10 september Mannenbroeders Zeeuws-Vlaanderen lijdt niet onder krimp NIEUW COLLECTIE commentaar Brug Plein T 940 nr. 20 - Middelburg - Tel. 0118-612508 w Voor wie de nieuwe burgemeester als voorzitter van de Middelburgse gemeenteraad in actie wil zien: de eerste raadsvergadering die Harald Bergmann zal leiden, wordt op 10 september gehouden. Harald M. Bergmann MIDDELBURG - „Ik ben er trots op het verbindingsstreepje te zijn ge weest tussen Koos Schouwenaar en Harald Bergmann." Met die woorden overhandigde waarne mend burgemeester Brik van Heij- ningen maandagavond de ambtske ten aan Harald Bergmann. Van Heijningen was één van de sprekers tijdens de buitengewone raadsvergadering waarin Berg mann werd geïnstalleerd. Namens de Kring van Zeeuwse Burgemeesters verwelkomde Hen- ny van Kooten (Noord-Beveland) Bergmann welkom in het midden van het gezelschap van de 'man nenbroeders'. Dat leidde tot wat geroezemoes in de zaal. Toen de profielschets voor een nieuwe bur gemeester werd opgesteld hadden de raad en commissaris der konin gin Karla Peijs een voorkeur voor een vrouw uitgesproken. Haraid M. Bergmann is op 23 sep tember 1965 geboren te Rotter dam. Gehuwd met Marjolijn van Leeu wen, twee kinderen: Julia (6) en Va- lentijn (5). Lid van de WD. Opleiding: rechten in Leiden. Diverse functies bij de gemeente Rotterdam en in het bedrijfsleven. In 2002 gekozen als voorzitter van het dagelijks bestuur van de Rotter damse deelgemeente Stadscen trum. Sinds november 2005 burgemees ter van de gemeente Albrands- waard, Zuid-Holland (25.000 inwo ners). Bergmann is actief twitteraar. Rond kwart voor vier maandag twitterde @HaraldBergmann: 'Nog even oefe nen op mijn toespraak in de auto, terwijl ©MarjolijnBvL rijdt op weg naar ons nieuwe thuis.' TERNEUZEN - Krimp van de bevol king is in Zeeuws-Vlaanderen hele maal nog niet zo'n groot pro bleem. In vergelijking met andere erkende krimpregio's als het noordoosten van Groningen en het zuiden van Limburg springt Zeeuws-Vlaanderen er zelfs in po sitieve zin uit, blijkt uit recent on derzoek van de Landbouwuniversi teit Wageningen. Terwijl Zuid-Limburg 'relatief aan het verarmen' is, heeft Zeeuws- Vlaanderen het de afgelopen jaren goed gedaan wat betreft besteed baar inkomen en groei, signaleren de onderzoekers uit Wageningen. Het aantal mensen dat van een uit kering leeft, wijst dit onder meer uit. Cijfers uit 2009 zijn daarvoor gebruikt. Zeeuws-Vlaanderen telde in dat jaar 27 bijstandsgerechtigden per duizend huishoudens, terwijl Zuid-Limburg op 55 zat en Noord- oost-Groningen op 51. Het landelij ke gemiddelde bedroeg 42. Daar scoorde Zeeuws-Vlaanderen dus ver onder. De bedrijvigheid in de Kanaalzone komt heel Zeeuws-Vlaanderen ten goede, maar, stellen de Wagening- se onderzoekers, ook 'de Zeeuws- Vlaamse landbouw is redelijk vi taal én de recreatiesector is sterk ontwikkeld en stuwend'. Bussen, fietsen, brom mers, auto's, voetgan gers en niet te verge ten schepen. Alles en iedereen kruist elkaar voor de ingang van het Middelburgse station. Wie de routes van alle verkeersdeelnemers met lijn tjes en kleurtjes tekent, heeft al snel een stilleven van een bord spaghetti voor zich. Uit die klu wen is met het verbod op gemo toriseerd verkeer op de Stations- brug één sliertje verwijderd. Tot woede van sommige auto mobilisten die de eerste weken - er werd toch nog niet bekeurd - het verbod negeerden en vro lijk over de brug bleven rijden. 'Het staat slecht aangegeven' is een veel gehoord excuus. Dat doet het ergste vrezen voor hun gedrag elders waar de ver keerssituatie is gewijzigd. Er is, exclusief voor de automo bilist, een kostbare tunnel ge maakt onder het kanaal en het spoor. Voor het meeste verkeer, ook richting centrum als be stemming is die tunnel, een pri ma alternatief voor de route over de kaaien. Gegarandeerd nooit wachten voor boot of trein en geen last van lastige fietsers. Als de afsluiting van de Sta- tionsbrug voor auto's naadloos was gevolgd op de opening van het Dampoortaquaduct, was ook het nemen van de 'tunnel route' tussen de oren van de au tomobilist beland. Helaas is dat niet gebeurd. Het is nu eenmaal druk op en om de Stationsbrug. Dat zal pas minder worden als het door gaande verkeer op de Kaaien en de Kanaalweg wordt ontmoe digd. Het compleet scheiden van alle verkeerstromen op zo'n klein stukje Middelburg is, zo niet onmogelijk, dan toch heel kostbaar. Dus blijft het voor iedereen een kwestie van respect, geduld en vooral goed uitkijken. Zelfs al is je vader net burgemeester van Middelburg geworden, dan moet je toch op tijd naar bed. Harald Bergmann en zijn echtgenote Marjolijn van Leeuwen nemen afscheid van hun kinderen Valentijn en Julia in het stadhuis waar tot laat in de avond de welkomstreceptie is. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19