Gedenkwaardig zilveren jubileum Neptunus Bijzondere muziek op speciale plek 141 zeeland Koor zoekt stem RENESSE - Muziekvereniging Apol lo uit Wissenkerke gaf zaterdaga vond een bijzonder concert op een speciale locatie. In de showroom van garage Louwerse in Renesse stonden tussen de Mer- cedessen de stoelen opgesteld voor de muzikanten en het publiek. Apollo (onder leiding van Cathy Kotoun) liet zien dat het muzikaal veel in huis heeft en de gebaande paden graag verlaat. Apollo is een vereniging met veel jonge leden, de helft is jonger dan 25 jaar. De jeugdopleiding is dan ook belang rijk. Om dat te kunnen financie ren is zaterdagavond een schilderij van Helma Kotoun geveild. Het kunstwerk is voor 1600 euro ge kocht door BeKaBe Bekabeling. foto Ronald den Dekker Christelijk kamerkoor Fiori Musica- li uit Middelharnis zoekt een alt, een tenor en twee bassen. Ter gele genheid van het 10-jarig bestaan wil het koor in 2013 de Matthaus Passion uitvoeren, maar het mist een paar stemmen. Meer informa tie: www.fiori-musicali.nl. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst maandag 27 augustus 2012 Eens per jaar daalt Neptunus van zijn plek op de toren van het oudejtadhuis af naar beneden. Dan loopt hij een dag aan de zijde van de Mosselprinses. Afgelopen weekend werden de 25-e Havendagen van Zie- rikzee gehouden. Een zilve ren jubileum met een gou den randje. Het is een goed mosselseizoen. door Melita Lanting Het is zaterdagochtend, tien uur. Terwijl de mosselkwekers en ande re genodigden zich naar de feesttent op de Engelse Ka de in Zierikzee begeven, wrijven de toeristen die met hun boot in de haven liggen de ogen nog eens extra uit. Het is opvallend hoeveel mannen met toilettassen onder de arm en een handdoek over de schouder over de Nieuwe Haven slenteren. Ze bekijken rustig de handelaren die al druk zijn met het opbouwen van hun kraam. De Havendag Zierikzee staat op het punt van beginnen. In de feesttent op de Engelse Kade is de ontvangst hartelijk met kof fie, een palingbroodje of bolus. De stemming is opperbest. Niet al leen omdat het de 25-e keer is dat de Havendagen worden gehouden, maar ook omdat er weinig reden tot klagen is dit jaar. De mossels zijn van puike kwaliteit en er is voor het eerst in twee jaar weer mosselzaad gevallen. „De afgelo pen week is er met de Bru 68 ver vroegd geïnventariseerd op de Waddenzee. Vervroegd omdat er gunstige signalen waren over zaad- val", zegt Jan Schot, voorzitter van visserij vereniging Helpt Elkander. De verwachtingen komen uit. Op verschillende plekken in de Wad denzee zijn flinke hoeveelheden zaad gevonden. In totaal gaat het om 650 hectare, zo'n 300.000 mos- selton zaad. „Dat hebben we in ja ren niet meegemaakt en dan heb ben we nog maar een deel van het Wad bekeken", zegt Schot. Over twee weken wordt het eerste zaad MEEST GELEZEN 1Vaartocht Havendagen afgeblazen 2. Promotor Havendagen krijgt lintje 3. Kritiek op attractie Neeltje Jans VIDEO Bekijk ook de video's op de website van de PZC. www.pzc.nl/video TIPS: schouwen-duiveland@pzc.nl vanaf de Waddenzee opgevist. Het zilveren jubileum was in alle opzichten een mijlpaal. Het was ook de laatste Havendag van Com missaris van de Koningin Karla Pe- ijs. Zij werd vereerd met een Gou den Mossel, als dank voor haar in zet voor de sector. Een blijk van waardering die door haar met ont roering werd aangenomen. In haar toespraak vroeg Peijs aandacht voor de kleinere mosselbedrijven. Voor hen is de overgang van bo dem- naar hangcultuur geen van zelfsprekendheid vanwege de enor me investeringen. Ze riep partijen (overheden, natuurclubs) op hier rekening mee te houden. „Respec teer de inspanningen van'de mos selsector. Realiseer u welke -moeite de inspanningen kosten en reali seer u ook dat het niet iedereen ge geven is snel te handelen. Stel rea listische doelen en geeft de sector de kans dit uit te voeren." De 25-ste editie was ook in een an der opzicht een mijlpaal. Voor het eerst werd er helemaal niet geva ren. Geen Neptunus ophalen van de Roggen'plaat, zelfs geen inge kort tochtje door het Havenkanaal met publiek. De kotters bleven voor de kade liggen vanwege de harde, en vooral ongunstige, wind. Alleen de boot met genodigden ging heel even van de kant om Neptunus in de haven van Zierik zee op te kunnen pikken. Want eens per jaar daalt Neptunus neer vanaf de toren van het oude stad huis om de Mosselprinses te bege leiden in haar taak. Dit jaar viel Marieke Schot de eer ten deel de mosselkwekers een dag te vertegenwoordigen. Een eervol le taak die tot de best bewaarde ge heimen van Zierikzee behoort. Na tuurlijk, het zal altijd iemand uit ei gen kring worden, maar wie de mosselprinses wordt, blijft tot het allerlaatste moment onbekend. Zelfs voor de allerriaasten. Alleen de drie organisatoren, vaak de moe der en de vaste kapper Ron Kot oun weten wie gekroond wordt tot mosselprinses en op zaterdag ochtend de feesttent in zal lopen. Mosselprinses Marieke Schot stapt aan boord van de boot met genodigden. foto's Ronald den Dekker Apollo Wissenkerke geeft een concert in een showroom in Renesse. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42