De Kok prolongeert zege Halve Marathon 36 Perdaen is haar vriend in barrage te snel af Mulder voelt zich thuis bij TMZ en Waod Van Anrooy kampioen maandag 27 augustus 2012 door Lucien Roelandt HULST - Met de spannende barrage in de klasse Z zorgden Cindy Per daen en haar vriend Cedric Van- leerberghe zaterdag voor een fraai slot van het springen op het twee daags concours van PSV Hulst. Cin dy Perdaen besliste die strijd in haar voordeel. In de klasse M zorgde Ilyo de Loos voor een feeststemming bij de thuisclub omdat hij de wedstrijd won. Met de zege in klassen B en L was Yenca Sips erg succesvolin de Reynaert-stad. Met een eenvoudig ogend nulrond je in de barrage in 43,92 seconde zette Cindy Perdaen met de Indoc- tro-dochter Gloria van het Spaans kwartier in Z Cedric van Leerberg- he onder druk. De Belg, die on langs het springcorps van de Axel- se Oranjeruiters kwam versterken, liet meteen merken dat hij zijn lief je de zege niet cadeau wenste te doen. Met het mes tussen de tanden ging de Belg met vosruin Othello Sartia op jacht naar de overwin ning. Maar met de finish in zicht schopte de Ogano Sitte-zoon een paal naar de bodem. „Ik had niet verwacht deze rubriek te win nen", sprak Cindy Perdaen. „Het was voor Gloria pas haar eer ste wedstrijd in Z. En Cederic vormt met Othello een gerouti neerde combinatie. Maar ik wist hem toch te verslaan. Ook zonder die fout van Cedric had ik waar schijnlijk gewonnen, want ik was volgens mij sneller dan hij. Daar ben ik erg blij mee. Gloria is ook een paard met veel potentie. Ik hoop haar nog lang te mogen rij den. Ik rij haar voor de Belgische Lieve Leanaerts. Als ruiter is het fijn dan fijn om te weten dat deze eigenaresse de merrie niet wil ver kopen." Als voorlaatste van de zes combina ties in de barrage van de klasse M stuurde Sandy den Exter met de ruin Toto als eerste foutloos rond. Daarmee leek voor de amazone uit Kortgene met de Lux-zoon de buit binnen. Maar thuisrijder Ilyo de Loos stel de met de ruin Zigo onder het za del zijn aanhang niet teleur. Met de snel van de grond ketsende In- dorado-zoon hield de stylist uit Vo gelwaarde het strafblad blank en toonde zich bovendien zich ruim vier tellen sneller dan Sandy, den Exter. De dressuurruiters deden het zon dag heel wat beter dan het weer. In de sterk presterende klasse L be haalde Iske Sykes uit Hoek met de mooi ritmisch bewegende Don- schuffro-afstammeling Disaronno met 62,33 procent een nipte over winning. Stacey Kouwijzer uit Kloosterzan- de eiste met de veel uitstraling to nende Roal Diamond-zoon Sam pras in de herkansing met 66,33 procent de zege op. door Wim de Vos HANSWEERT - Dimitri Mulder weet waar zijn grenzen liggen. Tussen de elite's en beloften heeft de cou reur uit Heinkenszand problemen zich staande te houden. Als het echter om wedstrijden bij vrije bonden als TMZ en de Belgische Waod gaat, is hij tot prima resulta ten in staat. Dat bewees Mulder za terdag weerd eens. In Hansweert liet de inwoner van Heinkenszand het hele deelnemersveld achter zich. Op jeugdige leeftijd leek Di mitri Mulder voorbestemd wed strijdzwemmer te worden. Na zijn eerste kennismaking met het wiel rennen wist hij dat die sport hem beter lag en besloot hij daarin ver der te gaan. In eerste instantie bij VLAARDINCEN - Lindy van Anrooy uit Kapelle heeft in Vlaardingen de nationale titel offfoadtriatlon behaald bij de meisjes tot 19 jaar. Na het zwemmen stapte ze als ne gende uit water om op het fietsen de tweede tijd overall te scoren. Op het afsluitende lopen liep ze naar de titel en. de vijfde plaats overall. Finn de Leng uit Koudekerke verbeterde op de nationale C-spe- len in Amsterdam weer zijn Zeeuws record polstokhoogsprin gen. Hij sprong 17 centimeter ho- Claudia van Rijn komt vijf seconden te kort om het parkoersrecord van Marlies Jongerius te verbeteren. de jeugd en later bij nieuwelingen en junioren. De overstap naar de beloften kostte hem problemen. „Daar ging het er anders aan toe. Het kostte behoorlijk wat moeite." Zaterdag in Hansweert bekroonde Mulder een goed seizoen. Na een bliksemstart van Johnny van der Klooster kwam de 22-jarige renner samen met Maarten Padmos in de slotronde onverwacht aan de lei ding. Feike Kalsbeek uit Middel burg was de opmerkelijke winnaar in de S/P-klasse. Vlak voor de start had hij materiaalpech. Omdat had geen reservewielen bij zich had, besloot hij om van deelname af te zien. Met vereende krachten kon Kalsbeek de schade toch nog repa reren, om vervolgens als winnaar over de streep te gaan. Martijn de Kok uit Heinkens zand en Claudia van Rijn uit Katwijk winnen de Halve Mara thon van Westenschouwen. Van Rijn komt slechts vijf seconden tekort om het parkoersrecord uit 2002 van Marlies Jongerius te verbeteren. door Sjaak Sinke BURCH-HAAMSTEDE - Martijn de Kok was zaterdag net als vorig jaar de verrassende winnaar van de Halve Marathon van Westenschou wen. Vooraf hadden velen hun geld gezet op Michel Schrier, maar hij had voldoende excuses. Zo was hij net terug van drie weken vakan tie, waarin hij weinig aan zijn con ditie had gedaan. Voorts had zijn vader Hans hem afgezet bij de sluis op de stormvloedkering, om alvast twaalf extra kilometers te trainen voor de Kustmarathon. De Kok is al wel behoorlijk in vorm: zo finishte hij afgelopen^ week in de toptien van de Schots mantriatlon. Voor de inwoner van Heinkenszand kwam de zege niet temin onverwacht: „We liepen on derweg lekker te kletsen en na een kilometer of twaalf kreeg ik geen antwoord meer van Schrier, die het tempo niet meer kon volgen." Na het startschot namen De Kok en Schrier meteen de leiding. Ze werden gevolgd door Jesper Fran- cke (Koudekerke), 'trimmer' Tjitte van de Buijs (Middelburg) en Ar jan Beije (Burgh-Haamstede), die voor de 24e keer aan de start stond, Achter dit drietal liep Joeri Versluis, beter bekend als DJ En- Zo. De eerste vrouw was Claudia van Rijn (Leiden Atletiek) die na 6,5 kilometer bij de eerste tien doorkwam. Esther Vermue (Lewe- dorp) en Annet van der Linde (Nisse) volgden op eerbiedige af stand. Na 12 kilometer had De Kok het rijk alleen en keek Schrier al te gen een achterstand van meer dan honderd meter aan. Ondertussen finishte Peter Polle mans (Flakkee) als eerste op *le 12 kilometer, waarin Paola van Gilst (Goes) de snelste vrouw was. Na 1 uur 15 minuten en 21 secon den gingen de armen van De Kok zegevierend omhoog op het smal le finishpad. Hij finishte ruim drie minuten boven het parkoersrecord van Niels Koole uit 1999. Schrier was met 1.16.44 toch wel tevreden gezien zijn voorbereiding, die hij volgende week voortzet in de Kust- loop van Vrouwenpolder. Oud-wielrenner Tjitte van den Buijs finishte als snelste trimmer op de derde plaats, ruim voor Ar jan Beije. Van den Buijs loopt nog maar een jaar of twee. „Ik had het in Zeeland wel gezien met het wielrennen. Je kwam steeds dezelf de tegenstanders tegen En om ver der het land in te reizen is voor mij geen optie. Claudia van Rijn, afkomstig uit Katwijk en trainend bij Leiden At letiek, zette een sterke wedstrijd neer waarbij ze met een tijd van 1.20.19 slechts vijf seconden tekort kwam om het toch behoorlijk scherpe parkoersrecord van Mar lies Jongerius uit 2002 te verbre ken. „Ik wist niet eens waarop het record stond", liet Van Rijn kort na haar finish opgewekt weten. Ze moest nog geruime tijd wach ten tot haar echtgenoot over de meet kwam: „Gelukkig heeft hij er geen moeite mee dat ik een flink stuk sneller ben", lachte Van Rijn, die in voorbereiding is op de mara thon van Eindhoven half oktober. Esther Vermue werd verrassend tweede, voor Annet van der Linde en Ingrid IJsebaert (Hulst). Zij liep vorige week nog de Trail des Fantomes over 25 km in de Ar dennen. In oktober gaat ze eerst van start in de Kustmarathon en daarna in de Bear Trail, een loop over 57 kilometer in de Belgische Voerstreek. Esther Vermue is baanmoe Deelnemen aan een halve mara thon was een paar maanden gele den geen optie voor Esther Ver mue, geboren in Lewedorp en lid van Rotterdam Atletiek. Na deelname in mei aan de Europa Cup met Rotterdam Atletiek had Vermue het echter even gehad met baanatletiek. 'C „Ik was baanmoe. Wat ik ook train de, mijn tijden op de 800 en 1500 meter werden steeds slechter en ik stond voor de keus: stoppen of een nieuwe uitdaging." Ze ruilde haar trainer in voor twee nieuwe, die haar aanmoedigden om met het langere werk door te gaan. Vermue wil ooit een marathon on der de drie uur lopen. ger en bracht het op 3.32 meter. Daarmee werd De Leng derde op het officieuze NK voor C-junioren. Noah Heijnen van Delta Sport was in Antwerpen goed op dreef op de 100 meter. Met 11.35 secon den werd hij derde in zijn serie. Bram Verhage werd zesde in Dwars door Grijsloke, een wed strijd over 10 Engelse Mijl in de Vlaamse Ardennen. Zijn tijd was 1.06.02. John Guequièrre uit Mid delburg werd in 1.15.52 derde bij de M60+. Jack van Stel noteerde 1.22.47, Michaëla van Stel 1.36.53. De deelnemers gaan van start in de Bruggenrace. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62