Bouw multifunctionele accommodatie Mannee MjBHg COLLECTIE Kunstgrasveld voelt als een verend tapijt Vrijwilligers verzetten bergen met werk Clubgebouw op niveau en met weids uitzicht dinsdag 28 augustus 2012 GOES - Aan de Hilleweg in de Goe- se wijk Mannee is maandag de bouw van de multifunctionele ac commodatie (MFA) officieel be gonnen. Als alles volgens plan ver loopt, betrekken gereformeerde ba sisschool. De Wingerd en Kinder centrum Prokino na de zomer van 2013 in het gebouw. Ook komt er een multifunctionele gemeentelij ke gymzaal in het complex. Het MFA heeft al een lange voorbe reidingsgeschiedenis. In de oor spronkelijke plannen werd uitge gaan van een kerk, nieuwbouw voor basisschool De Wingerd, een wijkgebouw met zorgfuncties en eventueel woningen. Vervolgens is ingezet op de bouw van achttien appartementen van gehandicap tenorganisatie Gors voor mensen met een lichamelijke beperking in combinatie met de basisschool, een Kindercentrum en een gym zaal-welzijnsvoorziening. Gors is echter in een eerder stadium afge haakt en door de ontwikkelingen op de woningmarkt zagen woning bouwvereniging RWS en ontwik kelaar Marsaki er ook geen heil meer in om te investeren in appar tementen voor de vrije verhuur. De bouw van de accommodatie, waarvan de gemeente Goes eige naar wordt, kost een dikke vijf mil joen euro. SCHARENDIJKE Hagenpreek van PKN op minicamping De PKN-gemeente Scharendijke houdt zondag een 'hagenpreek' op minicamping Den Bout aan de Ka- pelleweg in Scharendijke. Het the ma van de dienst, geleid door ds. Nellie van Manen, is 'laat je zien'. Gemeenteleden misten de zomer se duindiensten aan de Brouwers- dam. Met de hagenpreek doet de ge meente nu toch iets in de buiten lucht. De dienst begint om 10.00 uur. Eigen stoel meebrengen. ZIERIKZEE Delta Sport nodigt turntalentjes uit Gymnastiekvereniging Delta Sport Zierikzee zoekt jongens en meisjes die tussen 2003 en 2007 geboren zijn en graag op wedstrijdniveau willen turnen. Zaterdag is er tus sen 14.30 en 16.30 uur een instuif in de sporthal aan de Mulockstraat. Belangstellenden voor het meisjes- turnen kunnen bellen met Sanne Tamerus: 0651-754131. Voor het jon- gensturnen geeft Julian Ringelberg meer informatie: 0613-046456. OUDDORP Stranduitje gehuwden die partner verloren De vereniging Samen Alleen, de christelijke club van jonge wedu wen en weduwnaars heeft voor ko mende zaterdag een uitstapje naar het strand van Ouddorp georgani seerd. Hierbij zijn ook de kinderen welkom. De groep verzamelt zich om 11.00 uur bij Zorgboerderij De Mekkerstee in Ouddorp. Om 17.30 uur wordt er samen friet en snacks gegeten. Meer info bij mevrouw K. N. Van Voorst op 0611-865370 of via knvanvoorstv@kliksafe.nl BURGH-HAAMSTEDE Bridgeseizoen gaat met instuif van start Het nieuwe bridgeseizoen in de Westhoek begint dinsdag 4 septem ber in dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede met een instuif. De avond is vooral bedoeld voor nieuwkomers die aansluiting bij een club overwegen. Iedereen die een kaartje wil leggen is van harte welkom, zowel de beginnende spe ler als degenen die een cursus bridgen hebben gevolgd. De instuif begint om 19.15 uur. DREISCHOR Duivelands koor zoekt zingende mannen Het Duivelands Mannenkoor be gint morgenavond weer met repe teren. Het koor, sinds 2001 onder leiding van Dinant Struik, repe teert elke twee weken op de woens dagavond in de kerk aan de Ring van Dreischor. Het koor is op zoek naar mannelijke zangers van zes tien jaar en ouder. Belangstellen den zijn morgenavond vanaf 20.00 uur welkom. De volgende open re petitie is op 12 september. KERKWERVE Juf Samuëlschool viert jubileum Juf Jeanette Bos van de Samuëlschool in Kerkwerve viert vandaag het feit dat ze veertig jaar in het onderwijs werkzaam is. Het grootste deel was zij werkzaam in Kerkwerve. Juf Jeanette wordt van ochtend in de Zierikzeese West straat met een koets opgehaald en naar Kerkwerve gereden, waar ze door de kinderen wordt ingehaald met bloemen, 's Middags houdt juf Bos vanaf 15.15 uur receptie. ZONNEMAIRE Toertocht voor motoren Bommenede Driehonderd kilometer op de mo torfiets. Dat is de afstand van de Bommenedemotortoertocht 2012. Iedereen met een motor en een motorrijbewijs kan er aan mee doen. De tocht begint om 8.30 uur met koffie en broodjes in café Bom menede in Zonnemaire. Daar is rond 17.00 uur ook de finish. De toertocht wordt afgesloten met een barbecue. Deelname inclusief lunch kost 10 euro. Voor de barbe cue komt daar nog 15 euro bij. Aan melden kan op: 0650-551896. WILHELMINADORP Ploegen om het kampioenschap De Zeeuwse Kampioenschappen Ploegen worden zaterdag traditie getrouw gehouden in de Wilhelmi- napolder. Er wordt zowel met moderne als antieke tractoren en ploegen gestre den. Het terrein is gelegen aan de Lange- weg, tussen de stoplichten op de Deltaweg en Wilhelminadorp. De dag begint om 9.30 uur, om 17.00 uur is de prijsuitreiking. Ze komen er rond voor uit, Bru- se Boys-voorzitter Dick van Wolferen en vice-voorzitter Reinier Ketting: zonder de inzet van vrijwil ligers had het nieuwe sportcomplex nooit die vlucht genomen die het nu genomen heeft. Van Wolferen: „Zonder al die hulp uit het dorp was nooit gelukt om dit resultaat te be reiken." De hulp waar hij het over heeft, kent allerlei vormen. Iemand die goed kan tegelen, een ander die een vorkheftruck regelt als dat no dig is en het bedrijf dat om niet of voor een vriendenprijsje frames voor de dug-outs produceert. Vrijwil liger Jeroen Klink (foto) heeft zich op het sanitair geworpen. Het ziet er anders uit, het voelt anders en het speelt anders. „Het speelt sneller", is de ervaring van Dick van Wolferen. Het grote voordeel van het kunstgrastrainings veld op het nieuwe complex van Bru- se Boys is dat het - tenzij bedolven onder sneeuw of ijs - jaarrond be speelbaar is. Bruse Boys is de enige voetbalclub op Schouwen-Duive- land die beschikt over een dergelijk kunstgrastrainingsveld. Er komt nog een klein lapje kunstgras bij in de vorm van een trapveldje voor kinde ren. Op het nieuwe complex aan de Molenweg komt ook nog een jeu de boules-baan. Dick van Wolferen, voorzitter Bruse Boys Het nieuwe clubgebouw van Bruse Boys is letterlijk op ni veau: hoger dan de omringende voet balvelden. Die hoge ligging in combi natie met het grote glasoppervlak re sulteert in een weids uitzicht over de velden van Bruse Boys. Het club gebouw herbergt onder meer een ruime kantine, zes standaardkleedka mers en twee XL-kleedkamers. Er is een aparte ruimte voor de wedstrijd leiding. Het geheel wordt verwarmd door middel van vloerverwarming en het biedt fors meer ruimte dan het oude clubgebouw aan de Boom- dijk. „Dit is lichter, hoger en rui mer", zegt voorzitter Dick van Wolf eren. 'Zonder al die hulp uit het dorp was het nooit gelukt om dit resultaat te bereiken'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43