Speeltoestellen weg door hangjeugd BEVELANDEN/THOLEN Mariachi Real de Cocula laat zelfs stijve harken dansen almanak Tip? redactie@pzc.nl Noorderzon MAANDAG 27 augustus 2012 13 PZC Brede school op goede plek 14 en 15 Bewoners Goese Rooseveltlaan klagen over overlast door Luc Oggel en Mieke van der Jagt GOES - De gemeente Goes haalt een aantal speeltoestellen aan de Rooseveltlaan in de Goese Polder weg. Aanleiding zijn klachten van omwonenden over overlast door hangjongeren. Volgens wethouder Jo-Annes de Bat is er sprake van onrust en spannningen in de buurt. Jonge ren zouden tot laat in de avond muziek aanzetten, rotzooi maken en agressief reageren. Daarom wor den een bankje en een speelhuisje verwijderd, zodat het minder aan trekkelijk wordt om in het speel- tuintje rond te hangen. Er komen wel andere speelattributen voor te rug. „Aanvankelijk stonden we er als gemeente sceptisch tegenover om het bankje en het speelhuisje weg te halen, omdat we ons afvroegen of dat zou helpen", zegt De Bat. „Maar soms moet je iets doen om iedereen mee te krijgen, want de' bedoeling is om de buurtbewo ners en jongeren met elkaar in ge sprek te laten komen." Dat is te vens het idee achter het project Communities that Care (CtC) dat in de Goese Polder loopt. Een buurt moet daarbij zelf zoveel mo gelijk met elkaar tot oplossingen van problemen kunnen komen. Dat het zo ver nog niet is, blijkt als we bewoners en jongeren aan klampen. Het lijkt wel of er een soort omerta op de zaak rust. De volwassenen die we aanspreken, hebben geen van alleen klachten gehad over de hangjongeren. De jongeren die we ernaar vragen, wil len niet met hun naam in de krant. Ze willen wel kwijt dat ze het grote onzin vinden. „We heb ben daar van de zomer een paar keer gezeten, nou en? Jongeren ma ken heus niet veel meer herrie dan mensen die in hun eigen tuin zit ten te hangen." Het speelhuisje en het bankje kun nen de jongeren overigens gesto len worden. „We kunnen ook wel chillen zonder die spullen." Alleen Lonneke en Salomé, die in het speelparkje aan het spelen ziijn, praten vrijuit. Hoewel ze zelf nau welijks de kleuterleeftijd zijn ont groeid, zullen ze het speelhuisje echt niet missen. „Het is een kleu- terding, wij willen wel een klim- ding." Ook deze twee derdegroepers heb ben nooit last gehad van 'grote kin deren' die de speelruimte bezet ten. „Iedereen is tegen ons altijd best aardig." iurgen Str< HOPMANS s SEE MAKELAARDIJ VANIUA^ romhnkU b.v.' KINT B.V. <J THOLEN - Je moet wel de stijfste hark van Eu- één grote, vrolijk golvende massa. De Mexica- de Kaaij de stemming vast in voor de feest- bliek dansen op uitbundige nummers maar ropa zijn, wil je niet spontaan gaan bewegen nen traden eerst vrijdagavond op tijdens het avond van de braderie. Real de Cocula is een evengoed op wat weemoediger ballades. De op de muziek van Mariachi Real de Cocula. De korenfestival van Oor Ons Us op de Markt en topband in het Mariachigenre. Met gitaren, band is opgenomen in de Unesco Werelderf- Kaaij in Tholen was zaterdagavond dan ook brachten er zaterdagavond op het podium op violen, koper en zang doet de band het pu- goedlijst en niet voor niets, foto Willem Mieras GOES Middelburgers op de bon na beledigingen Drie Middelburgers, 52, 18 en 16 jaar oud, zijn in de nacht van zater dag op zondag aangehouden in de Wijngaarstraat in Goes wegens be lediging. De 52-jarige schold op de de voorbijrijdende fietsagenten en bleef aan de gang toen hij hierop werd aangesproken. Ook zijn jonge kameraden moesten mee wegens wegens belediging en het belem meren van de aanhouding. GOES Drie weken om beter voor dieren te zorgen Drie weken tijd heeft een 61-jarige Goesenaar om zijn duiven en konij nen degelijk en comfortabel te huisvesten in zijn achtertuin. Hem is vrijdag bestuursdwang aan gezegd nadat de politie de dieren op een dikke laag mest met nauwe lijks eten of drinken aantrof. Na een tip van omwonenden ging de politie, vergezeld van de Landelijke Inspectie, polshoogte nemen. KAPELLE- Collectief passief bouwen in Zuidhoek In samenwerking met de gemeen te Kapelle, Architecten Alliantie en Dubourgraaf wil CPOZ, de club die collectief opdrachtgeverschap pro moot, aan de slag in de Zuidhoek in Kapelle. Op kavels van 200 tot 250 vierkante meter wil CPOZ met een groep bouwlustigen passieve huizen bouwen. Daarin worden nauwelijks fossiele brandstoffen ge bruikt. www.cpoz.nl Het gezin was op de terugweg van vakantie naar huis. Pa reed in de ca bine van de camper, waarin diens vrouw en zoontje van zeven verble ven. Ergens midden in Frankrijk ge beurde het. Vader stopte om te tan ken. Na te hebben afgerekend stapte hijfluks weer in om zijn weg te kun nen vervolgen. Na een kilometer of zes rinkelde zijn mobieltje. Of hij niet iets was verge ten vroeg zijn vrouw. Zij was bij de pomp ook uitgestapt om een verse voorraad sigaretten in te slaan. Vader stopte bij de eerstvolgende par keerplaats en moe kwam er liftend achteraan. In het pre-mobiele telefoontijdperk had hij zo maar met de noorderzon vertrokken kunnen zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47