De stomerij komt naar de auto toe 18 Plan huisvesting studenten in voormalig postkantoor Middelburg in ijskast 500 gram dinsdag 28 augustus 2012 Drie liter water Gemiddeld gebruikt de Autostomerij drie liter verne veld heet water om een auto schoon te maken: veel minder dan een autowasstraat, die vaak ruim driehon derd liter water gebruikt, die dat water overigens wel grotendeels hergebruikt. door Claudia Sondervan Ramona van Alphen had maandagmiddag haar laatste klant voor haar oude beroep. Tien jaar had ze een nagelstudio en leidde ze mensen op in de kunst van de nagelverzor ging. Maar haar handen verdragen dat vak - alle middelen die daarbij gebruikt worden - niet meer. Sinds een week heeft ze een nieu we onderneming: autoverzorging. Met haar nieuwe bestelbus rijdt ze naar iedereen die vindt dat zijn au to een poetsbeurt gebruiken kan, maar die de tijd en lust ontbreken om naar de wasstraat te rijden of de tuinslang te pakken. Het con cept is simpel: na telefonische af spraak komt Ramona met haar mobiele Autostomerij naar de op rit of de parkeerplaats, waarna ze met stoom en stofzuiger zowel de buitenkant als de binnenkant van de auto reinigt. „Een groot voor deel is dat er een minimale hoe veelheid water wordt gebruikt: drie liter per auto. Een wasstraat gebruikt dik driehonderd liter per wasbeurt, al wordt dat water deels hergebruikt. Er belandt nauwelijks water op straat: ik vang zowat alles op met de poetsdoek", demon streert Ramona. Uit de stoomspuit komt waternevel op 120 graden Celsius. Ramona spuit en poetst er direct achteraan. Dat vergt handig heid: „Ik heb de eerste blaren al ge had." In haar auto, tot de laatste 'Er belandt nauwelijks water op straat. Ik kan daardoor ook werken in parkeergarages' centimeter volgepakt met spullen als aggregaat, verrijdbaar stoomap- paraat, poetsmiddelen en een lad der voor de hoge modellen en cara vans, zit een watertank met 127 li ter water. De poets- en waxmidde- len zijn biologisch afbreekbaar. „Dat maakt het mogelijk om dit werk op straat te doen. Je belast de omgeving niet. Ik kan zelfs werken Van de winter denkt ze zaken te kunnen doen met het snel sneeuw- en ijsvrij maken van au to's. „Bedenk eens wat een werk een autobedrijf daar aan heeft." Ramona kwam in aanraking met het nieuwe franchisenetwerk, dat opgezet is door een Dordtse onder nemer, via de autoracesport. Met haar vriend Jeroen Jaspers ver zorgt ze pitboxes voor raceteams via de Honda Community Neder land. „Ik sta daar de ramen voor de coureurs schoon te maken." De start van haar bedrijf, vorige week, ging beter, dan ze gehoopt had. „Ik deed een demonstratie voor een vriendin bij een bedrijf en daar hield ik ter plekke al drie opdrachten aan over. Ik heb nu al tien auto's gedaan." Goedkoop is de behande ling niet: afhankelijk van de extra's kost een stoombeurt tussen de vijftig en honderd euro. Maar het resultaat is niet te vergelijken met de inspanningen van de buurjon gen die het voor vijf euro doet. Stoelbekleding, vloermatten en al lerlei hoeken die wasstraat en spons nimmer bereiken - 'zoals hier, bij de scharnieren van het portier' - kan Ramona met haar stoomspuit wel te lijf. Een behan deling duurt een klein uur. Ramo- door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - Het plan voor een gemeenschappelijk huis voor stu denten van de Roosevelt Academy in het voormalige postkantoor in Middelburg, staat in de ijskast. De Roosevelt Academy heeft de vergunningaanvraag voor de ver bouwing van het postkantoor aan de Lange Noordstraat voor een ge meenschappelijk studie- en ont spanningshuis voorlopig terugge trokken. De Stichting tekent daar bij aan dat dit geen 'afstel van de plannen is'. Het terugtrekken van de vergun ningsaanvraag heeft te maken met het feit dat de stichting eerst meer informatie wil over de risico's op planschade. Hoewel de stichting niet al te veel wil loslaten over de achtergronden of over de toekomst van het com mon house zegt secretaris Kim Voerknecht: „Er is inmiddels een analyse gemaakt van de planscha- derisico's. We hebben nog meer in formatie nodig om alles goed te kunnen afdekken. Als dat allemaal goed geregeld is, vragen we op nieuw een vergunning aan." Pro testen van veertig buurtbewoners, die bang zijn voor te veel nachte lijk geluidsoverlast van de studen ten die na sluitingstijd de bar in het common house verlaten, zijn volgens Veerknecht niet de aanlei ding voor het terugtrekken van de aanvraag. „Dat staat hier los van." Het is ook niet de bedoeling om een nieuw plan in te dienen. De RA-studenten gaven onlangs aan een en ander te willen aanpassen om tegemoet te komen aan de buurtbewoners. Zo overwegen ze de sluitingstijden van de bar, die op dinsdagen en donderdagen open gaat, aan te passen.Ook wordt gedacht aan de inzet van een surveillanceteam, dat ervoor moeten zorgen dat studenten rus tig weggaan na sluitingstijd en niet in de straat blijven hangen. Witte, Color of Zwarte Reus Poeder of gel. 18 wasbeurtei Pak of flacon S Geldig t/m zaterdag 1 september 2012 Grolsclt 16 x 45 cl beugel of 24 x 33 cl Page toiletpapier Wit. Pak 12 rollen Queens visfilet Wilde Alaska zalm of Alaska kabeljauw Zak 500 of 600 gram Original, Lemon of Platinum lemon, Zak 21 of 23 stuks Pepsi, SisiJip of Crystal Clear na komt voorrijden over heel de Bevelanden en in Zierikzee. Haar collega Marcel Malcorps te Middel-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 48