Krimp nog niet zo'n groot probleem Politie in actie tegen thuistelers ZEEUWS-VLAANDEREN Ossenisser hekkensoap bij Goes DINSDAG 28 augustus 2012 17 Van Melle leeft nog in herinnering 18 en 19 I Vertrek van jongeren wel 'een bedreigende ontwikkeling', aldus onderzoek Wageningen Universiteit door Harmem want der Werf TERNEUZEN - Krimp van de bevol king is in Zeeuws-Vlaanderen hele maal nog niet zo'n groot pro bleem. In vergelijking met andere erkende krimpregio's als het noordoosten van Groningen en het zuiden van Limburg springt Zeeuws-Vlaanderen er zelfs in po sitieve zin uit, blijkt uit recent on derzoek van de Landbouwuniversi teit Wageningen. Terwijl Zuid-Limburg 'relatief aan. het verarmen' is, heeft Zeeuws- Vlaanderen het de afgelopen jaren goed gedaan wat betreft besteed baar inkomen en groei, signaleren de onderzoekers uit Wageningen. Het aantal mensen dat van een uit kering leeft, wijst dit onder meer uit. Cijfers uit 2009 zijn daarvoor gebruikt. Zeeuws-Vlaanderen tel de in dat jaar 27 bijstandsgerechtig den per duizend huishoudens, ter wijl Zuid-Limburg op 55 zat en Noordoost-Groningen op 51. Het landelijke gemiddelde bedroeg 42. Daar scoorde Zeeuws-Vlaanderen dus ver onder. De bedrijvigheid in de Kanaalzone komt heel Zeeuws-Vlaanderen ten goede, maar, stellen de Wagening- se onderzoekers, ook 'de Zeeuws- Vlaamse landbouw is redelijk vi taal én de recreatiesector is sterk ontwikkeld en stuwend'. Bij de groei van het toerisme plaatsen ze wel een kanttekening: 'In deze be drijfstak is met name behoefte aan laagopgeleiden'. Ook in de toekomst zal voorzien moeten worden in de vraag naar medewerkers in de recreatiesector en met name de zorg. En daar zit het grootste probleem in Zeeuws- Vlaanderen, wijst het onderzoek uit. De daling van het aantal inwo ners gaat gepaard met vergrijzing. Er komen meer ouderen, terwijl het aantal jongeren sterk daalt. Zeeuws-Vlaanderen zal in 2040 zelfs het sterkst vergrijsd zijn in vergelijking met Zuid-Limburg en het noordoosten van Groningen. De onderzoekers van de Wage- ningse universiteit noemen dit in hun rapport Landbouw en recreatie in krimpregio's 'een bedreigende ontwikkeling'. Verwacht wordt dat er krapte op de arbeidsmarkt zal ontstaan, met vrij ernstige gevolgen. Krimpre gio's worden minder aantrekkelijk voor bedrijven, waardoor, vrezen de onderzoekers, de economische structuur van het gebied zal ver schralen. Er wordt niet aangege ven in hoeverre dit Zeeuws-Vlaan deren zal treffen. door Herik Boot TERNEUZEN - Op jacht naar wiet- kwekerijen deed de politie in Ter- neuzen maandag invallen bij drie panden in de havenstad. Alleen in een woning aan de Lievensstraat was het bingo. Bij een pand aan de Rossinistraat vingen ze bot en bij een appartement aan de La- rixstraat visten ze achter het net: er waren wel sporen van een kwe kerij, maar geen plantjes. Vorige week meldde de landelijke consu mentenorganisatie We Smoke dat er in Terneuzen ongeveer '150 adresjes zijn waar wiet kan wor den gekocht'. Om 9.00 uur stond de politie op de stoep van een wo ning aan de Lievensstraat. De be woner was niet thuis. Daarop for ceerde de politie de voordeur. Op de eerste verdieping trof de politie een professioneel ingerichte hen nepkwekerij. Zo'n driehonderd hennepplantjes werden geruimd. Het duurde tot even na half twaalf voordat de ruimploeg de kwekerij had ontmanteld. Een krat van 1 ku bieke meter zat vol met ventilato ren, stekkerdozen, tijdklokken, spiegels en ander kweekmatëriaal. Voor de bewoner liet de politie op het raam van de woonkamer een handgeschreven briefje achter. Met met de boodschap dat de.bewoner zijn achterdeursleutel op het poli tiebureau kan afhalen. MIDDELBURG Record aantal boetes snelheidsovertreders Middelburg heeft de twijfelachtige eer een recordweg op zijn grondge bied te hebben. Op de Schroeweg, de hoofd toegangsweg tot de stad langs McDonald's, zijn dit jaar tot 20 augustus al 10.579 snelheidsbe keuringen uitgedeeld. Over heel 2010 en 2011 ging het om respectie velijk 3714 en 2072 boetes. Ter plekk- ke is een nieuwe digitale camera geplaatst die 24 uur per dag draait. KNOKKE Bezwaar boeren tegen uitbreiding 't Zwin Landbouwers uit Knokke-Heist hebben bij de Vlaamse regering of ficieel bezwaar ingediend tegen uit breiding van 't Zwin met 120 hecta re. Ze verzetten zich tegen het ver lies van grond, maar vrezen vooral dat een nog groter gebied (van dui zend hectare) versneld zal verzil- ten. Voorgestelde maatregelen te gen verzilting zijn volgens de boe ren volstrekt onvoldoende. TERNEUZEN Exploitant skihal nu in september bekend Het lukte niet op 1 augustus, niet op 15 augustus, maar nu gaat het dan toch gebeuren. Begin septem ber hoopt Snow Base-eigenaar Oli vier Beherman bekend te kunnen maken wie de nieuwe exploitant wordt van skihal Snow Base bij de Koegorspolder. Volgens een woordvoerder van Be- herman wordt de laatste hand ge legd aan de contracten. WILHELMINADORP - De soap rond de hekken op de Westerschelde- dijk bij Ossenisse lijkt een vervolg te krijgen bij Goes, ter hoogte van Wilhelminadorp. De dijk wordt versterkt en er komt een nieuwe onderhoudsweg aan de waterkant, maar die is niet toegankelijk voor fietsers. De weg wordt aan beide kanten met een hek afgesloten, heeft waterschap Scheldestromen beslist. Waterschapsbestuurder Guiljam van der Schelde onder kent dat dit 'lastig uit te leggen' is, maar 'wij hebben hier te maken met de Oosterschelde als Natura 2000-gebied'. Hij is niet bang voor een juridische strijd zoals bij Osse nisse, omdat het bij Goes om een nieuwe weg gaat én fietsers kun nen er onderlangs de dijk blijven rijden, aan landzijde. Met zes man sterk werd maandagochtend een thuiskwekerij in een woning in de Lievensstraat in Terneuzen ontmanteld. Op de eerste etage groeiden zo'n driehonderd plantjes in een professioneel ingerichte kwekerij. Niets bleef ervan overeind. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53