Verkoop nazi-spul miljoenenhandel 81 buitenland effewegnl effeweg.nl supervoordelige busreizen Meeste Britten vinden gedrag prins acceptabel Explosie Venezuela: 39 doden Boek nu: www.effeweg.nl of bel 052946 96 67 M.9 Rondreis Ierland Grande Tour Bella Italia GRATIS BROCHURE 2012 I JA, ik ontvang graag de nieuwe najaarsbrochure(s): 0 Fietsreizen 0 Zomer- en stedenaanbiedingen 0 Excursie- en kerstreizen Onbezorgd op vakantie? Reis met de bus! maandag 27 augustus 2012 W8S585S559SS555Ï55H55555KS Extreem-rechtse merchandising baart overheid zorgen Nationaldemokratische Partei (NDP) harkte 3,5 miljoen euro binnen met verkoop van mer chandise. e In Duitsland zijn er bijna hon derd verkooppunten van na zi-artikelen. Saksen is het brandpunt. door onze correspondent Oene van der Wal BERLIJN - Bruin is big business. Duitse neonazi's verdienen jaar lijks miljoenen euro's met de ver koop van haatmuziek, films en an dere extreem-rechtse producten. Dat blijkt uit onderzoek van de in lichtingendiensten van Branden burg en Saksen. In de laatste deel staat haalde de extreem-rechtse partij NPD (Nationaldemokrati sche Partei Deutschlands) afgelo pen jaar 3,5 miljoen euro op met merchandising. Dat is een half mil- joen meer dan de NPD binnen kreeg middels giften, contributie en de partijfinanciering door de overheid. In Duitsland zijn volgens de des kundigen 91 neonazistische ver kooppunten, waarvan elf in Sak sen. Zij verkopen wapens en leger- kisten, maar ook sieraden, parfum en zelfs kinderspeelgoed. Populair is ook het modemerk Thor Stei- nar. De klantenkring strekt zich uit tot ver buiten Duitsland. De inkomsten dienen ter onder steuning van extreem-rechtse groe peringen en activiteiten. Onderne mers die geen inkomsten afstaan, raken volgens de onderzoekers al gauw in de problemen. Zij worden er dan van verdacht wel te willen verdienen, maar geen hart voor de extreem-rechtse zaak te hebben. .In Noord-Duitsland moesten twee zaken daarom al sluiten. Geld vloeit Ook naar niet-politieke doelen, zoals tatoeage- en zonne- studio's, beveiligingsdiensten en de textielhandel. „De rechts-extre- misten bouwen een eigen parallel le samenleving, op", aldus een van de experts. „Dat moet niet onder schat worden." Op die wijze wor den bovendien banen gecreëerd voor types die vanwege hun denk beelden moeilijk aan werk komen. „Sommige rechts-extremisten le ven van rechts-extremisme, en soms heel goed", zegt de Branden- burgse minister van Binnenlandse Zaken Dietmar Woidke (SPD). De minister wil de geldkraan voor de NPD, die de afgelopen vijf jaar 6,7 miljoen euro subsidie van de staat ontving, dichtdraaien. „De democratie financiert praktisch haar tegenstander. Dat is een zeer onbevredigende situatie." De wet schrijft echter voor dat partijen ge lijk worden behandeld. De NPD heeft de commerciële in komsten hard nodig. Vorig jaar mei kreeg de partij een boete van 2,5 miljoen euro wegens fraude met de jaarrekening. Ook moest de NPD twee miljoen euro betalen wegens het verzwijgen van inkom sten in 2009. Een NPD-fünctiona- ris probeerde daarmee meer geld van de staat te krijgen. Duitsland probeert de NPD en an dere extreem-rechtse clubs aan banden te leggen na een reeks ra cistische moorden door de zoge noemde NSU (Nationalsozialisti- sche Untergrund), een terreurcel gelieerd aan de NPD. PUNTO FIJO - Het dodental als gevolg van de explosie in een olieraffinaderij in Venezuela zaterdag is opgelopen tot ten minste 39. Zeker 86 mensen raakten gewond. President Hugo Chavez heeft een onderzoek gelast naar de oorzaak van de explosie. „Hier worden we allemaal door getroffen", zei Chavez. foto Yunior Lugo/EPA LONDEN - Meer dan twee derde van de volwassen Britten vindt het gedrag van prins Harry tijdens zijn vakantie in Las Vegas accepta bel. Dat blijkt uit een onderzoek dat de Britse krant The Sunday Ti mes zondag publiceerde. Woensdag lekten foto's uit waarop de 27-jarige tweede zoon van kroonprins Charles naakt te zien is met eveneens ontklede vrou wen om hem heen. Bijna 70 pro cent van de ondervraagden vindt - het gedrag aanvaardbaar voor een jonge vrijgezel die zich tijdens zijn vakantie ontspant. Iets meer dan 20 procent vindt Harry's gedrag ongepast. Driekwart heeft nog steeds een positieve visie op de prins. Mediamagnaat Rupert Mur doch heeft iedereen opgeroepen de prins met rust te laten. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf, per persoon en inclusief brandstoftoeslag. Excl. €18,- reserveringskosten per boeking, Vele opstapplaatsen! Supervoordelige busreizen Indrukwekkende rondreis! In sep irandeerd vertrek! 11 daagse busreis - Vertrek op 5 oktober 22 daagse busreis - Vertrek op 24 sept, 8, 29 okt Naam1dhr/mevr Adres1 Postcode Plaats Zonder postzegel opsturen naar effeweg.nl, Antwoordnummer 778,7700 VC Nieuwleusen Een adembenemend landschap, culturele hoogtepunten en bruisende steden. In een noten dop dé omschrijving van Ierland. Tijdens deze reis maakt u een tocht door Nationaal Park Wicklow Mountains en het wereldberoemde park Burren. U ziet de Cliffs of Moher en rijdt de beroemde route 'Ring of Kerry'. Ook maakt u kennis met de steden Cork en Dublin. Tijdens deze unieke rondreis maakt u onder andere kennis met de eeuwenoude steden Pisa en Lucca, het cultuurrijke Florence en één van de mooiste steden van Italië, Siena. We brengen een bezoek aan Capri, de Amalfi kust en Venetië. Tevens maken we een uitstap naar het Vorstendom Monaco. -•'WF INCLUSIEF 21 overnachtingen 21 x ontbijt 20x diner - Brandstoftoeslag Begeleiding door uw chauf feur, tevens reisleider Vervoer per GRATIS Comfort Class touringcar INCLUSIEF 10 hotelovernachtingen lOx ontbijt - lOx diner e 4 Bootovertochten Entree Powerscourt house Stadsrondrit Dublin o.l.v. een gids Brandstoftoeslag Begeleiding door uw chauf feur, tevens reisleider Vervoer per GRATIS Comfort Class touringcar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8