Lange Strange in tweede jaar al 'klassieker' 2013 'Genuanceerd' standpunt KN*M r.edt CDA over zondagsluiting bij westkapeiie 141 aeSani Lange Strangetocht Marinierskapel vlucht voor regen almanak Noorderzon S surfer uit zee maandag 27 augustus 2012 Sommige wandelaars gunden hun voeten even rust bij een stempelpost tijdens de Lange Strangetocht van Re- tranchement naar Breskens. Even met de tenen wiebe len, soms de voeten droogwrijven (degenen die door een geul banjerden) of zand tussen tenen uitpulken. De Stichting Cildefeesten roepthet gemeentebestuur op geld beschikbaar te stellen voor inrichting van een nieuwe locatie voor de feesttent. De huidi ge locatie behoort volgend jaar tot het terrein van de nieuwe brede school. door René Hoonhorst Het trio Breskense da mes was zaterdag nergens bang voor. Suus, Annelies en Jo ke hadden even voor de middag nog geen derde van de Lange Strangetocht afgelegd, maar dat drukte de pret geenszins. „Het is prachtig weer, de zon komt er aan en we hebben de wind in de rug. Wat wil je nog meer?" vroeg Annelies zich af Suus voegde er, tot hilariteit van haar twee vriendinnen, aan toe dat ze 'een hele dag vrie van tuus' had gekregen en daar optimaal ge bruik van ging maken. De drie dames waren ter hoogte van Nieuwvliet even van het strand afgegaan, om over het ver harde pad door de duinen te lo pen. „Het was net nog vloed, zo dat er haast geen hard zand over was. Het is heel vermoeiend om de hele tijd door het rulle zand te ploeteren. Bovendien liep er ter hoogte van de Zwarte Polder een geul over het strand en we hadden geen zin in natte voeten." Toen het drietal de parkeeronthaal- kamer bij het Best Westernhotel gepasseerd was, moesten ze toch weer terug naar het strand, omdat er gestempeld diende te worden in het strandpaviljoen. Bij De Boeka nier musiceerde in de late ochtend en vroege middag fanfare 'Helpt El kander'. De muzikanten uit het Limburgse Afferden waren op uit- 'Een vermist Duits jochie bleek doodgemoede reerd zelf naar het Veer- plein te zijn gelopen' nodiging van Rotary West- Zeeuws-Vlaanderen graag naar het meest zuidelijke strand van Neder land gekomen. Dat veel wande laars - en loslopende Duitse bad gasten, die 'keine blasse Ahnung' van de Lange Strangetocht hadden - overduidelijk genoten van en kracht putten uit hun spel, was voor de leden van Helpt Elkander een extra stimulans. Woordvoer der Lukas Wolters: „We zoeken la ter in de middag nog even een stek bij de oude vuurtoren en spe len vanavond ook nog tijdens de barbecue." Net voor de gasten op die barbe cue bij paviljoen Breskens Aan Zee (BAZ) aanvielen, kon Rotary- voorzitter Floor Pieters de balans al voorzichtig opmaken: achthon derd wandelaars en zeker acht mil le voor invoering van I-pad-onder- wijs op het Zwin College. Dat er volgend jaar weer een Lan ge Strangetocht is staat vast, maar de Rotarians beraden zich nog even op een datum. Pieters: „Er zijn in het laatste weekeind van au gustus wel erg veel activiteiten in de regio én het had natuurlijk net zo heet als een week eerder kun nen zijn. Dan is het te druk op het strand en zitten de paviljoens ook niet op ons te wachten. Misschien verhuizen we dus naar het eerste of tweede weekeind van septem ber." Geen organisator van de vele ande re evenementen klaagde overigens over gebrek aan belangstelling. Een plotselinge bui kon bezoekers even afschrikken, maar vaak brak de zon even later al weer door de wol ken. Zo bleek er afgelopen week einde toch voor het overgrote deel van de festiviteiten een plek onder de zon te zijn. SK-HsassasK*: TERNEUZEN - Directeur Rinus Mee- sen van het Festival van Zeeuw- sch-Vlaanderen was blij dat de Ma rinierskapel zaterdag kon uitwij ken naar het Scheldetheater. De stortbui van half vier was funest voor instrumenten geweest. De be langstelling voor het concert had er niet onder te lijden. Er kwam zo'n 1000 man naar het theater. Tip? redactie@pzc.nl Het gezin was op de terugweg van vakantie naar huis. Pa reed in de ca bine van de camper, waarin diens vrouw en zoontje van zeven verble ven. Ergens midden in Frankrijk ge beurde het. Vader stopte om te tan ken Na te hebben afgerekend stapte hij fluks weer in om zijn weg te kun nen vervolgen. Na een kilometer of zes rinkelde zijn mobieltje. Of hij niet iets was verge ten vroeg zijn vrouw. Zij was bij de pomp ook uitgestapt om een verse voorraad sigaretten in te slaan. Vader stopte bij de eerstvolgende par keerplaats en moe kwam er liftend achteraan. In het pre-mobiele telefoontijdperk had hij zo maar met de noorderzon vertrokken kunnen zijn. - - - '.J- - V Ét |J§ ~~r-: Het plankier bij paviljoen De Boekanier loopt heel wat makkelijker dan het rulle zand vinden deze Bressiaanders, die de Lange Strangetocht lopen. foto's Mark Neelemans OOSTBURG - Het is verkiezingstijd en die dwingt partijen hun stand punten zoveel mogelijk af te stem men op lokale omstandigheden. Dus laat Patricia de Miiliano we ten dat het CDA-standpunt over zondagsluiting niet helemaal juist over het voetlicht is gekomen. Lijsttrekker Sybrand van Haersma Buma zei vorige week bij zijn be zoek aan Zeeland weliswaar dat het CDA een dozijn koopzonda gen, om verschillende redenen, een mooi aantal dagen vindt om kooplustigen tegemoet te komen. Maar hij zei ook dat hij gemeenten die om historische of toeristische redenen een ruimer openingsregi me hanteren, de ruimte wil geven om dat beleid staande te houden. De indruk dat het CDA de lokale economie in plaatsen als Sluis of Hulst de nek om wil draaien, die volgens De Miiliano vooral door di verse sociale media wordt gevoed, klopt niet betoogt het Zeeuwse Statenlid. Winkels in plaatsen als Hulst, Sluis en Baarle-Nassau zijn al sinds jaar en dag op zondag open. Maar er zijn ook gemeenten die de 'toeristenbepaling' niet toet sen aan belangen van kleine onder nemers, winkelpersoneel, zondag- rust, leefbaarheid en veiligheid. En dan vindt het CDA twaalf zonda gen ruim voldoende. WESTKAPELLE - Vrijwilligers van het KNRM-station in Westkapeiie hebben zaterdagmiddag een surfer uit zee gered. Tegen 15.30 uur kwam een mel ding dat de surfer in de proble men was geraakt. De vrijwilligers van de KNRM zijn uitgevaren met de Uly en kregen de surfer ter hoogte van het IJzeren torentje in zicht. Ook de jetski van de strandpost Domburg kwam erbij om assiste- nie te verlenen. Surfer, plank en zeil zijn aan boord van de Uly gehesen en naar het redddingstation Westkapeiie gebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 52