301 GPC Vlissingen toont moed tegen Kloetinge Hellemons valt terug op bekende defensie 8 Axel probleemloos door maandag 27 augustus 2012 door Jan Oagevos VLISSINGEN - Bijna zeventig minu ten lang hield GPC Vlissingen za terdagmiddag stand tegen een ploeg die drie dagen ervoor furore had gemaakt in het landelijke be kertoernooi. Daarna vloeiden ech ter de krachten weg en kreeg oppo nent Kloetinge alsnog vrij baan. Twee persoonlijke fouten deden de thuisploeg de das om: 1-3. „Toch maken we elke keer stapjes vooruit", zei trainer Leendert Geel hoed van GPC naderhand. „We gaan steeds minder fouten maken en de organisatie wordt beter. Al leen hebben we wel te maken met jeugdig elan en dat vraagt om ge duld." GPC Vlissingen had zaterdag voor het duel met Kloetinge al geen zicht meer op het bereiken van de tweede ronde in het districtsbeker toernooi. Door twee nederlagen op rij (2-0 tegen Halsteren en 6-0 tegen VC Vlissingen) had de ploeg zich in een kansloze positie gema noeuvreerd. Niettemin wilde GPC met opgeheven hoofd- de beker strijd verlaten en daarnaast was de wedstrijd tegen Kloetinge belang rijk met het oog op volgende week. Dan wacht GPC immers de eerste competitiewedstrijd tegen Temeuzense Boys. „Ik denk dat we er klaar voor zijn", stelde Geel hoed. „Ons veldspel is best wel re delijk." De oefenmeester zei daar niets te veel mee. Tegen Kloetinge speelde GPC gedurfd, schoof er van achter uit regelmatig iemand in en was het combinatievermogen meer dan redelijk. Daarnaast bleek de ploeg over veerkracht te beschik ken. Na een beroerde start - John Schot had in de achtste minuut Kloetinge al op een i-o-voor- sprong gezet - herpakte GPC zich. De thuisclub was fel in de duels en maakte het Kloetinge soms lastig. Nadat Lunven Vermeer nog tot MIDDELBURG - A^cel heeft zich zon der problemen geplaatst voor de tweede ronde van het districtsbe kertoernooi. De ploeg van Michel Leonhart won ook z'n derde wed strijd. Bij zaterdagtweedeklasser Heinkenszand werd het 2-7. Poule 12. AZW-WHS: Deze wed strijd wordt dinsdag gespeeld (aan vang 19.00 uur), maar door de ze ge van Dauwendaele is het duel van geen belang meer. Dauwendae le gaat naar de volgende ronde. FC Dauwendaele-Victoria'03 3-1 (1-0). Mart de Kroo (strafschop) 1-0, Jelmer Pasveer 2-0, Khalid Khaldoon 3-0, Martijn Nagtzaam 3-1. Poule 13. Heïnkenszand-Axel 2-7: Heinkenszand kwam er tegen Axel geen moment aan te pas, waar door Axel zonder puntenverlies poulewinnaar werd. Kjell Vander- haeghen opende de score en voor rust kwam Axel via Billal Kandrouchi al op 0-2. Na rust zorg de Roy van Ham voor de 0-3. Door treffers van Meivin Rijckaert pp m Thomas van Renterghem moet de achtste nieuwe speler in de eerste selectie van Hoek worden. twee keer toe Kloetinge-doelman Jaco van der Schee op zijn weg had gevonden, was het in de 37e minuut wel raak. Na prachtig voor bereidend werk van de 23-jarige Jesper de Vlieger schoot zijn vier jaar jongere broer Remon prachtig raak: 1-1. Na de pauze herstelde Kloetinge de rangorde weer. De equipe van trainer Diederik Hiensch was ook in deze fase soms nog wat noncha lant, maar hield GPC nu wel beter in bedwang. Kloetinge haalde bij lange na niet het niveau van afgelo pen woensdag in de bekerwed strijd van het landelijke bekertoer nooi tegen EW (3-1). „Toch kon den we GPC vanmiddag op den duur toch kapot spelen", vond John Schot. De 1-2 viel in de 69e minuut, op een moment dat GPC naar adem hapte. Uit een vrije trap schoot Mats Willemse bij de tweede paal de 1-2 binnen. Zeven minuten voor het einde profiteer de Mats Willemse nogmaals van een fout in de defensie bij GPC. Rechtsback Daniel Jansen speelde te kort terug op zijn doelman, waarna de middenvelder van Kloe tinge de bal oppikte en raak schoot. „We hebben redelijk mee gedaan", vond Geelhoed, „alleen tegen het eind werden de persoon lijke fouten keihard afgestraft. Dat gebeurt tegen ploegen als Kloetin ge, maar gelukkig spelen we niet el ke week tegen dit soort tegenstan ders." Karakteristiek GPC Vlissingen-Kloetinge 1-3 (1-1). 8. John Schot 0-1,37. Re mon de Vlieger 1-1, 69. Mats Wil lemse 1-2, 83. Mats Willemse 1-3. Scheidsrechter: R. Zuidweg (Yerse- ke). Gele kaart: Roy Mulder en Mark Schuit (beiden Kloetinge). Aantal toeschouwers: 200.. Hoek sluit de eerste ronde van de het toernooi om de districts beker als poulewinnaar af. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser wint op eigen veld met 3-1 van het taaie Dosko. Het duel maakt duidelijk dat de basiself van Eric Hellemons nog niet vast staat. door Barry van der Hooft HOEK - Het was een pijnlijk mo ment, een minuut of acht voor rust. Eric Hellemons had al een paar keer met zijn hoofd geschud en aanwijzingen richting zijn links back geschreeuwd. Toen Thomas van den Houten vlak voor de neus van de trainer balverlies leed, was de maat vol. „Fitsch, kom maar", riep hij richting de verdediger die bezig was met zijn warming-up. En daarmee was het bekerduel voor Van den Houten ten einde. Hellemons en Van den Houten hebben een' verleden bij RBC, waar ze samenwerkten in de jeugd. Het is één van de redenen dat de nieuwe trainer zijn voorma lige pupil graag bij Hoek wilde heb ben. Waar veel trainers de spelers waarmee ze een goede band heb ben keer op keer in bescherming nemen, doet Hellemons dat niet. Goed is goed, slecht is slecht. En dat laatste was het zaterdag, vond hij. Van den Houten had voor zijn wissel al een paar keer op z'n flikker gehad van Giovanni Siereveld. De aanvoerder speelde zelf ook geen grootse wedstrijd, maar baalde van de samenwerking achterin. De defensie was vorig sei zoen de beste linie bij Hoek. Door en twee keer Vanderhaegen liepen de Zeeuws-Vlamingen uit naar 0-6. Martijn Simonse scoorde na mens Heinkenszand, op aangeven van Rens Baas en Jeroen Ver- schiere, twee keer tegen. Het slot akkoord was van Danny Aarnoud- se, die voor 2-7 zorgde. Tholense Boys-MZVC 3-4 (1-1). Kevin Krieger 0-1, Ritchie Wahlwrinck 1-1, Meivin Caljouw 1-2, Niels Hopmans 2-2 en 3-4, Niels van Kortenhoef 2-3, Alexander Bom 2-4. Poule 19. Spui-WC'68 1-7: Spui kon in het eerste uur de schade be perkt houden. Daarna liep de sco re hoog op. Joeri Malinka en Nes tor Zimmerman scoorden ieder twee keer. Gijs Adriaansen, Noël Zimmerman en doelman Dennis Uijl (strafschop) mikten één keer raak. Kevin de Roode schoot voor de thuisploeg raak. RCS-SC Gastel 5-0 (4-0). Besar Xhox- haj 1-0, Len Eversdijk 2-0, Marlo Janis- se 3-0, Geraldi Geerman 4-0, Len Evers- dijk 5-0. het inbrengen van Fitsch werd die verdediging weer in ere hersteld. Fabian Wilson, die nog zoekt naar zijn topvorm, op rechts, Reguillo Vandepitte en Siereveld in het cen trum en Fitsch op links. Woensdag wordt vrijwel zeker dui delijk of Hoek met dat kwartet ver dedigers de competitie ingaat. Hoek oefent deze week namelijk nog tegen NAC Breda. In Sint Wil- lebrord spart de hoofdklasser met de reservespelers van de eredivisio- nist, zeg maar de nummers twaalf tot en met 22 van trainer John Ka- relse. Bij Hoek zien ze het als een laatste goede test, voor het ope ningsduel met Nivo Sparta. De kans is groot dat Thomas van Renterghem dan ook zijn eerste minuten kan maken. De 21-jarige middenvelder, wil de overstap ma ken van Eendracht Aalst, waar hij door een aankoop weinig zicht op speeltijd meer had. Fred Landzaat, lid van de technische commissie van Hoek, zit vandaag met een de legatie van de Belgische profclub om de tafel om de overgang af te ronden. Van Renterghem, die de vervanger moet worden van de vertrokken Karakteristiek Dimitri van Oppens, was zaterdag toeschouwer bij het bekerduel met Dosko en kon tot de conclusie ko men dat er op het middenveld nog wel een plekje vrij kan komen. Hoek kwam weliswaar snel op voorsprong (achtste minuut, Guillaume Clinckemaillie), maar moest na een handsbal van Reguil lo Vandepitte vijf minuten later al de gelijkmaker incasseren. Mesut Kartal schoot vanaf elf meter raak (1-1). Daarna verloor Hoek de grip op het middenveld, waar vooral Se bastian Hermans nog niet kan brengen wat van hem wordt ver wacht door Hellemons. Direct na rust verzuimde spits |g Marvin Bedaf om Dosko op voor sprong te zetten. Hoek trok daarna het initiatief naar zich toe en maak te pas het verschil na de invalbeurt van de snelle Urvin van Hekelen. Hij stond aan de basis van de 2-1 (strafschop Jorrit D'Haeseleer) en had ook daarna een paar goede ac ties in huis. Clinckemaillie schoot in blessuretijd nog prachtig de 3-1 binnen. Daardoor bereikte Hoek de volgende ronde, maar voor de competitiestart in Zaltbommel moet er nog wat geslepen worden. Hoek-Dosko 3-1 (1-1). 8. Guillau me Clinckemaillie 1-0,13. Mesut Kartal 1-1 (strafschop), 73. Jorrit D'Haeseleer 2-1 (strafschop), 90+3. Guillaume Clinckemaillie 3-1. Scheidsrechter: N. Elderson (Zaamslag). Gele kaart: Sebastian Hermans (Hoek). Aantal toeschou wers: 150. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wil son, Reguillo Vandepitte, Giovanni Siereveld, Thomas van den Houten (37. Lionel Fitsch); Sebastian Her mans, Tim de Meersman (70. Ur vin van Hekelen), Regilio Pinas (84. Raymond Wolff); Kyle Doesburg, Jorrit D'Haeseleer en Guillaume Clinkemaillie. Bart van Fraeijenhove (midden) probeert op de been te blijven tegen Goes-middenvelder Thijs van den Dries. Rechts Gert-Jan van Leiden. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56