Goes zet de Boys eenvoudig opzij sport! 3i Vlissingen via Halsteren naar tweede ronde maandag 27 augustus 2012 'Ik speel het liefst als verdedigende middenvelder. Een aantal jongens van Hoek ken ik al, omdat ik in België tegen ze heb gespeeld.' Thomas van Renterghem was aanwezig bij Hoek-Dosko Hoek-aanvaller Kyle Doesburg (midden) wordt afgetroeft door een verdediger van Dosko. foto Mark Neelemans door René van Stee TERNEUZEN - Goes had zaterdag middag in de districtsbeker weinig moeite met het al uitgeschakelde Terneuzense Boys. Hoewel de ploeg niet zijn beste spel toonde, won de Bevelandse zondag-hoofd klasser met o-2 dankzij treffers van Yves Nyemb voor de rust en Dan- gelo Martien in de tweede helft. „Het ontbrak vooral aan scherpte in de afwerking", vond Gérard de Nooijer. De Goes-trainer keek te rug op een bevredigende voorbe reiding op het nieuwe seizoen. „We hebben van geen enkele ama teurclub verloren. In die wedstrij den hebben we heel weinig wegge geven. Ook het op de juiste mo menten druk zetten hebben wé aardig voorelkaar", vertelde hij. Toch is er nog wat werk aan de winkel. „In balbezit moet er meer rust en overleg in de ploeg komen. Zeker vandaag wisselden we goe de fases nog te vaak af met minde re momenten. In de competitie kun je jezelf dit niet permitteren." Niettemin ziet De Nooijer de start van de competitie met vertrouwen tegemoet. „We kunnen ook met een aan de bak tegen EHC. Die ploeg eindigde vorig seizoen als derde en heeft nu titelaspiraties. We weten waarschijnlijk al heel snel waar we aan toe zijn." Boys-trainer Eddy van der Hooft toonde zich minder optimistisch. Karakteristiek Terneuzense Boys-Goes 0-2. 25. Yves Nyemb 0-1, 82. Dangelo Mar tien 0-2. Scheidsrechter: Y. El-Ha- jouti (Zwijndrecht). Gele kaart: Mi chel Romeijnsen, Marco Faassen (beiden Terneuzense Boys). Aantal toeschouwers: 125. Zijn ploeg mist ondertussen een half dozijn spelers. „En niet de minsten", ging hij het rijtje Tim Faassen, Robert Rijnberg, Ibrahim Eryiirük, Johnny de Jaeger, Jeroen van den Broeke en Evert-Jan van Opdorp af En hoewel hun vervan gers het tegen Goes verdienstelijk deden, levert dit de oefenmeester van de promovendus naar de eer ste klasse zaterdag de nodige hoofdbrekens op. „Een fatsoenlij ke start van de competitie is cru- Terneuzense Boys: Rijnberg; Den nis van den Broeke, Breijaert, Ro meijnsen (60. Stefan van den Broe ke), Leunis (80. Overbeeke); Van Kouteren, Hoogesteger, De Haas, Van Fraeyenhove; Ersahin (75. Faas-, se), Faassen. ciaal. Te beginnen tegen GPC Vlis- singen. Ik hoop dan ook op een snelle terugkeer van een aantal jon gens. Want voor je het in de gaten hebt, loop je achter de feiten aan." Uiteraard zag Van der Hooft ook lichtpuntjes. Zo kon eerstejaars A-junior Bart van Fraeyenhove hem tot dusverre zeer bekoren. Ook de verrichtingen van de HW'24 overgekomen Niels Breij aert stemden hem tevreden. „Maar ten opzichte van een ploeg zoals Goes is het contrast groot. Na hun wissels werden ze er niet echt veel zwakker op", wees hij op de vervangingen bij Goes van Yves Nyemb, Gert-Jan van Leiden en Ray Kroon voor respectievelijk Shannon Braafhart jr., Wouter de Craene en Josimar Pattinama. Van der Hooft vond het bekerduel met Goes bovenal nuttig. „De jongens zijn zich er meer dan ooit van be wust dat er een treetje hoger veel meer van hen wordt verlangd." MIDDELBURG - VC Vlissingen heeft zich geplaatst voor de tweede ron de van het bekertoernooi. De Wal- chenaren versloegen Halsteren, dat net als Vlisisngen in de eerste klas se zondag speelt en ook nog aan spraak op de volgende ronde maakte, met 4-2. Vlissingen had het meeste balbezit en had de hele wedstrijd het initia tief De openingstreffer kwam van de voet van Saïd Bouzambou, die de bal uit een hoekschop direct in het doel van de Brabanders liet be landen: 1-0. Na een fraaie aanval kwam Halsteren nog voor rust op gelijke hoogte. In de tweede helft kwam Vlissin gen opnieuw op voorsprong: Jona than Constancia werd gevloerd in het strafschopgebied, waarna Fer ry Alfons de toegekende straf schop benutte: 2-1. De derde Vlis- singse treffer kwam tot stand na goed samenspel tussen Saïd Bou zambou en de ingevallen routinier Renato Dijkstra (trainer Carl Verg ouwen: „Vandaag had ik door om standigheden met vier spelers 159 jaar ervaring op de bank zitten"), die Randy de Dreu in staat stelden de 3-1 aan te tekenen. Toen Sinan Coban er even later na een indivi duele actie 4-1 van maakte, was de wedstrijd beslist. Dat Ferry Alfons er met een eigen doelpunt nog 4-2 van maakte was dan ook alleen maar meer voor de statistieken van belang. VC Vlissin gen is door dit resultaat een ronde verder. Halsteren krijgt dinsdag een herkansing in de thuiswed strijd tegen Kloetinge. Vlissingen-Halsteren 4-2 (1-1). Saïd Bouzambou 1 -0, Ferry Alfons 2-1 (straf schop), Randy de Dreu 3-1, Sinan Co- ban 4-1, Ferry Alfons 4-2 (eigen doel punt). AARDENBURG Aardenburg naar volgende ronde Aardenburg plaatste zich in poule 17 met een zevenklapper tegen Domburg voor de volgende beker ronde. De tweede plaats leverde HW'24 niets op. Domburg stichtte nauwelijks ge vaar en Aardenburg had eigenlijk de dubbele cijfers moeten halen. Door twee goals van Joost van Damme stond het bij rust 2-0. In de tweede helft maakten Giovanni de Bruijne en Steven de Croock er 4-0 van. Bart van de Hemel zorgde voor 5-0 en door twee doelpunten van Bert de Bruyckere eindigde het eenzijdige duel in 7-0. HULST HW werkt tegen VCK aan zelfvertrouwen HW'24 krikte het zelfvertrouwen na de nederlaag tegen Aardenburg op met een ruime bekerzege op VCK. Bij rust leidde de ploeg uit Hulst door goals van Joost van Damme (2x) en Thomas Leeghwa- ter al met 3-1. Guido Poesiat hielp VCK tussendoor aan de 2-1. Na de pauze maakte Dennis Buijs er 4-1 van en kwam HW'24 door een goal van Marnix van Sonsbeek aan de 5-1. Leeghwater tilde de score met twee treffers naar 7-1. Vlak voor tijd verzachtte Henk Kesteloo het leed voor VCK nog wat door voor een tweede treffer te zorgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57