststel len. Geerard Eckhardt (PSR) infor meerde bij Damen naar de finan ciële risico's voor de gémeente als de verhuizing van de mariniers van Doorn naar Vlissingen niet doorgaat. Wethouder Damen stel de hem gerust. De kosten van het opstellen van een inpassingsplan zijn voor de provincie Zeeland. De provincie vergoedt de kosten die de gemeente maakt, aldus de wet houder. De Tweede Kamer moet nog een besluit nemen over de verhuizing. MIDDELBURG - Surveillerende agen ten zagen in de nacht van zondag op maandag twee personen in het centrum van Middelburg die uiter mate veel interesse hadden in ge parkeerde fietsen. Om die reden hielden de agenten vanaf een af stand het duo in de gaten. Dat was maar goed ook want even later za gen ze dat de beide mannen elk een fiets pakten en hiermee weg fietsten. Dë agenten volgden de twee en zagen dat ze vanaf de Schroebrug een fiets in het Kanaal door Walcheren gooiden. Hierop zijn de twee Middelbur gers van 21- en 23 jaar oud aange houden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19