aan bedreigingen binnenlandI 5 Leiding Zeeuwse politie naar Tilburg weekendcompanvf* Sukkel 'niet beledigend' Inbraak wordt oude vrouw (88) fataal Onderzoek ongeval Friso klaar Movie Park Germany www.weekendcompany.nfy dinsdag 28 augustus 2012 SSSSSSKESÖïKüSa 3tSSaBBBSSSmBSBS oss Geknoei met stroom De 40-jarige bewoner van het huis in Oss waar donderdag een 25-jari- ge man werd geëlektrocuteerd, wordt ervan verdacht dat hij le vensgevaarlijke risico's heeft geno men door te knoeien met stroom. Het slachtoffer kreeg een fatale stroomstoot tijdens werkzaamhe den in een hennepkwekerij. AMSTERDAM 'Bedreiger' vrijuit De rechtbank heeft een computer programmeur vrijgesproken van het bedreigen van Geert Wilders. Het OM had 80 uur werkstraf geëist. De man was beheerder van een anti-Wilders-pagina op Hyves. Andere personen, en niet hijzelf, plaatsten daar bedreigingen op. INNSBRUCK HILVERSUM Smeets naar Sportl Betaalzender Sporti heeft Mart Smeets aangetrokken als basketbal commentator. Smeets zal komend Seizoen veelvuldig te horen zijn bij de wedstrijden uit de Amerikaanse NBA en de Euroleagüe basketball. De anchorman van NOS Studio Sport, die onlangs 65 jaar werd, blijft wel voor de NOS werken. BREDA Politie schiet op man De politie heeft in Breda geschoten op de vluchtende bestuurder van een auto. De 24-jarige werd geraakt in zijn bovenbeen en raakte ge wond. De man ging ervandoor toen de politie hem wilde laten stoppen. Het vermoeden bestond dat hij nog celstraf tegoed had. Het onderzoek naar het lawineon geluk waardoor prins Friso een half jaar geleden werd bedolven in het Oostenrijkse Lech, is afgerond. Dat meldden media in het Alpen land gisteren. Het onderzoek van het plaatselijk Openbaar Ministerie in Feldkirch is naar Innsbruck, doorgestuurd voor verdere beoor deling. Over he inhoud is nog niets bekend. Een mogelijkheid is dat het rapport een aanbeveling bevat om niemand te vervolgen. Het rap port kan ook adviseren iemand in staat van beschuldiging te stellen. Een van de mogelijke verdachten is Florian Moosbrugger, de Oosten rijkse vriend die Friso begeleidde. BREDA - Het "strafrechtelijk vervol gen van de Bredase advocaat Erik Thomas, die een rechercheur uit maakte voor 'sukkel' tijdens een verhoor bij de rechter-commissa- ris, is niet proportioneel. Dat zegt zijn raadsman Dekker. Volgens Dekker is eerder sprake van een in terne tuchtzaak. Het Openbaar Mi nisterie (OM) is in de ogen van Dekker dan ook niet-ontvankelijk. Thomas maakte de rechercheur in 2009 uit voor 'sukkel' tijdens een verhoor in een drugszaak. De re chercheur pikte dat niet en deed vervolgens aangifte. Na veel wikken en wegen besloot het OM af te zien van vervolging. Het gerechtshof in Den Bosch oor deelde echter dat het OM de zaak wél moest doorzetten. De zaak kwam gisteren pro forma voor bij de rechtbank in Breda. Raadsman Dekker meent dat er sprake is van een triviale belediging waarvoor een strafrechtelijke vervolging een te zwaar middel is. Hij spreekt van een 'flutzaak'. Daar komt volgens Dekker bij dat het woord 'sukkel' niet per se beledigend is. Officier van justitie Van Hagen vindt dat er wel degelijk ruimte is om Thomas te vervolgen. „Deze zaak is inderdaad niet de kraker van het jaar, maar het gaat nog al tijd om een belediging." De rechtbank vindt het OM wel ontvankelijk, maar heeft de zaak doorverwezen naar de rechter commissaris. Daar zullen de colle ga-advocaten worden gehoord die getuige waren van de 'belediging'. Enkele daarvan zijn besmeurd. Ook kleinere dieren als krabben, legua nen en vissen zitten onder de olie. Sinds zondag werken tientallen me dewerkers van de raffinaderij aan het opruimen van de olie. Het lek zou te wijten zijn aan een menselij ke fout. foto Bea Moedt/ANP kreeg iemand een mes achter zich aan gegooid. Soms moet een mon teur gewoon op de vlucht. Ook aan de telefoon zijn mensen erg onbeschoft. Dat kan leiden tot dis cussies over waar mensen wel of geen recht op hebben, want som mige mensen zijn niet overal voor verzekerd of gebruiken een andere auto." Wat doet de ANWB al? „Alle medewerkers krijgen een cur sus over hoe ze om moeten gaan mét geweld en hoe ze met men sen moeten communiceren. Daar naast zit in elke auto een rode knop. Daar kunnen monteurs op drukken als ze in problemen ko men. Alle auto's zijn voorzien van een gps-zender, dus we weten waar iedereen rijdt. Maar na zo'n incident als afgelopen weekend gaan we kijken of onze protocol len wel goed werken. De vraag is dan of we bij het aannemen van een pechgeval goed inschatten wat het risico is. Medewerkers in de centrale kijken eerst hoe iemand klinkt en hoe acuut het probleem is. En of ie mand thuis staat, in een uitgaans gebied of onderweg naar huis na een werkdag. Vooral 's nachts kij ken we extra naar het risico. In sommige gevallen sturen we twee mensen. Het probleem ligt in de samenleving, mensen worden agressiever tegenover hulpverle ners." Wat kan de ANWB daartegen doen? „We gaan in overleg met andere hulpverleners. We moeten samen een signaal afgeven dat het zo niet langer kan." zie omize website:bmneinland Luister naar de reactie van ANWB-direc- teur Van Woerkom door Marcel Modde MIDDELBURG - De politiekorpsen Zeeland en Midden-West-Brabant worden volgende maand stapsge wijs samengevoegd. Zeeland zal in die zogenoemde 'doen-alsof-fase', al worden aangestuurd vanuit Til burg. In die stad komt zeer waar schijnlijk ook het hoofdbureau van het nieuwe korps Zee land-West Brabant. De samenvoeging gebeurt in het kader van de oprichting van de na tionale politie per 1 januari. De vol ledige huidige politieregio Zeeland wordt één district. De drie andere districten binnen de grenzen van het nieuwe korps zijn De Markie- zaten, De Baronie en het Hart van Brabant. Tholen wordt voor poli tiezaken ondergebracht in de Mar- kiezaten. Het korps gaat werken met twaalf basisteams. De reorganisatie neemt naar ver wachting twee jaar in beslag. Om dat proces voor te bereiden, heb ben kwartiermaker Hans Vissers en de huidige regioleiding in Zee land en Brabant besloten vanaf september te gaan werken 'alsof het nieuwe korps al bestaat. De PvdA-fractie in de Provinciale Staten vreest dat met het verdwij nen van het hoofdbureau uit Mid delburg, werkgelegenheid voor Zeeland verloren gaat. De coalitiepartij is benieuwd of het'dagelijks provinciebestuur al een idee heeft over de omvang van dit banenverlies en wat er aan wordt gedaan om dat te compense ren. HARL1NGEN - Een 88-jarige vrouw in Harlingen is afgelopen weekein de overleden nadat in haar wo ning was ingebroken. Er is geen ge weld gebruikt, vermoedelijk zijn de schrik en spanning de vrouw fa taal geworden, zo meldde de poli tie gisteren. Het slachtoffer had de inbraak 's nachts zelf ontdekt en alarm gesla gen. Toen een familielid te hulp kwam, zakte de vrouw ineens in el kaar en overleed ter plekke. De politie spreekt van een 'uiter mate laffe inbraak', omdat de da der of daders het voorzien hadden op hoogbejaarde en kwetsbare mensen. 2 dagen entree incl. overnachting! \VRAI 'j/ 2 dagen entree Movie Park Germany 2 kinderen gratis hotel entree! Beoordeeld met een 7.6 Verblijf van 1 sept. t/m 18 okt. 2012 Korting 42% Vaaajdtie-Si8 aumudu&aoia Reserveren via: 0900 700 7004 0,25 p.m.) ma/vr 09.00 -21.00 uur za/zo 10,00 uur - 15.00 uur Prijs o.Lvv. 2-persoonsbezetting en exd. reservëringskosten 12.50 per boeking, Kijk voor de volledige voorwaarden op de website. Let op! Alleen op 28 augustus tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5