Lid ft Duumpje vecht royement aan Laarzen ver weg gooien is moeilijk Horecaverbod voor twee jongens ZEEUWS-VLAANDEREN Tientallen legervoertuigen en veldkeuken op Axelse vlakte MAANDAG 27 augustus 2012 13 Lange Strange nu al 'klassieker' 14 en 15 Bestuur natuurvereniging moet volgens geschorst lid meer openheid betrachten door René Hoonhorst DRAAIBRUG - Natuurbeschermings- vereniging 't Duumpje heeft kri tisch lid Theo Buijsse geroyeerd. De inwoner van Draaibrug gaat te gen zijn uitsluiting in beroep en hoopt tijdens de volgende algeme ne ledenvergadering genoeg steun te krijgen om binnenboord te blij ven. Buijsse kwam dit voorjaar met een open brief waarin hij de gemeente Sluis vroeg de adviezen van 't Duumpje niet al te serieus te ne men. Het bestuur van de West- Zeeuws-Vlaamse natuurclub zou de leden te weinig raadplegen en alleen de eigen mening laten ho ren. Buijsse probeerde de afgelo pen jaarvergadering zelf in het be stuur te komen, maar de aanwezi ge leden wezen zijn kandidatuur - volgens Buijsse op voorspraak van het bestuur - af De bestuursfunc tie bleef daarmee vacant. Buijsse verweet het bestuur te wei nig transparantie en overwoog de oprichting van een nieuwe natuur vereniging. Een kwartaal verder is oprichting van een nieuwe club nog niet in zicht. „Ik heb wel wat steunbetuigingen gehad, maar vooral van mensen die tegen het Duumpje zijn of iets tegen indivi duele bestuurders hebben. Maar het gaat mij er niet om een an- ti-Duumpjedub op te richten. Een nieuwe natuurvereniging moet er op gericht zijn de prachtige natuur in de regio toegankelijk te maken voor zoveel mogelijk mensen." Ondanks zijn kritiek wil Buijsse lid blijven van't Duumpje, omdat hij zich nog steeds betrokken voelt bij de doelstellingen. „Ik ben niet tegen de club, maar vraag om meer openheid. Ik wil dat alle le den tijdig van het bestuur horen welke standpunten de club in neemt en zal innemen bij toekom stige ontwikkelingen. Alleen op die manier kunnen leden het be stuur bijsturen als ze denken dat het anders moet", betoogt Buijsse. Voorzitter Jo Timmers van 't Duumpje wil niet via de krant communiceren over de reden van het royement. Hij vindt de aan dacht voor verwijdering van een lid vanwege het 'in discrediet bren gen' van de vereniging overdreven. „Zowel het bestuur als de heer Buijsse zullen argumenten tijdens de algemene ledenvergadering in maart volgend jaar laten horen. Tot die tijd is hij geschorst." Mocht Buijsse niet voldoende steun krijgen, dan legt hij zich neer bij het royement. IJZENDIJKE - Tientallen mensen wil den het proberen. Maar een laars een eind weggooien, is nog niet makkelijk, constateerden ze. Het schoeisel weggooien als een frisbee werkt nog het beste, denkt Annemieke De Koninck. „Met die techniek zag ik de laars een paar keer een eind wegzeilen. Maar als de wind anders staat, kun je mis schien weer beter onder- of boven hands gooien." De Koninck drijft samen met b(r)oer Mark de Paradijshoeve aan de Mauritsweg net buiten IJzendij- ke. Afgelopen weekeinde zetten broer en zus voor de elfde keer een oogstfeest op touw. Tijdens dat feest aan het eind van de oogsttijd ('we blijven in het laatste week eind van augustus, we trekken toch een eigen publiek') staan vooral (trek)paarden in de belang stelling. Het publiek mag de trekpaarden natuurlijk aaien en borstelen, maar kan ook meedoen aan en kijken naar wedstrijden en demonstra ties. Zo is er immer een Spel zon der Grenzen, waarbij twee deelne mers tegelijk een gespiegeld par koers, immer uitmondend in een waterbak, met hun paard lopen. Annemickes favoriet is Tally-Ho: het paard op commando laten stap- Tong uit de mond, tot het uiterste geconcentreerd, gooit deze jongedame een laars het veld in. Ze geeft het schoeisel behoorlijk wat vaart mee, maar pen, draven en galopperen. moet toch buigen voor de uiteindelijke winnaar, die dik twintg meter ver gooit. foto Mark Neelemans HULST - Als het aan de politie ligt, zijn de Hulster horecagelegenhe den een poosje taboe voor twee 17-jarige jongens. De jongens wer den in de nacht van zaterdag op zondag in respectievelijk Hulst en Kloosterzande aangehouden voor mishandeling. Een 19-jarige inwoner van de ge meente Terneuzen liep een oog- wond op toen hij omstreeks half vier uur zondagmorgen klappen kreeg van een 17-jarige inwoner uit de gemeente Hulst. Een dokter moest het oog behandelen. De da der mocht na verhoor naar huis. In Hulst trakteerde een half uur eerder een eveneens 17-jarige jon gen, uit Leeuwarden, een 25-jarige horecamedewerker op een pak slaag. De inwoner van de Friese hoofdstad sloeg de medewerker onder meer in het gezicht, nadat hij eerder een café aan het Corne- lis de Vosplein was uitgezet. De jongen werd overgebacht naar To- rentijd. Na verhoor werd hij in de loop van zondag weer in vrijheid gesteld. De politie meldde beide verdach ten aan bij Horeca Hulst. Die kan vervolgens, op basis van het conve nant Veilig Uitgaan, mensen de toegang tot alle Hulster horecagele genheden voor een bepaalde perio de ontzeggen. AXEL - De General Armygreen Foundation (GAF) stelde zaterdag haar terrein op de Axelse Vlakte open voor het publiek. Ruim ze ventig voertuigen en zo'n honderd manschappen lieten zien hoe de kampementen en leefomstandig heden er in vervlogen tijden uit za gen. Leden van de Nationale Reser ve legden uit wat de taken zijn en toonden hoe het er tegenwoordig aan toe gaat bij de Landmacht. De, vredelievende, taken die de Neder landse overheid wereldwijd op zich neemt, werden breed uitgeme ten. De Nationale Reserve pakte flink uit. Gratis rondritten voor ie dereen, en kinderen die zich moch ten uitleven op de stormbaan. Een echte veldkeuken zorgde ervoor dat de inwendige mens niks te kort hoefde te komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51