RUIMING Laatste kans. Minder verkeer over kaaienroute' weer op Giftige alg steekt kop Tot 60% korting »P ™'s boitenpotteiie. paratols taibecnes planten en nog veel meer.- Strandwachten almanak redden hondje Bereidwillig pZC WALCHEREN Witte Raaf is kreek overgestoken WOENSDAG 29 augustus 2012 Intratuin Koudekerke Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke, J 0118-551623. Donderdagenvrijdag koopavond.www.intratuin.nl intratuin. Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN - Strandwachten heb ben maandagavond een jack rus- sell bevrijd uit de bunker onder het windorgel in Vlissingen. Dins dagmiddag is het gat dichtgelast zo dat zoiets niet meer voor kan ko men. Maandagavond meldde een meisje dat haar hondje in de bun ker was gevallen. De gealarmeerde strandwachten haalden met een provisorisch gebouwde loopbrug van aangespoeld wrakhout en een vangstok binnen enkele minuten het hondje uit de bunker. Ze is zich zeer bewust dat haar pro fessie staat of valt met de bereidwil ligheid van anderen om haar vragen te beantwoorden. Als er zich andere professionele vragenstellers bij haar melden toont zij zich derhalve ook bereidwillig. Die jonge marketingon- derzoeker hoorde dus een goedge mutst ja hoor!' toen hij belde of hij wat vragen mocht stellen over roken. Wel wilde ze weten wie de opdracht gever voor de vragen was. „Helaas, dat wordt ons niet verteld", aldus de medewerker van het 'onaf hankelijke onderzoeksbureau, ja, bekende ze vrijmoedig, ze rookte. „Bent u of enig ander lid van het ge zin werkzaam in de volgende secto ren:", vervolgde de enquêteur, „mar keting, communicatie, public rela tions, journalistiek..." Ja, journalist, brak ze opgewekt in. „O. Dan houdt het hier op. Het enquêteprogramma heeft u er uitge gooid. U mag niet meedoen." Ze wacht het persbericht maar af. Wethouder Middelburg ziet veranderingen in gedrag automobilisten na afsluiting Stationsbrug Veerse Witte komt Blijvende herinnering eraan 18 en 19 aanzouaaf 20 en 21 door Emiie Galon MIDDELBURG - Sinds de afsluiting van de Middelburgse Stationsbrug voor gemotoriseerd verkeer is het aanmerkelijk rustiger geworden op de kaaienroute en drukker op de route (N57) door het aquaduct, aldus wethouder Chris Simons. Exacte getallen heeft hij nog niet. Hij baseert de af- en toename op waarnemingen van hem en zijn ambtenaren, zo vertelde hij dins- dag. De af- en toename was altijd de be doeling, zo benadrukt hij. „Want we willen dat er minder auto's door de wijken rijden. Met de openstelling van het aquaduct vo rig jaar hebben we nu een alterna tieve kanaalkruising en moet er minder door het centrum worden gereden." Drie weken geleden werd de brug afgesloten voor gemotoriseerd ver keer met uitzondering van lijnbus sen. De gemeente heeft tot nu toe een aantal maatregelen genomen zodat verkeersdeelnemers de ver anderende 'situatie kunnen zien. Zo zijn er borden geplaatst en weg- vakken en verkeerslichten aange past. Simons wil nog meer doen maar daarvoor moet hij wachten tot de afsluiting definitief is. Er konden namelijk nog tot vorige week bezwaren worden ingediend bij de rechtbank tegen het afslui ten van de brug. De wethouder heeft van de rechtbank nog niet ge hoord of er gebruik gemaakt is van die mogelijkheid. Als er geen bezwaren zijn, worden op korte termijn extra verkeersbor den geplaatst aan beide kanten van de brug en komen er ook spe ciale busverkeerslichten te hangen zodat de afsluiting nog duidelijker is voor verkeersdeelnemers. Als er wel bezwaren zijn ingediend moe ten die eerst worden behandeld. Simons benadrukt dat hij niet wil de wachten met het afsluiten tot al le procedures waren afgehandeld. „Wij wilden voor het einde van de schoolvakanties beginnen met de afsluiting." Hij geeft ook aan dat elke verande ring vraagt om aanpassing van het gedrag. Dat gaat soms heel moei zaam, weet hij. Zo ziet hij nog steeds dat Middelburgers bij de bushaltes bij het NS-station stop pen om passagiers af te zetten. „Dat is al jaren verboden maar toch blijven mensen dat doen." De gemeente houdt momenteel ook in de gaten of er meer sluip- verkeer door Dauwendaele rijdt. Ook wordt onderzocht of het mo gelijk is de verkeerslichten op de Kanaalweg zo aan te passen dat na opening en sluiting van de Schroe- brug de wachtende rij auto's snel kan doorrijden. Tot slot laat Sim ons weten dat er plannen zijn om de maximumsnelheid voor Sta tionsstraat en kaaienroute te verla gen naar 30 km/u. SSBtmmSSm^SBtmmBaBSmaaSB^BSmaasam ARNEMUODEN - De metamorfose van camping De Witte Raaf iri Arnemuiden tot een Aquavillage is in volle gang. De tourcamping is verplaatst naar de overkant van de kreek (rechts). Naast de kreek is een gebied uitgegraven dat gaat dienen als jachthaven. Op de achtergrond is het apparte mentengebouw bij jachthaven Oranjeplaat te zien en links recreatiebungalows van De Witte Raaf. Inmiddels liggen de fundamenten voor het centrale gebouw er. Daar komen onder meer win kels, horeca en een zwembad in. foto Ruben Oreel OUWERKERK - De gifalg dinoflagel- laat is ook buiten de kreken van Ouwerkerk gevonden. Waterschap Scheldestromen onderzoekt hoe groot het verspreidingsgebied is. „We proberen een reëel beeld te krijgen waar de alg allemaal zit", zegt dijkgraaf Toine Poppelaars van Waterschap Scheldestromen. Dat gebeurt door metingen. Via het achterliggende water is het krekengebied opnieuw besmet. Op sommige punten in de kreek is tienmaal te hoge concentratie gifal gen gevonden. Dat is minder dan vier weken geleden, toen de alg de eerste keer de kop op stak. Afgelo pen vrijdag gaven metingen aan dat het water in de kreken veilig was. De giftige alg was nagenoeg hele maal verdwenen na een behande ling met waterstofperoxide. Daar op is het waterschap gelijk begon nen met het afvoeren van water richting Oosterschelde. Zondag bleek uit metingen dat de concen traties giftige algen in de kreek weer te hoog was en is het lozen van water direct stopgezet. Vol gens Poppelaars is door snel te han delen geen vervuild water in de Oosterschelde terecht gekomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17