Laveren tussen principes en wat wisselgeld 21 zeeland Man achtervolgt inbrekers op A58 dinsdag Kampioen De krant 6 weken voor 18 euro! PZC #zeelandkiest dinsdag 28 augustus 2012 door Marleen Blommaert Valt het u ook op dat de politici zo uitermate somber zijn? Over alles en iedereen, over u en mij, wij doen te weinig of juist te veel. Mijn pubers zouden zeggen: Ik doe het nooit goed! Ze sombe ren en mopperen: over de econo mie, over de Grieken, over ieder een, maar vooral over de ander. Het is de socialist, de liberaal, dé populist dan wel de dierenliefheb ber die het ultieme gevaar vormt voor de toekomst van ons land. In het kijken naar zichzelf zijn ze op vallend milder. Zij zijn kampioe nen. Het CPB heeft lijstjes ge maakt waarin iedereen wel er gens een gouden medaille krijgt uitgereikt. Ze zijn ook zeker van hun zaak en weten het precies. Soms ben ik daar jaloers op. Ik weet het nooit precies en als ik denk dat ik het weet en georgani seerd heb, is het net weer anders. Ik twijfel overal over en ondertus sen pieker ik over van alles. Ook als ik bij mijn kinderloze tan te ben die dementeert en op een fantastische manier verzorgd wordt in een kleinschalige woon voorziening van Curamus in Hulst. De mensen die er werken zijn wat mij betreft echte kam pioenen. Sinds ze er woont is ze stukken vooruitgegaan, door de zorg, aandacht, regelmaat en struc tuur die deze vrouwen haar bie den. De angsten en de schrijnen de toestanden uit de situatie van het zo lang mogelijk 'zelfstandig wonen' zijn gelukkig voorbij. De sfeer is er rustig en zacht. Hoe anders was dat in bijvoor beeld de jaren zeventig voor de menterenden. Maar dit is onbe taalbaar op termijn! wordt ge zegd. Inderdaad denk ik dan: dit is onbetaalbaar, laten we hiervan uitgaan, dit is beschaving en laten we dan kijken of we het samen zo kunnen organiseren dat dit de maatstaf is. En dat is iets anders dan de vraag hoe we het financie ren. Want de wijze waarop we met de ander omgaan zegt iets over het peil van onze bescha ving, Kortom Kampioenen op weg naar 12 september: Kunnen we het hier eens over hebben? Bij voorkeur in een gesprek en niet in een gevecht. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91,4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Ivo van der Velde Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-434070 E: teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro €80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro €299.95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja. ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (n«8) D een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal <nazs) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) <P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Telefoonnummer Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld v; Rekeningnummer i mijn rekening af te schrijven. Handtekening D« PZC gaal rorg/uldig om met persoonsgegevens. In het cololon l/c Emile Roemer Alexander Pechtold Sybrand Buma SP D66 CDA „We hebben een te grote „We moeten de koek niet „We moeten de kleine afstand van de menselijke blijven herverdelen, rrlaar scholen in stand zien te maat." de economie aanjagen." houden." Voor de grote debatten op de nationale televisie en radio wordt hij vaak niet uitgenodigd. De rol van de SGP wordt als te gering beschouwd. Maar cruciaal kan de stem uit confessio nele hoek soms wel degelijk zijn, bleek alleen al de afgelopen maanden rond het torentje in Den Haag. Dus ontbreekt lijst trekker Kees van de Staaij niet in het rijtje van negen aanvoer ders die in het programma Zeeland Kiest van de PZC en Om roep Zeeland komen uitleggen wat ze met land en provincie voor hebben. Maandag was hij in de Zeeuwse Bibliotheek. door Marcel Modde Glimmend van trots dat hij de grote roer ganger zomaar de hand kan schudden, stapt de oudere man na het uurtje Zeeland Kiest op hem af. „Buitengewoon interes sant! Bui-ten-ge-woon!" Hij kijkt ondertussen over de schouder van gedeputeerde George van Heukel- om naar Kees van der Staaij, die achter de tafel nog even staat na te Vraag antwoord PvdA-leider Diederik Samsom stel de aan Kees van der Staaij de vraag 'hoe hij aan het fundamentele grondrecht van passief kiesrecht voor vrouwen gaat voldoen'. Van der Staaij: „Voor de uitspraak van de Hoge Raad lag er al een uit spraak van de Raad van State, waarin wordt gesteld dat partijen de vrijheid houden tegendraadse opvattingen te vertegenwoordigen. Hoe we dat gaan doen, is echt en vooreerst een zaak van de mannen en vrouwen van de SCP zelf." Van der Staaij wil van Hero Brink man weten wat diensplan-B is als zijn voorstel om de komende twee jaar niemand te ontslaan, het niet gaat worden'. praten met de interviewers Ad Ha- gesteijn en Ernst Jan Rozendaal. Als Van Heukelom (zelf geen woord gezegd) de bezoeker be dankt voor de geuite waardering, loopt de man naar de uitgang. Stipt vijf uur, de piepers thuis gaan zo op het vuur. Veel stereotypen zijn al lang niet meer van toepassing op Neerlands oudste (1918) politieke partij. Voor uit, ééntje dan: het waren bijna al lemaal mannen die maandag kwa men luisteren naar partijleider Van der Staaij. Feit is dat de SGP zich mag verheugen in de grootste opkomst van de jeugd binnen het kader van Zeeland Kiest. De mees- zetels moet de SGP volgens lijst trekker Kees van der Staaij nu mi nimaal kunnen gaan halen. ten nog nauwelijks de basisschool ontgroeid, dus wellicht niet geheel vrijwillig aangeschoven. Maar voor hen wel dé kans om de lijsttrekker in levenden lijve te ontmoeten. Van der Staaij was eerder die dag al in Nieuwerkerk en Bruinisse ge weest. Op de bijeenkomst in Mid delburg ging hij gevoelige thema's niet uit de weg. Daar ging het over keiharde principiële standpunten versus controversiële onderwer pen die soms toch als wisselgeld zouden kunnen dienen. Neem nu de ontpoldering van de Hedwige. Van der Staaij diende in de Twee de Kamer zelf een motie in tegen het prijsgeven van goede land- -bouwgrond aan de natuur. Ook in de Zeeuwse bibliotheek liet hij er geen twijfel over bestaan de uit werking van het Scheldeverdrag nog steeds wat graag te willen her zien. Maar daartoe uitgedaagd, moest Van der Staaij erkennen dat dit onderwerp voor hem ook weer geen breekpunt is, mocht hij na de verkiezingen worden uitgenodigd aan te schuiven bij de nieuwe coali tie. „We zullen dan met frisse te genzin meewerken aan compro missen. Maar als het gaat om het tegengaan van abortus, dat is zo iets principieels, daar moet je al tijd aan vasthouden." De SGP wil de crisis bestrijden door een 'economisch krachtig be leid te voeren'. Maar niet alle wijs heid op dat gebied zit in Den Haag, benadrukte de partijleider. Om het voorzieningenniveau op het platteland op peil te houden, is het volgens hem vooral van be lang dat er wordt geluisterd naar initiatieven uit de regio. „Den Haag moet niet willen voorschrij ven hoe alles zou moeten. Lokale door Lilian Dominicus KRUININGEN - Aan mogelijk gevaar heeft Eelco Boone, eigenaar van BCH Champignons, geen mo ment gedacht. „De adrenaline stroomt op zo'n moment door je bloed. Pas achteraf besef je wat er mogelijk had kunnen gebeuren." Toen hij zondagmorgen zijn bedrijfspand in aanbouw op het in dustrieterrein aan de Weihoek in Kruiningen binnenstapte, kwam hij oog in oog te staan met twee mannen die niet thuishoorden in het pand. „Ze begonnen te duwen en trekken", vertelt hij een dag na het opvallende incident. „En toen zwaaiden ze met knuppels en stuk ken hout." De inbrekers, een man van 40 en een van 45 uit Vlijmen, gingen op de loop toen Boone de politie belde. Boone probeerde tot twee keer toe met zijn auto te ver hinderen dat de inbrekers weg kon den rijden, maar dat lukte niet. „Met knipperlichten aan ben ik toen achter ze aan gegaan op de A58. Zo kon ik de politie inlichten waar ze zich bevonden. Bij Rilland konden ze worden ingerekend." Een 'koelbloedig en heldhaftig op treden', vindt politiewoordvoer ster Esther Boot. Van 'wildwest-ta ferelen' wil ze niet spreken. „Zo was het niet, deze man was ge woon niet bang." Dat het bedrij venterrein langs de A58 ligt, maakt het wel makkelijker voor inbrekers om langs te komen, beaamt ze. „We hebben geen cijfers, maar het ligt wel voor de hand."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2