Bekeravontuur van Clinge krijgt vervolg 17 34l Zaamslag, Terneuzen en Biervliet winnen poule Kermiskoers Hengstdijk is in ere hersteld maandag 27 augustus 2012 MIDDELBURG - Zonder tot grote hoogten uit te groeien, plaatsten Terneuzen en Zaamslag zich voor de tweede ronde van de districts beker. Terneuzen versloeg Seroos- kerke, terwijl Zaamslag genoeg had aan de 2-2 tegen RoodWit W. Biervliet mag ook verder, dankzij een beter doelgemiddelde. Poule 16. Terneuzen-Seroosker- ke 3-0: Terneuzen speelde niet best, maar had gedurende de hele wedstrijd toch een veldoverwicht. Voor rust leidde dat al tot een 3-0-voorsprong. Can Kiran open de de score en via Erik-Jan Naudts liep de zondag-eersteklasser uit naar 2-0. Met zijn tweede goal maakte Kiran er 3-0 van. Poule 18. Zaamslag-Rood Wit W 2-2: De ploegen waren aan elkaar gewaagd. De thuisploeg liet in de eerste helft kansen liggen. Francois Suikerbuijk zette de gasten op 0-1. Na de hervatting pakte Zaamslag de draad op. Wesley Dieleman zet te zijn ploeg met twee doelpunten op voorsprong, maar Boy van Steen zorgde in de slotfase 2-2. Nieuwdorp-Alliance 2-4 (1-2): Juliano Dierickx 0-1, Salim Boetaras 0-2, Yan- nick van As 1-2, Marlon Koning 1-3, Teun Rentmeester 2-3, Juliano Dierickx 2-4. Poule 47. Smerdiek-Vogelvvaarde 2-4: De thuisploeg kreeg voor rust tal van kansen, maar benutte er te weinig. Jonathan Weever zette Vo gelwaarde op voorsprong, waarna Mo Alliali en Andreas Vroegop Smerdiek op 2-1 zetten. Smerdiek was ook daarna meer in balbezit, maar de bezoekers profiteerden door doelpunten van Joris Segh- ers, Jonathan Weever en Michael de Nijs van de ruimte. Brouwershaven-Luctor'88 0-9 (0-7): Rutger van Rossum 0-10-2, 0-3, Jeroen Kedde 0-4, Stefan Boonman 0-5, Rutger van Rossum 0-6, Pieter van den Dries 0-7, Joren Krekelberg 0-8, Rutger van Rossum 0-9. Poule 48. Biervliet-Zeeland Sport 3-3: In een leuk duel nam Biervliet drie keer een voorsprong. Jordi Verstraeten en Stefan Janse waren voor rust trefzeker namens de thuisploeg en Matthieu de Smit en Sjimmie Kort namens Zeeland door Wim de Vos HENGSTDIJK - Het oude vertrouw de rondje Putting in Hengstdijk té weer terug. Jaren achtereen moest Hengstdijk een kermiskoers ontbe ren maar zaterdag kwamen de ren ners weer naar het Zeeuws-Vlaam- se dorp. De routiniers Eric Ver- eecken en Wim de Waal wonnen hun categorie. Vooral voor organisator Eddy de Kort was het een doorn in het oog dat er nog nauwelijks sprake was van kermisactiviteiten in zijn dorp. Als secretaris van het plaatse lijke wielercomité organiseerde hij de laatste paar jaar de klassieke Ronde van Hengstdijk voor vrije renners. „En dat is in feite de aan leiding geworden voor de terug keer van de kermiskoers. Er was enkel nog een schieting en een gaaibollong tijdens de kermis. Clinge scoort in drie bekerwedstrij den zeventien keer en krijgt slechts één treffer tegen. Sport. Kort na de thee zorgde Ste fan Janse voor 3-2, waarna ook Sjimmie Kort zijn dagtotaal op twee bracht: 3-3. Biervliet gaat op doelsaldo door. Poule 49. Colijnsplaatse Boys-Steen 3-1: Een wedstrijd met twee gezichten. De bezoekers kwa men in de eerste helft door Serge Merckx op voorsprong. Na de her vatting zette Colijnsplaatse Boys meer druk. Niels Versluijs, Dave Bout en Sander Sallet (strafschop) bezorgden de thuisploeg de zege. Robur-Corn Boys 3-4: Robur liep voor rust uit naar een 3-0-voor- sprong via treffers van Polle Hop mans en Rick van der Gaag (2x). Direct na de thee kwam Corn Boys terug uit een door Moham med Kilic benutte strafschop: 3-1. Nadat Stef de Meyer al snel de spanning had teruggebracht (3-2), bracht Mohammed Kilic de bezoe kers langszij: 3-3. Vijf minuten voor tijd werd Niels van Putten matchwinnaar, 3-4. Poule 9. 's Heer Arendskerke-Arne- muiden 0-4 (0-0). Marinus Baas 0-1 en 0-4, Maikel Moerings 0-2 (str.) en 0-3. Meto-Yerseke 2-5 (0-4). Arjen de Koe- ijer 0-1, 0-2, 0-4 en 2-5, Bernie Steke- tee 0-3, Geert Verstraeten 1 -4, Danny Matthijssen 2-4. Poule 14. Rillandia-Oostkapelle 0-5 (0-3). Maarten van Maldegem 0-1 en 0-4, Arjan Pattenier (strafs.) 0-2, Wou ter Verduijn 0-3, Giacomo Wattel 0-5. Jong Ambon-De Meeuwen 5-1 (2-0). Remco Felius 1-0 en 3-0, Alfaro Pentu- ry 2-0, Turgut Ogutluaglu 3-1, Attila Mi- saine 4-1, Robbie van Iwaarden 5-1. Poule 15. Apollo'69-Noad'67 1-9 (1-3). Jeroen Verwijs 0-1 en 1-5, Danny Steijn 0-2 en 1 -4, Lars Steijn 0-3 en 1-8, Robin Braam (strafschop) 1-3, Rob den Engelsman 1-6 en 1-7, Rob Kraai- jenbrink (eigen doelpunt) 1-9. SSV65-MOC17 3-4 (1-4). Matty de Ridder 0-1 en 0-2, Brian Kruf 0-3, Sjors van Egeraat 0-4, René Zwamborn 1-4, Thomas Mattheijer 2-4 en 3-4. Poule 20. Krabbendijke-Cluzona 3-4: Dennis Janssen 0-1, Richard Dommisse 1-1, Toby Hopmans 1-2, Sjaak Lokerse 2-2, Danny Weber 3-2, Jeroen van Lin den 3-3, Erik van Oers 3-4. Nieuwland-Klundert 0-1 (0-1): Edgar van der Giessen 0-1. 5iZ%&&li3SfStZ£Si£ZiSÜil&Stt'ZiS<S£fiZ6S& MIDDELBURG - Clinge heeft zich ge plaatst voor de tweede ronde van het bekertoernooi dankzij een afge tekende zege op Volharding. Ook Hoek 2, Hontenisse en Biervliet be keren verder. Poule 50. Graauw-Hoedekensker- ke 2-2: Hoedekenskerke had iets meer in de mars, Graauw compen seerde dat met veel werklust. As- hwin Sewnath tekende voor 0-1, maar Tom Heijens bracht voor rust de stand in evenwicht: 1-1. Emiel Almekinders (1-2) leek matchwinnaar te worden, maar Ke vin Smithuis maakte in de laatste minuut de gelijkmaker: 2-2. Clinge-Volharding 8-0: Dankzij de derde zege op rij gaat Clinge door naar de volgende ronde van het bekertoernooi. Een tevreden trainer Marco van Vlierberghe zag hoe zijn ploeg vooral voor rust de zaken energiek aanpakte en uitliep naar 7-0. Davy van Puijvelde nam vier treffers voor zijn rekening, ter wijl Martin Leeghwater, Bert Buijs en Peter de Valck allen één keer trefzeker waren. Pas halverwege de tweede helft voegde Percy Verlin den er nog één doelpunt aan het totaal toe: 8-0. Poule 51. Lewedorpse Boys-Hon- tenisse 1-4: Hontenisse begon scherp. Kris van Meele strafte van af de aftrap onoplettendheid bij de thuisploeg af: 0-1. De bezoekers waren daarna meer in balbezit, maar de wind maakte goed voet bal lastig. Thomas de Waal verdub belde de voorsprong. Kris van Mee le zorgde na de hervatting voor 0-3, waarna Jasper Verdonk tegen- scoorde: 1-3. Pim van Jole bepaal de de eindstand op 1-4. Odio-Groede 7-1: Voor rust nam de thuisploeg eerst een 5-0-voor- sprong voordat Joël Scherbijn wist tegen te scoren. Doelpuntenma kers bij de Brabanders waren Nick Melse (2x), Mitchell Elenbaas, Jari de Crom en Michael van der Poel. De tweede helft was een stuk min der, maar toch kwam Odio nog tweemaal tot scoren, via Jorrit de Crom en Michael van der Poel. Poule 52. SPS-Koewacht 4-3: De thuisclub kreeg iets betere kansen en dat was voldoende voor de winst. Na drie minuten namen de Zeeuws-Vlamingen via Kevin Da vid de leiding. Die achterstand werd door SPS binnen een mi nuut omgezet in een 2-1-voor- sprong door doelpunten van Mar tin Quist en Mark Elenbaas. Op slag van rust maakte Leroy van Waesberghe gelijk en dezelfde spe ler bracht Koewacht even in de tweede helft op 2-3. Binnen een minuut stond het gelijk door Ra mon Voshol. Die tekende ook. voor de 4-3. Poule 53. Veere-Cadzand 5-1: De eindstand was bij de rust al be reikt. Veere kwam via Robin de Rijke op 1-0. Een strafschop van Veere-doelman Alex Bakker bete kende de 2-0. Daarna scoorde De Rijke opnieuw. Wouter Koster nam de laatste twee doelpunten voor zijn rekening. Bij een 4-0- stand scoorde Christian Vercoute- ren voor Cadzand. IJzendijke-Hoofdplaat 4-2: Een gelijkopgaande eerste helft leverde slechts één treffer op: kort voor rust maakte Joël van Overloop 1-0. Daarna toonde een jeugdig Hoofd plaat zich trefzeker en Wouter Ghijs en Marvin Cornelis zorgden voor 1-2, tien minuten voor tijd. In de slotfase boog IJzendijke deze achterstand om tot een 4-2-over- winning door twee doelpunten van Arjan Quaak en één van Chris- tiaan Balk. Poule 55. Oostburg-Vlissingen (zat) 4-0: Oostburg had na de ne derlaag tegen Schoondijke iets recht te zetten. Davy Maes en Peter van de Linde scoorden met kopballen de 1-0 en de 2-0. Nog voor rust maakte Ricky Maenhout de derde Oostburgse treffer. Ook in de tweede helft bleef Oostburg op zoek naar doelpunten. Dat luk te nog één keer. Maes bepaalde de eindstand op 4-0. Schoondijke-Hoek 2 1-4: Een ster ker Hoek gaf Schoondijke geen kans. Aanwinst Eric Boedagjan scoorde de 0-1 voor Hoek en nog voor de rust maakte Tijn Tiele- mans de 0-2. In de tweede helft bleef de ploeg van trainer Nico Ae- rssens het beste van het spel heb ben. Boedagjan en Tielemans maakten beiden hun tweede tref fer. Bij een 0-3-stand scoorde Joël Zimmerman het enige doelpunt van Schoondijke. Hoek 2 plaatst zich daardoor voor de volgende ronde. Poule 54. Kwadendamme-SKNWK 3-0. Eelco Raas 1-0, René de Winter 2-0, Marius Mosiej 3-0. Patrijzen-Woifaartsdijk 4-2 (2-0). Wil liam Sallet 1-0, Edwin Capello 2-0, Di- dier Geijs 3-0, Tijmen van der Baan 3-1, Angelo Janse 4-1, Van der Baan 4-2. Poule 58. Renesse-Bevelanders 1-0 (0-0). Rob Schnitzler 1-0. Poule 59. Divo-Kruiningen 1-3 (0-3). Jimmy Fens 0-1, Bowling Karapun 0-2, Lars Steendijk 0-3, Ivan Hoefnagels 1-3. Kruisland-Dioz Maar nu hebben we weer een koers en dat moeten we zien vast te houden", aldus De Kort, die kon genieten van een aantrekkelij ke wedstrijd. De Belg Kevin Vleurinck opende de strijd en later ging ook Eric Ver- eecken zich met de zaken be moeien. Overigens reed Vereecken bij de B's in de gecombineerde wedstrijd voor A- en B-renners van de Waod. Vleurinck bleef at tent, wilde zijn leidersprijs niet in gevaar laten komen en slaagde er in om met zijn landgenoten Bart Velghe en Kenny de Wilde de strijd in de beslissende plooi te leg gen. Velghe won met tien secon den voorsprong. Vereecken won daarna de pelotonsspurt en dat was voldoende voor de zege bij de B's. Wim de Waal reed in de slotfa se weg bij de D-categorie en schreef die daarmee op zijn naam. Wouter de Feijter (rechts) in actie met Yanick Ivens in het mannendubbel 5. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 60