De Feijter de beste in Kloosterzande 35 RIA W kansloos bij reserves van Kloetinge Guido Boone crosst naar titel district west maandag 27 augustus 2012 Ijzendijke buigt tegen Hoofdplaat in de laatste tien minuten een 1 -2-achterstand om in een 4-2-zege. Quaak (2x) en Balk scoren. IJzendijke-Hoofdplaat 4-2 Clinge-speler Martin Leeghwater (rechts, rood shirt) probeert de verdediging van Volharding te omzeilen. foto Mark Neelemans door Henk van de Voorde KLOOSTERZANDE - In het Emté Kloosterse Windtoernooi van de tennisclub Hontenisse was Wou ter de Feijter zowel de beste in en- kel-4 als het dubbel-5. De 22-jarige Axelaar overleefde in het enkelspel tegen routinier Desiré de Schep per uit Vogelwaarde bij 9-5 achter in de supertiebreak maar liefst vier matchpoints. Uiteindelijk werd het 7-6 (7-3) 2-6 7-6 (11-9). „Ik had het geluk dat Desiré in de supertie break op matchpoint drie keer een tweede service moest slaan. Ik pro beer altijd zo aanvallend mogelijk te slaan en snel het net op te zoe ken, maar in de tweede set maakte ik te veel fouten", legde De Feijter uit, die aan zijn laatste jaar begint als student Management Econo mie en Recht (MER) aan de HZ in Vlissingen. „Ik had kansen genoeg gehad, maar helaas niet benut. Wouter be gon alles-of-niks-ballen te slaan op de kritieke momenten en dat pakte voor hem goed uit", verklaar de De Schepper. Tegen Michel Pateer ging het Wou ter de Feijter wat eenvoudiger af: 6-2 7-5. In het dubbel-5, in combi natie met Yanniek Ivens, zegevier de De Feijter in de finale in drie sets over Meivin Bracke en Patrick Vonk: 7-6 (8-6) 2-6 7-5. „In feite waren er in deze partij vier enkel spelers bezig, want door de stevige wind was het moeilijk om aan het net het verschil te maken. Als je als netspeler wilde slaan, kreeg de bal vaak door de wind extra vaart mee waardoor je te ïaat kwam", memoreerde De Feijter. Evert Piessens (38) uit Vogelwaar de versloeg in de 6-eindstrijd ver dienstelijk lokale favoriet Daan Sa- lomé (17): 6-2 6-1. „Het ging pri ma. Ik heb zoveel mogelijk geva rieerd: een korte bal, een lob, ver snellen; dat is voor de jeugd het moeilijkst. Mede daardoor ging hij soms forceren", vertelde Evert Pies sens. „Helaas speelden we niet op een van de nieuwe banen. Die trage oude baan komt mijn spel niet ten goede", verklaarde Daan Salomé zijn nederlaag. In de mixed-5 zegevierden Wendy de Kesel en Marcel Groffen in het sleutelduel met 10-7 in de supertie break over Eva van de Walle en Bram Donze. In het dubbel-6 won nen Bas Dingenouts en Frank van Kouteren na een ogenschijnlijk kansloze achterstand in de finale in drie sets van Yanniek Ivens en Ben Kint. „Ongelooflijk dat we de laatste elf games op rij maakten. 'Ik heb vee! gevarieerd: een korte bal, een lob, versnellen; dat is voor de jeugd het moeilijkst' We zijn na de eerste set wat meer druk gaan zetten op Ben in het achterveld, waardoor de netman het meestal af kon maken", aldus Bas Dingenouts. Bij de vrouwen 6 werden Brigitte Sponselee en Tilly van Waarden- burg nummer één, via een verras sende zege op Marcia Bosten en Renee van Sabben. In de mixed-6 wonnen Nathalie de Smet en Mar- nix Ivens. De slotpartij in het du- bel-4 was een Vogelvlucht-onder onsje, die door Desiré de Schepper en Patrick Vonk winnend werd af gesloten ten koste van Dennie Cap- pendijk en Gino Roctus. „Het is de schuld van Vogelwaarde dat de prijsuitreiking zo uitgelopen is. Ik heb destijds als onderwijzer alle spelers van deze finale, op Patrick na die een klas hoger zat, nog gym les gegeven. Daar hebben ze toch wel wat van opgepikt", zei wethou der Frank van Driessche tijdens de prijsuitreiking met een kwinkslag. MIDDELBURG - RIA W was volko men kansloos in het bekerduel bij de reserves van Kloetinge. Na een 3-0-ruststand, werd het 8-1. Sluis kon in Vlissingen geen vuist ma ken bij Walcheren (3-0). Sluiskil had wel succes. De ploeg versloeg in een herhaling van het nacompe- titieduel van vorig seizoen Vos meer (3-5) en gaat naar de tweede ronde. Poule 56. Kloetinge 2-RIA W 8-1: Daan Esser deed wedstrijdritme op in het tweede van Kloetinge. Zijn optreden was meer dan ge slaagd, want de aanvaller scoorde vier keer. RIA kwam op alle fron ten tekort. In de eerste minuut deelde Daan Esser meteen een tik uit en nog voor de rust liep de ploeg uit naar een 3-0-voorsprong door treffers van Justin le Conté en Esser. In de tweede helft bleef Kloetinge gretig en werd via vlot lopende aanvallen de score door Esser (2), Rogier Veenstra, Flamur Maloku en via een strafschop van Le Conté opgevoerd. Janos Vick redde de eer voor de Wesdorpena- ren. Kloetinge bekert verder. Walcheren-Sluis 3-0 (2-0): Wal cheren speelde zowat de hele wed strijd op de helft van de tegenstan der. Dat resulteerde in drie doel punten. Steve Schalkwijk opende de score. Voor de rust maakte Sha dy Rehab de 2-0. Naarmate de wedstrijd vorderde werd het ni veau er niet beter op. Tim Smul ders bepaalde de eindstand op 3-0. Poule 57. Vosmeer-Sluiskil 3-5: In deze herhaling van een nacom- petitieduel eind vorig seizoen tus sen beide ploegen kwam de thuis ploeg verrassend op voorsprong door Jeremy Stolwijk: 1-0. Yanniek Vanhijfte en Ali Eryürük bogen de ze achterstand nog voor rust om tot 1-2. Kort na de thee bracht Jos Westerhout de 1-3 op het bord, waarna Pascal Zwegers de marge weer op één bracht: 2-3. Na de 2-4 van Shegbert van Uytrecht kwam de thuisploeg via Benjamin Suur- landt nog één keer terug (3-4), maar met zijn tweede treffer van de middag stelde Ali Eryürük de zege van Sluiskil definitief veilig. Stavenisse-Wemeidinge 0-6 (0-3). Re- mi Bruijnooge 0-1, Pieter Bolle 0-2, Ni- gel Beenhakker 0-3, Jan Warhout 0-4, Niels Kole 0-5, Pieter Bolle 0-6. WEMELDINGE - Guido Boone uit Oost-Souburg is kampioen motor cross van het District West in de klasse MX 125 cc geworden. Op het circuit aan de Oude Polderweg in Wemeldinge was daarvoor een tweede plaats genoeg. Bij de veteranen won Erik van der Wekken uit Zierikzee de eerste manche. In de tweede ging hij niet meer van start. De overwinning was uiteindelijk voor Joost Serra- rens uit Lamswaarde met Leo van der Cingel uit Oosterland op plaats twee. Bij de jeugd werd Dylan Serrarens uit Lamswaarde winnaar in de 50 cc. Collin van Well uit Lewedorp werd tweede in de 65 cc kleine wielen. Luca Dhanis uit Terneu- zen derde bij de grote wielen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61