Op bres voor behoud peuterspeelzaal SCHOUWEN-DUIVELAND Op een gedekte tafel geboren almanak Door de grond DINSDAG 28 augustus 2012 17 Nieuw sportcomplex voor W Bruse Boys 18 en 19 Partijen samen rond tafel op zoek naar alternatief door Esme Soesman DREISCHOR - Verschillende partijen in Dreischor schuiven op korte ter mijn om de tafel om te onderzoe ken of de peuterspeelzaal in dit dorp behouden kan blijven. Ook in Brouwershaven en Kerkwerve worden de mogelijkheden om het peuterwerk in stand te houden, onderzocht. Nadat het Welzijnshuis (kinderop vangorganisatie Koos) vorige week bekend maakte diverse peuter speelzalen na de herfstvakantie te sluiten, is er heel wat losgekomen. Het slechte nieuws heeft meteen een stroom aan individuele initia tieven in Dreischor op gang ge bracht, schetst moeder Marianne van den Hoek. „Hartstikke goed, maar ik denk dat we onze krach ten moeten bundelen, zeker om dat we maar kort de tijd hebben om de mogelijkheden te onderzoe ken/Daarbij hebben we alle ken nis en kunde die er is hard nodig." Dus sloeg Van den Hoek aan het organiseren om zoveel mogelijk re levante partijen bij elkaar te krij gen. Met succes. Kinderopvangor ganisatie Kibeo, dorpsraad, open bare basisschool De Klimop en dorpshuis (zowel beheerder als de coördinator van de Stichting Dorps- en Gemeenschapshuizen Schouwen-Duiveland) hebben toe gezegd samen met enkele ouders mee te willen denken over alterna tieven. Volgende week is er een ge sprek. - In Brouwershaven en Kerkwerve onderzoekt Kibeo, hier op initia tief van de christelijke Radarscho- len, of het peuterwerk in deze ker nen behouden kan blijven. De kin deropvangorganisatie gaat hierover onder meer met de gemeente Schouwen-Duiveland in gesprek. „Medio september moet er over de exploitatiemogelijkheden al wel wat duidelijk zijn, verwacht Ki- beobestuurder Elly Brand. In Oos- terland, waar Koos óók stopt met de peuterspeelzaal, kunnen kinde ren per direct in het kindercen trum van Kibeo terecht. De organi satie heeft als missie kinderopvang en peuterwerk toegankelijk te ma ken. „Dan moet je in alle kernen zitten." Voor Van den Hoek is het onbegrijpelijk dat de gemeente en Koos een goedlopende peuterspeel zaal - met drie volle dagdelen en een wachtlijst - zomaar laten ver dwijnen zonder naar oplossingen te zoeken. „Terwijl de gemeente raad wel 412.000 euro beschikbaar heeft gesteld om. Koos verder te la ten professionaliseren. Dit gemeen schapsgeld zou beter gestopt kun nen worden in de leefbaarheid van de dorpen en het behoud van de peuterspeelzalen." NIEUWERKERK - Meisjesogen in overvloed. De de plant ook genoemd. En precies daarvoor beert hij, met zo'n 500 andere boeren waaron- zelfs te zien, blijkt uit Flikweerts verhaal. De geelgekleurde bloemen wuiven mensen, die heeft Jaap Flikweert uit Nieuwerkerk deze - der dorpsgenoot Maatschap Slootmaker, met zweefvliegen die uit de eitjes komen op de de Stolpweg tussen Nieuwerkerk en en heel veel andere - bloemen een plek langs bloemranden het gebruik van bestrijdingsmid- met luizen bedekte bieten worden'op een ge- Dreischor passeren, toe. Luizenbloem wordt zijn akker gegeven. Via Bloeiend Bedrijf pro- delen terug te dringen. Dat is van dichtbij dekte tafel' geboren. foto Dirk-Jan Gjelfema TERNEUZEN Drie invallen in jacht op wietkwekerijen Op jacht naar wietkwekerijen deed de politie in Terneuzen dinsdag bij drie panden in de havenstad inval len. Alleen in een woning aan de Lie- vensstraat was het bingo. Bij een pand aan de Rossinistraat vingen ze bot en bij een appartement aan de Larixstraat visten ze achter het net: er waren wel sporen van een kwekerij, maar geen plantjes. SINT PHILIPSLAND Dieseldief uit Tholen opgepakt Politie Zeeland heeft op de Zee landweg in Sint Philipsland een man aangehouden op verdenking van diefstal van brandstof. De man, 41 jaar en afkomstig uit de gemeen te Tholen, zou diesel gestolen heb ben uit een vrachtwagen die afgelo pen zaterdag geparkeerd stond in de Stationstraat in Sint Philipsland. Uit de tank van de vrachtwagen verdween circa 500 liter diesel. RENESSE Zeventienjarige aan Stoofweg mishandeld De politie heeft zondagochtend rond 04.00 uur een 21-jarige Duit ser aangehouden. Hij zou in Renes- se een zeventienjarige jongen uit Burgh-Haamstede hebben mishan deld. De jongen betrapte aan de Stoofweg een fietsendief en greep hem vast. Vervolgens werkte de fietsendief, geholpen door de 21-ja- rige Duitser, de jongen tegen de grond en mishandelde hem. Ze had de smaak van het filmen wel te pakken. Een opname kier en nog eentje daar. Beelden genoeg om het evenement zo spannend mogelijk in beeld te brengen. Ingrediënten waren er te over: stoere Zeeuwse trekpaarden, zwetende mannen en een antieke oogstmachine. Dat moest toch een aardige video opleveren. De zwoegen- Tip? redactie@pzc.nl de paarden kwamen weer aan en de verslaggeefster deed een stapje naar achter om ze nog net wat beter in beeld te brengen. Plots verdween ze echter compleet on der het maaiveld. Met haar lengte overigens een behoorlijke prestatie, constateerden de omstanders be smuikt lachend. Ze weet nu hoe het voelt om door de grond te zakken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41