PZC zeeland 115 0er? 'Omloop van Goeree is een spel tussen geest en lichaam' tol vray os/er hof© SHI 101 vragen over horen Promotor Havendagen Zierikzee krijgt lintje Springen, luisteren en slenteren langs de kramen Met z'n allen schuilen tegen de regen maandag 27 augustus 2012 WEBWINKEL Heider en met veel illustraties ,Ji«- Heldere antwoorden op de meest gestelde vragen over het gehoor. Geluid horen vinden we heel normaal: het roepen van je kind, brekende golven in de branding, een vioolconcert, dwarrelende blaadjes tijdens een herfstwandeling. Maar heel veel mensen horen dat allemaal wat minder en worden onzeker. Komt het door mijn leeftijd, of door mijn werk, is er iets aan te doen? En dan komen nog veel meer vragen op: hoe werkt een oor eigenlijk? Waar kan ik het jaten onderzoeken? Is het erfelijk? Hoe zit het met de vergoedingen? Welke hulp middelen zijn er zoal? In dit boek gaan we op al deze en nog veel meer vragen in: helder en met veel illustraties. Lezersprijs 12,95* •Exclusief verzendkosten pzc.nl/webwinkel categorie Boeken door Melita Lanting OOLTGENSPLAAT - Afgelopen week end is de Omloop van Goeree ver lopen. Een monsterwandeltocht over 110 kilometer. Voor de men sen voor wie dat toch wat te gortig is, waren er ook tochten van 55 en 80 kilometer. De Omloop werd voor de 23-e keer gehouden en trok wat min der deelnemers dan vorig jaar. Vrij dagavond stonden 371 mensen aan de start. Daarvan hebben 299 de tocht uitgelopen. Onder hen Joep Hoep uit Bruinis- se. „Ik heb me laten verleiden door mijn zoon", zegt hij. „Vijftien jaar geleden heb ik 'm ook al eens gelopen." Hoep is geen getrainde wandelaar. Wel loopt hij vaak een rondje om het dorp, maar niet de lange afstan den. „We hebben laten zien dat ook ongetrainde mensen dit kun- WESTKAPELLE KNRM redt surfer uit zee Vrijwilligers van het KNRM-sta- tion in Westkapelle hebben zater dagmiddag een surfer uit zee ge red. Tegen 15.30 uur kwam een mel ding dat de surfer in de problemen was. De Uly voer uit en de opstap pers kregen de surfer ter hoogte van het IJzeren torentje in zicht. Ook de jetski van de strandpost Domburg kwam erbij. Surfer, plank en zeil zijn aan boord van de Uly gegaan. SCHARENDIJKE Schaakseizoen voor senioren van start Het nieuwe schaakseizoen voor se nioren op Schouwen-Duiveland gaat weer beginnen. Komende woensdag is de eerste middag in de Hoeksteen in Scha- rendijke. De schaakclub is bedoeld voor zestigplussers, zowel begin ners als gevorderden. Belangstellen den kunnen woensdag vanaf 13.30 uur langskomen of zich aanmelden bij Aat Brakel (0111-651781) of Piet Romijn (0111-672534). nen doen." Al eiste dat wel zijn tol. „Ik zit nu op de bank met de benen omhoog." Hoewel de weers verwachting niet goed was, viel het onderweg nog wel mee. Alleen in de avonduren viel er wat langduriger regen. Daarna bleef het volgens Joep Hoep beperkt tot korte buien. „En dat is wel te doen." De wind was wat lastiger, net als de kilometers over het strand omdat het afgaand tij was en de eerste kilometers door mul zand gelopen moest wor den. Hij noemt de tocht 'een spel tus sen geest en lichaam'. „Na 50 kilo meter ben je het meer dan zat. De laatste 40 tot 50 kilometer loop je met het verstand op nul. Je slaat ook een nacht over, het is een aan slag op je lichaam." Aan de tocht van 110 kilometer de den 14 Zeeuwen mee, waarvan 13 de finish haalden. HAAMSTEDE Delta Quintet speelt in kerk in Haamstede Salonensemble Delta Quintet geeft vrijdag 31 augustus een concert in de Hervormde kerk van Haamste de. Het quintet met muzikanten uit zuidwest Nederland speelt in de klassieke bezetting van strijkers en piano. Op het programma staan Weense salonmuziek, oude jazz, volksmu ziek en licht klassieke werken. Het concert begint om 20.00 uur, entree 5 euro. BURGH-HAAMSTEDE Bridgeclub Schouwen start na zomerstop De Bridgeclub Schouwen gaat weer van start na de zomerstop. Komende dinsdagavond is de eer ste avond. De bridgeclub is voor zo wel de beginnende als de gevorder de bridger. Belangstellenden kunnen dinsdaga vond langskomen om kennis te ma ken met de club en de leden. De avond begint om 19.15 uur in dorpshuis de Schutse in Burgh- Haamstede 'Mossels kweken is werken met de natuur. Het ene jaar is het top, het andere soms flop. Het houdt ons wel nederig.' Jan Schot, voorzitter visserijvereniging Helpt Elkander Voor het publiek was er zaterdag voldoende te beleven. Er waren ve le optreden van bands, dweilorkest Liever ier as tuus liep rond en Kunst en Eer speelde bij de poort. Op de Nieuwe Haven stonden springkussens, tal van kramen met snuisterijen en er werden gekook te mosselen verkocht. Muis en Leeuw traden op en op de Engelse kade stonden kramen met kunst en was de culinaire boulevard. De havendagen werden zaterdag afge sloten met een wedstrijd boeg sprietlopen voor de bemanningen van de kotters en de brandweer Zierikzee. Daarna waren er nog ver schillende optreden. ZIERIKZEE - Voorzitter Wim Schot van de stichting promotie Havenda gen Zierikzee kreeg zaterdag een lintje. Hij is benoemd tot Lid in de orde van Oranje Nassau. Schot startte 25 jaar geleden samen met de twee andere bestuursleden de Havendagen. Eerst alleen de za terdag, later kwamen daar ook de vrijdag en donderdag bij. Schot is de grote motor Hij is het hele jaar bezig met het feest, zo re gelt hij alle sponsoren. Daarnaast was Schot in het verle den actief als trainer bij de hockey- vereniging en voetbalvereniging Zierikzee. De weergoden waren deze 25-e edi tie van de Havendagen niet hele maal goed gezind. Donderdag en vrijdagavond waren prima, maar de zaterdag had te kampen met har de wind en flinke regenbuien. Het gooide een beetje roet in het eten. Voor het eerst in 25 jaar werd er niet gevaren door de mosselkot- ters en ook het afsluitende vuur werk ging niet door. Het publiek liet zich echter niet te genhouden door wat wind of een bui. Alle luifels, marktkramen, kroegen en natuurlijk de Noord en Zuidhavenpoort boden immers voldoende ruimte om te schuilen tegen het water. D/RECT R/JDEN VOORDEEL.' voor 15.500,- voor 15.999,- voor 16.500,- voor 17.250,- voor 23.999,- voor 25.999,- voor 23.999,- voor 30.999,- lx Mazda2 1.3 Cool BiFuel -vaf^-iTTTBTT- lx Mazda2 1.3 Navigator GT 4x Mazda2 1.3 Navigator GT -v3R-€-±T7TS77 3x Mazda2 1.3 Navigator GT BiFuel J«ft-€-ir9n5377: lx Mazda3 HB 1.6 Navigator -va»-€-25T4577 4x Mazdaó Sportbreak 1.8 Exclusive GT lx Mitsubishi ASX 1.6 Intro Edition -vaft-€-2^7Z27 lx Mitsubishi Outlander 2.0 Edition One A*ae-€-3o^4i7 WEG ECHT WEG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43