sport 125 Boycot Australian Open dreigt Jongste paralympisch team ooit w dinsdag 28 augustus 2012 Het Nederlands paralympisch team dat vanaf donderdag in Londen aan de Spelen deel gaat nemen telt 91 atleten, 51 mannen en veertig vrouwen. De gemiddelde leeftijd van de nationale ploeg is met 29,5 jaar lager dan ooit. In totaal komt Nederland in Londen (en op de zeillocatie in Wey mouth) uit in acht van de twintig paralympische sporten. Er doen naar schatting 174 landen mee, die gezamenlijk 4233 atleten uitzenden. Er wordt gestreden op 503 medailleonderdelen. AUCHTERARDER Wildcards Poulter en Colsaerts Ryder Cup De Engelse golfer Ian Poulter en zijn Belgische collega Nicolas Col saerts hebben een wildcard gekre gen voor het Europese Ryder Cup team. Met Poulter (35) en Colsaerts (30) is het Europese team van gol fers compleet. Colsaerts debuteert eind september voor Europa in de traditionele strijd tegen de Verenig de Staten, die om het jaar wordt ge houden. De strijd om de Ryder Cup vindt van 28 tot en met 30 sep tember plaats op de banen van de Medinah Country Club in de Ame rikaanse staat Illinois. ALMERE Basketballers verslaan Georgiërs in Almere De Nederlandse basketballers heb ben de eerste overwinning in de EK-kwalifïcatie binnen. Oranje ver sloeg Georgië maandagavond in het topsportcentrum van Almere met 91-88. Bij rust keek de thuis ploeg nog tegen een behoorlijke achterstand aan: 39-47. Rogier Jansen was topscorer met 24 punten. Kees Akerboom droeg er 22 bij aan het totaal. Francisco Elson was de beste Nederlandse re- bounder. Hij pakte er acht. NYON Zware groep dreigt voor Ajax in CL Ajax dreigt bij de loting van de Champions League in een zware groep te belanden. De landskam pioen behoort nog net tot pot 2, maar de kans is groot dat één of twee clubs uit de play-offs Ajax nog passeren. De ploeg wordt dan bij de loting gekoppeld aan tegen standers uit de potten 1 en 2. Tot pot 1 behoren Chelsea, FC Barcelo na, Manchester United, Bayern Mü- nchen, Real Madrid, Arsenal, FC Porto en AC Milan. Sporting Braga en Dinamo Kiev kunnen Ajax nog uit pot 2 verdringen. LONDEN Spurs en Real Madrid akkoord over Modric door Geert Langendorff NEW YORK - In het Arthur Ashe Stadium moest de eerste bal van de US Open nog geslagen worden, toen een explosieve boodschap de aandacht afleidde van de vierde en laatste grandslam van het jaar. De tennisser van de ATP Tour dreigen begin januari de Australian Open te boycotten. Onvrede over de ver diensten van laagvliegers op het circuit liggen hieraan ten grond slag. Uitgerekend Roger Federer kreeg alle schijnwerpers op zich gericht. Aan de vooravond van zijn partij in de eerste ronde tegen Donald Young werd de grootverdiener ge vraagd naar een reactie. De preses van de spelersraad wilde niet in de tails treden, maar gaf weLaan dat het ernst was. „Afgelopen vrijdag hebben we tijdens een vergade ring gepraat over de situatie en er voor gezorgd dat iedereen op één lijn zit." Het zinnetje kon op dat moment nog op twee manieren worden uitgelegd. Federer had zijn invloed aangewend om muiterij te voorkomen of juist om die van brandstof te voorzien. De uitleg er van liet niet lang op zich wachten. Toernooidirecteur Craig Tiley be vestigde tegenover een verslagge ver van de Sydney Morning He rald dat de dreigementen klopten. Tiley meldde vanuit New York dat eenzelfde donderwolk boven de meest recente editie van de Austra lian Open hing. Een boycot kon destijds worden verhinderd. Woe de of frustratie voelde hij niet. De organisatie zou zich inspannen om aan de wensen van de spelers- raad te voldoen. „We nemen dit uiterst serieus, maar zijn er voor honderd procent zeker van dat alle spelers straks zul len verschijnen." Het gewicht dat Federer in de schaal- legt, helpt daarbij. Als de publiekstrekker niet verschijnt, komt de eerste major van het seizoen diep in de proble men. De wensen van de tennissers zijn eenvoudig. Ze willen een meer evenredige verdeling van het prijzengeld om mindere goden en pechvogels uit de brand te helpen. Het startgeld voor de eerste ronde moet volgens hen daarom om hoog. Een uitschakeling daarin betekent voor velen een strop. Hun verdien sten zijn onvoldoende om reis- en verblijfskosten af te dekken. Bij de andere drie grandslams wordt hier al rekening mee gehouden. De Au stralian Open moet nu, onder druk, volgen. Tiley, die beloofde naar een oplossing te zoeken, toon de begrip voor de actie. Het stre ven van de spelersraad naar een hoger percentage van de totale in komsten zag hij echter niet zitten. „Die fluctueren. Het ene jaar val len ze hoger uit dan het andere. En je kan spelers niet minder uit keren dan in de voorgaande edi tie." Deze uideg voorzag de moge lijke boycot van een rafelrandje. De gefortuneerde tennissers, met Federer als hun voorman, stelden zich niet op als socialisten, maar als gewiekste zakenlui. Niet een beetje minder voor de top, maar een schep erbij voor de onderlaag. Oponthoud I De regen zorgde voor oponthoud tijdens de US Open. Titelverdedig ster Samantha Stosur won haar partij in de eerste ronde van het vrouwenenkel voordat de buien los barstten. De Australische, als zeven de geplaatst op Flushing Meadows, had maandag geen enkele moeite met de Kroatische Petra Martic. Het werd 6-1 6-1. De partij was ruim binnen het uur voorbij. Tottenham Hotspur en Real Ma drid hebben een akkoord bereikt over de transfer van Luka Modric. De Kroatische spelmaker verhuist van Londen naar Madrid. Modric, die sinds 2008 voor de Spurs speel de, is de eerste grote aanwinst van de Spaanse kampioen deze zomer. De international ondertekent een vijfjarig contract bij de 'Koninklij ke'. De transfer van Modric is met een het eerste resultaat van de sa menwerking die Tottenham Hots pur en Real Madrid zijn aangegaan. DEN BOSCH FC Dordrecht te sterk voor FC Den Bosch FC Dordrecht heeft maandag de eerste zege van het seizoen in de Ju- piler League geboekt De formatie won de uitwedstrijd bij FC Den Bosch met 2-4. Jesse Mayele scoor de tweemaal. Lars Veldwijk en Gar ry Mendes Rodriguez troffen een maal doeL Tom van Weert nam bei de treffers van de thuisclub voor zijn rekening. FC Den Bosch beleeft een een zwakke start van de competitie. De ploeg van trainer Jan Poortvliet wacht na drie duels nog op het eer ste winstpunt. Rolstoeltennisster Esther Vergeer gaat in Londen op jacht naar haar vierde olympische titel op rij in het vrouwenenkelspel. De uit Woerden afkomstige at lete is al sinds 2003 ongeslagen. foto Phil Nijhuis/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25