Studenten betrekken kamers op het water E 23 Zofn uitlicht heb f@ in Madrid niet Nieuwe collectie Beste buurtprojeet maakt kans op stimuleringsprijs van 20.000 euro DELSCHER presenteert dinsdag 28 augustus 2012 'Ik vind het heel leuk dat we hier met allemaal studenten samen op een boot zitten. Zo is het makkelijk om nieuwe mensen te leren kennen.' Josefine Degenhardt (19) uit Münster De eerste HZ-studenten betrok ken gisteren hun kamers in het riviercruiseschip Arlene dat tijde lijk in de Vlissingse dokhaven ligt. De boot is een noodoplos sing, nu de woonunits die naast de Machinefabriek komen, pas in de herfst klaar zijn. door Cornelleke Blok en donkerrood tapijt, traplift en ouderwetse gordijntjes: dat is nog eens wat anders dan het interieur van een gemid delde studentenflat. De jongeren die maandagmiddag met rolkoffers eri rugzakken het ri- viercruiseschip Arlene binnen druppelen, kijken dan ook enigs zins beduusd rond in hun nieuwe onderkomen. De komende anderhalve maand verblijven iets meer dan zestig HZ-studenten - voornamelijk uit het buitenland - in het woon schip. Ze zouden eigenlijk de units naast de Machinefabriek betrek ken, maar die zijn nog niet klaar. Projectontwikkelaar NLSV moest een oplossing bedenken om er voor te zorgen dat de studenten niet op straat terecht komen. In Vlissingen zijn namelijk te weinig kamers om iedereen te huisvesten. Voor de huurprijs van 395 euro per maand krijgen de studenten niet alleen een hut, maar ook ont bijt en avondeten. De bedden wa- Guillermo Pérez uit Madrid kijkt goedkeurend uit het raam, over de Vlissingse dokhaven. „Zo'n uitzicht heb je in Madrid niet." Ook over het interieur van zijn nieuwe optrekje is de 19-jarige Spanjaard tevreden. „Ik was bang dat de boot zou schommelen, maar dat valt mee. Ik heb hier na tuurlijk nog niet geslapen, maar het ziet er comfortabel uit. Ik heb hier alles wat ik nodig heb." Guillermo begint deze week aan een vierjarige opleiding Internatio nal Business Management Stu dies, die hij helemaal in Vlissingen wil volgen. „Een vriend van me is hier vorig jaar gaan studeren en heeft goede ervaringen in Vlissin gen. Daarom ben ik hier ook naar toe gekomen." Hij is zondagavond in Zeeland ge arriveerd, en heeft meteen vrien den gemaakt met een landgenoot. „Hij woont ook op de boot, even &SBMHMRÉMNMB Guillermo Pérez uit Madrid is blij met zijn kamer op de boot in Vlissingen, en vooral met de maaltijden. „Ik hou niet van koken." verderop in de gang." Ze hopen dat er de komende maand veel feestjes gehouden worden op het schip. De huurprijs vindt Guillermo aan MIDDELBURG - Buurten, straten of wijken waar de bewoners zich (willen) inzetten voor een groene re woonomgeving, kunnen hun project aanmelden op de website www.groendichterbij.nl. Gezamenlijk bezig zijn met groen kan op veel manieren: bijvoor- - beeld met een gezamenlijke moes- of kruidentuin, onderhoud van parkjes, boomspiegels en histori sche bomenrijen. Per provincie wordt één inzending uitverkoren om als 'Groen Dichter ren gisteren al opgemaakt, en de studenten hoeven hun kamers niet zelf schoon te houden. De meeste studenten lijken tevre den met de drijvende accommoda tie, blijkt maandagmiddag. Een en keling is minder enthousiast. Zo is een jongen uit Dordrecht ont stemd als hij hoort dat hij zijn hut moet delen. „Dan slaap ik nog lie ver op straat", moppert hij. Een studente uit Letland, die graag contact wil houden met haar fami lie en vrienden, baalt dat er geen draadloos internet aanwezig is op het schip. Voor hen is er een troost: uiterlijk 15 oktober moeten de 135 woon units naast de Machinefabriek klaar zijn. Bekijk de video op www.pzc.nl. de hoge kant. „Het is duurder dan in Madrid." Maar daar staat tegen over dat het ontbijt en avondeten inclusief zijn. „Daar ben ik blij mee, want ik hou niet van koken." herfst/winter 2012 Burberry Christ lammy's R&L bont. Etro Ralph Lauren Tod's schoenen en tassen Hogan schoenen en tassen Brunello Cucinelli Strenesse Paul Smith Armani Jeans Citizens of Humanity Natan Paule Ka Rena Lange Wool rich Fay Fabiana Filippi Parajumpers Peutery Bogner Iceberg Iris v Arnim e.v.a. Nieuw!! Nu ook www.delscheronlineshoppen.nl Parkeren parkeergarage Westwal DELSCHER. Grote Markt 11-13 4461 AH Goes bij Icoonproject' een inspirerend voorbeeld te zijn voor andere buur ten. Deze provinciale toppers krij gen voor de uitvoering van hun plannen ondersteuning van ex perts en een financiële bijdrage van maximaal 20.000 euro. Aan melden kan tot 24 september. Op de website www.groendichter- bij.nl staan de voorwaarden om in aanmerking te komen. Groen Dichterbij is een initiatief van IVN, het Oranje Fonds, Buurt- link.nl en SME Advies. MIDDELBURG Culinaire tocht langs vier restaurants Van 19 tot en met 23 september is het mogelijk een culinaire ontdek kingsreis te maken langs Middel burgse restaurants. Mensen die re serveren voor Ontdek Culinair Ne derland, krijgen een 'reis' gepland langs vier deelnemende restau rants. Welke restaurants het zijn, blijft een verrassing. Deelnemers ontvangen een route met leuke en interessante weetjes. Meer informatie: www.dinercheque.nl SCHOONDIJKE Conferentie over vitale economie GroenLinks Zeeland houdt zater dag 8 september een werkconferen tie in dienstencentrum De Moane- blusser in Schoondijke. Onder werp is de omslag naar een groene economie. Die verandering - van fossiele naar duurzame energie - is al aan de gang, maar GroenLinks vindt dat het sneller kan. De conferentie duurt van 9 tot 13 uur. MIDDELBURG Jan Smit signeert single bij Media Markt De Volendamse volkszanger Jan Smit komt donderdag 6 september langs bij de Media Markt Middel burgvoor een signeersessie. Tussen 16 en 17 uur is hij in de win kel om handtekeningen uit te de len aan zijn fans. De titel van de nieuwe single is 'Al tijd daar'. Het nummer komt van het album 'Vrienden', dat nog voor de release al goud was geworden. Wientjes Rabo vindt Wientjes idee 'top' om hypotheken (23 augustus) naar pen sioenfondsen door te schuiven. Daar mag ethisch best een kantte kening bij worden geplaatst. Rabo ontwikkelde zich tot de grootste "hypotheekverstrekker van Europa, en verdiende op tal van hypothe ken zelfs meer aan rente dan de waarde van een huis was. Nu ze geconfronteerd wordt met een dalende borgwaarde, een stag nerende woningmarkt, stijgende af lossingsproblemen en een moge lijk lagere hypotheekaftrek, wil ze dat risico doorschuiven? Als hypo theken veel waardevoller zijn dan andere béleggingen voor pensioen fondsen, zoals Rabo zegt, dan geldt dat toch ook voor Rabo? Of wil Ra bo samen met een juichende Wientjes indirect gaan putten uit de gelden die werknemers reser veerden voor hun oude dag, om ri sicovollere kredieten aan het be drijfsleven te kunnen verstrekken? Ik dacht dat deze bank haar eigen boontjes kon doppen. Wat vinden trouwens de leden van deze niet beursgenoteerde ledenbank daar van? Hans Foliemans Singel 10, Biervliet Wientjes (2) De pensioenfondsen mogen van heer Wientjes en de Rabobank wel hypotheken opkopen, dat brengt meer op dan andere beleg gingen. Wat wanneer hypotheken niet meer kunnen worden betaald door o.a. ontslag of scheiding? Welk rendement wordt dan be haald! Als pensioenfondsen dan toch bankje moeten gaan spelen, wordt het dan niet eens tijd dat dezelfde fondsen eens de mogelijkheid gaan creëren: Om van iedere werkende het loon op een door het pensioen fonds beheerde salarisrekening te ontvangen. En de rente, banken betalen im mers toch niets, doen toekomen aan het pensioen van de rekening houder. Gewoon een salarisreke ning bij je pensioenfonds, waarvan je kunt pinnen en geld opnemen. En elke maand de door banken niet gecompenseerde rente voor je eigen pensioen. Aarnout Dorleijn Schepenenlaan 255, Middelburg lx Mazda2 1.3 Cool BiFuel -van-€-l~?rr87T: voor 15.500, lx Mazda2 1.3 Navigator GT -vaFF€-i7:24Z,- voor €15.999, 4x Mazda2 1.3 Navigator GT vaft-£-t77T87r voor €16.500, 3x Mazda2 1.3 Navigator GT BiFuel -vaf)^-±9763Tr voor 17.250, lx Mazda3 HB 1.6 Navigator van-€-25T4577: voor €23.999, 4x Mazdaö Sportbreak 1.8 Exclusive GT -van-€-29rIt)7;- voor 25.999, lx Mitsubishi ASX 1.6 Intro Edition -van-ê-2577ZZ,- voor 23.999, lx Mitsubishi Outlander 2.0 Edition One A'afs-€~33764Tr voor 30.999, WEG ECHT WEG Kom snel naar de Zeeuwse Mazda-dealers Tramper, Verlinde of Legemaate

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23