Van Goethem gaal hogerop 20 Vader en zoon Ivens winnen in Vogelwaarde Nieuwe serie cSinics van Start to Run in Middelburg dinsdag 28 augustus 2012 Wielrenner uit Sluiskil van clubteam naar continentale ploeg Wielrenner Brian van Goethem fietst volgend jaar voor het Me- tec Continental Cycling Team. De Sluiskillenaar komt over van TML Dommelstreek. Zijn nieu we ploeg acteert op een hoger niveau, waardoor hij een zwaar der programma zal rijden. door René van Stee SLUISKIL - Hoewel hij er niet in de prijzen reed, maakte wielrenner Brian van Goethem dit voorjaar een ijzersterke indruk in klassie kers zoals de Omloop van de Hout- se Linies en de Omloop van Haar- lemmerliede. De 21-jarige Sluiskil lenaar denkt dat vooral die presta ties zijn nieuwe ploeg Metec Conti nental Cycling Team ertoe hebben bewogen om hem voor komend seizoen aan te trekken. Van Goethem: „In die twee koer sen reed Metec ook mee. Ze zullen toen ongetwijfeld hebben gezien dat ik de koers mee hard maakte. Wat ook een rol speelt in mijn overgang is dat ik aardig uit de voe ten kan in de tijdritten." Van Goethem rondt begin volgend jaar zijn hbo-opleiding energie- en procestechnologie aan de Hoge school Zeeland af. Daardoor kan hij in 2013 meer tijd aan het wiel rennen besteden. „Zoals anderen na hun studie een sabbatical ne men, richt ik me een jaar voluit op het wielrennen. Het is een kans die ik met beide handen wil aan grijpen. Niet alleen rijd ik volgend jaar een zwaarder en mooier pro gramma, maar ook meerdaagse wedstrijden. Ik denk dat er nog be hoorlijk veel rek inzit, vooral ook omdat ik dit seizoen vanwege een stage minder kon trainen dan ge bruikelijk. Ik maak een aanzienlij ke stap voorwaarts, omdat ik ko mend jaar sowieso tussen de bes ten beloften van het land rijd." Van Goethem boekte dit jaar vijf zeges, waaronder een criterium in Haasdonk en de Boekweitronde in Zuiddorpe. Ook won hij het dis trictskampioenschap tijdrijden in Zuid-Oost en de race tegen de klok van de KNWU Tijdritcompe titie in Borsele. Bij Metec wordt de Zeeuws-Vlaming ploeggenoot van onder anderen Peter Koning (Ne derlands kampioen tijdrijden bij de beloften) en Dries Hollanders (onlangs winnaar van een kermis- lcoers in Buggenhout-Opstal tus sen een groot aantal profs). Brian van Goethem won dit jaar de Boekweitronde in Zuiddorpe. foto Mark Neelemans door Henk van de Voorde VOGELWAARDE - In het Bosse Pie len toernooi 2012 van Tennis Ver eniging Vogelvlucht te Vogelwaar de versloegen vader en zoon Frank en Marnix Ivens uit Hulst met twee keer 4-2 bondsgedele- geerde Piet Baas en de 'voormali ge muur van Sluiskil' Marco van Avermaete. Zoals gebruikelijk wordt er op dit evenement via verkorte sets ge tennist. Marnix Ivens domineer de de partij, dankzij een sterke service en veelvuldig versnellen met zijn forehand. Zijn degelijk tennissende vader kon daardoor regelmatig afmaken aan het net. Routinier Piet Baas uit Aarden burg tennist rustig van achteruit, terwijl Van Avermaete (tegen woordig woonachtig in Philippi ne) een veel offensievere speelst ijl hanteert dan voorheen. De als tweede geplaatste familie Ivens treft zaterdag Adri van Dijk en Theo Vernimmen van de thuisclub. Bij het vrouwen-dub belspel in categorie 6 zegevierde de favoriete combinatie Marie Baas/Lilian Claeijs van het Aar- denbugse Sjef met 4-1 5-3 over Carla Brand en Marie-Louise van de Starre van de organiserende vereniging. In het mixed-dubbelspel in cate gorie 4 bedwongen Ellen Ver- cruyssen en Fred van Cauteren in drie sets de lokale favorieten Re- nee Pieters en Krijn de Vries: 5-4 1-4 4-1. De linkshandige Vercruys- sen is vast, terwijl Van Cauteren een typische netspeler is. In poule B van het mixed-dubbel spel in categorie 5 waren de titel verdedigers Nomie Joziasse en Meivin Bracke na een zware strijd te sterk voor Nicole Burg- grave en Sebastiaan Millenaar: 5-3 3-5 4-2. Joziasse beschikt over een sterke forehand, terwijl Bracke veel afmaakt. De poule- hoofden Fabiènne Peters uit Zuid dorpe en thuisspeler Gino Roc- tus klopten met 5-4 5-3 de Sluis- kilse Janet Verlinde en Harm Riet- jens uit Hulst. uit mÊBÊÊBBBSÊBBBm AUTOCROSS Hoofdplaat. Regioklasse 1600. 1. Jappe Vette, 2. Mickel de Jonge, 3. Jacco Versluis, 4. Wil- bert Machielse, 5. Sam Kluijfhout. Regio 2000: 1Adrie Rijk, 2. Jan Vergouw, 3. Tonnie Fier- loos, 4.Ronald Korstanje. 1600: 1Rens van de Linde, 2. Jan Zandee, 3. Bas van Cilst, 4. Johan van Floresteijn, 5. Jochen Bartels. 2000: 1. Mi chael Menheere, 2. Pieter Koeman, 3. Marco Fieman, 4. Ferdinand Zuijdwegt. 3800: 1. Jos Krijger, 2. Peter Baaiemans, 3. Huib Baselier, 4. Johan Baaiemans. Kevers: 1. Jeroen Ferket. Sprinters: 1. Ico Bolle, 2. Bas Rademaker BILJARTEN Teamcompetitie Kanaalzone. Ronde 1: Mal- pertuus-Bachten Dieke 305 tegen 156 caram boles (107 tegen 90 procent), 't Meulengat-'t Trefpunt 269-204 (105-88), De Lovenhoek-De Vlaschaard 285-232 (103-86), De Lieve-Hulst 278-279 (96-110), Sint Albert-'t Heike 219-193 (95-80), BC De Hoeve-'t Steen 300-315 (93-101), De Warande-Gregorius 232-247 (89-87), Koewacht-Het Dorpshuis 232-213 (80-85). DUIVENSPORT Peronne met 8918 (2844 training) oude en jonge duiven: Samenspel 1 (1942 m/m): 1. Comb. Coppens/Baert, 2. J. v.d. Plasse, 3. R. van hee, 4. I. den Dekker, 5. Comb, de Wever, 6. J. de Smet, 7. A. de Croock, 8. A. v.d. Sroecke, 9. G. van Grol, 10. H. Mookhoek&Zn, Samenspel 2 (1995 m/m): 1,6. R. de School meester, 2. A. Remorie, 3. Comb. Moes/van Al phen, 4,7. Gebr. Scheele, 5. Comb. Temmerman/Snap, 8. L. Breepoel, 9. Comb. Ha melink, 10. Gebr. Dekker, Samenspel 3 (1890 m/m): 1. C. Koene, 2. C. Dehulsters, 3. A. Mat- tens, 4. W. Bogaart, 5. R. van Goethem, 6. P. Bolsens, 7,10. A. Duerincks, 8. D. Nice, 9. E. van Damme. Samenspel 4 (1953 m/m): 1. L. de Putter, 2,3,5. M. Verwei-Filius, 4. J. Hart man, 6. Comb, de Kooning, 7,8. H. Koks, 9. G. Jacobusse, 10. Comb, de Vos/Bliek. Samenspel 5 (1920 m/m): 1,4. M. Hengsdijk, 2. A. van Iwaarden&Dtr, 3. Jo Dekker, 5,6,7,8. D. de Voogd, 9. J. van Putten, 10. J. Dekker. Samen spel 6 (1917 m/m): 1,2,9. J. den Hengst, 2. C. Moeliker, 3. C, Groenleer, 5,7. D. Vaders, 6. W. Blom, 8. D. Noom, 10. O. Koolbergen. Samen spel 7 (1935 m/m): 1. Joh. Van Belzen&Zn, 2,4. C. Schroevers, 3. M. de Ridder, 5. JP. Hengst, 6,7. K. Kwekkeboom, 8. Comb. J&K. van Belzen, 9. C. de Ridder&Zn, 10. E. Melchi- WIELRENNEN Putte, juniorvrouwen. 3, Jamie de Jong (Goes). MIDDELBURG Ruime oefenzege Oemoemenoe De rugbyers van Oemoemenoe wa ren in een oefenduel veel te sterk voor het Belgische Diabolos Schil de. Na en 26-o-voorsprong bij rust zegevierden de Middelburgers met 45-7- De Schot Brian Hendry en Yedney America hadden een groot aandeel in de Middelburgse score. Laurent Legrand was vijf keer succesvol met een conversion. MIDDELBURG Belg wint Open ZK poolbiljarten De Belg Noël Bruynooghe is in Mid delburg winnaar van het Open ZK 8-ball geworden. In het veld van liefst zestig deelnemers kaapte hij de zege weg voor de neus van Gino de Ruyter uit Roosendaal. Christopher van Renswoude uit Middelburg was de enige Zeeuw die tot de halve finales wist door te dringen. Hij verloor daarin van De Ruyter. MIDDELBURG Lavrijssen in peloton Lotto-Decca Tour Wielrenster Birgit Lavrijssen uit Wemeldinge is in de 93 kilometer lange koninginnenrit van de Lot to-Decca Tour op de 46e plaats gëeindigd op ruim vier minuten van winnares Ellen van Dijk. Van Dijk schreef de meerdaagse daar door op haar naam. De Muur van Geraardsbergen moest maandag twee keer worden bedwongen. MIDDELBURG MIDDELBURG Tim Pleijte pakt weer de winst in Teteringen Net als vorig jaar heeft Tim Pleijte de Dorpsloop van Teteringen ge wonnen. De inwoner van Zoutelan- de leidde van start tot finish en leg de de tien kilometer af in 30.43 mi nuten. De Dorpsloop in het West-Brabantse Teteringen was een test voor twee belangrijke wed strijden volgende maand, de Til burg Ten Miles en de NK tien kilo meter in Utrecht. MIDDELBURG - Net als de afgelopen jaren wordt in Middelburg weer een Start to Run georganiseerd. Dat is een serie van zes clinics, be doeld voor mensen die willen be ginnen met hardlopen of die daar net mee zijn begonnen. Ze zijn op de zaterdagen 8,15,22 en 29 september en 6 en 13 oktober, steeds van 9.30 uur tot 11.00 uur. Ze worden gegeven door gediplomeer de looptrainers: André Stroo, Rens Bostelaar, Lia Gonzalez-Melis en Karin Bastian. De kosten bedragen 40 euro. Meer informatie via www.starttor- un.nl en www.koolesport.nl. In schrijven via www.starttorun.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 60