Inzet drugshond is zaak ondernemer' SCHOUWEN-DUIVELAND Oud en nieuw almanak Noorderzon MAANDAG 27 augustus 2012 13 Mensen bewust maken van natuur 16 en 17 Raadslid Jos Beije stoort zich aan reactie college B en W op zijn vragen door Melita Lanting ZIERIKZEE - De verantwoordelijk heid voor het inzetten van drugs honden ligt bij de horecaonderne mers en niet bij de gemeente. Dat schrijft het college van B en W in antwoord op vragen van de fractie van Alert!. 'De fractie wilde weten of het college bereid is drugshon den in te zetten. Volgens het college zijn het parti culiere bedrijven die diensten van drugshonden aanbieden en niet de overheid. Daarom is het vol gens het college dan ook de taak van de horecaondernemers of or ganisatoren van evenementen zelf Volgens het college is er op Schou- wen-Duiveland geen groter drugs probleem dan elders in Nederland. Het college wil geen nader onder zoek doen omdat de tijd en geld ontbreken. „Dit is een reflex waar ik nadrukke lijk afstand van neem", zegt Jos Be ije van de fractie Alert!. „Ik vind dat bijna disrespect naar de onder nemers toe. De horeca werkt juist heel goed mee", zegt hij. „Maar misschien moet ik ook de hand in eigen boezem steken en heb ik de vragen niet duidelijk genoeg gefor muleerd.." Beije doelde met zijn vragen name lijk helemaal niet op drugsgebruik tijdens het uitgaan, maar op het ge bruik op straat, in de woonwijken. „Dan heb ik het bijvoorbeeld over Poortambacht, achter bij de Lidl. Daar zie je de zilverpapiertjes ge woon op straat liggen en is veel overlast voor de buurt. Maar er zijn meer plekken. Achter de Cor nelia bijvoorbeeld. Je ziet de vuil nisbakken die zijn vernield, je ziet de drugsresten liggen. Het zijn ge woon allemaal de feiten." Beije kan meer plekken opsom men waar overlast is van jongeren die drugs gebruiken of drinken. „Ik heb bijvoorbeeld ook een brief gekregen uit Westerschouwen." Beije heeft inmiddels contact ge zocht met het college over de ant woorden op zijn vragen. „Want is ben hier niet tevreden mee." Hij heeft binnenkort een afspraak op het gemeentehuis om verder te overleggen over inzet van drugs honden. „Want ik vind dat we moeten dur ven benoemen dat er een pro bleem is." SCHARENDIJKE - 'Antiek' en het nieuwste van den. Koert Snijders en Leo Hansen hadden de mers moesten een eigen stukje land omploe- volgs door Florian van der Wekken en Wilco het nieuwste waren te zien bij de kampioen- antieke trekkers uit de schuur gehaald en er gen en het resultaat werd beoordeeld door Kloet. Koert Snijders won bij de antieke trek- schappen ploegen in Scharendijke. Bart van waren heel wat moderne machines met com- een deskundige jury. Bij de moderne trekkers kers en bart van der Wekken had geen concur- der Wekken was er met zijn trouwe trekpaar- fortabele cabines en veel pk's. Alle deelne- werd Arno van der Schelde nummer 1. Ge- rentie. foto Ronald den Dekker ZIERIKZEE Motorrijder gewond bij eenzijdig ongeluk Een 46-jarige motorrijder uit Nieu- we-Tonge is zondagmiddag rond half vier gewond geraakt bij een on geluk op de parallelweg N59 bij Bruinisse. Door onbekende oor zaak raakte de motorrijder in de berm en sloeg enkele malen over de kop. De man is per ambulance, met een gebroken sleutelbeen en een hersenschudding, overgebracht naar het ziekenhuis in Dirksland. msmsmssass^scisa2aR>!8& KORTGENE Auto vat vlam door baal stro op de weg De politie is op zoek naar de chauf feur van een trekker met oplegger die zaterdagmiddag op de Oost- westweg bij Kortgene een lading stro verloren is. De auto van een 48-jarige Zandvoortse is even nadat het stro op de weg terechtkwam, uitgebrand. Dat kwam doordat het spul onder de auto van de vrouw bleef plakken en vrijwel direct vlam vatte. Ze bleef ongedeerd. ZIERIKZEE Man opgepakt voor mishandeling Een 46-jarige man uit Zierikzee is in de nacht van zaterdag op zondag aan de Nieuwe Bogerdstraat in Zie rikzee aangehouden wegens mis handeling. De man maakte deel uit van een groep waarmee de politie in gesprek was en sloeg voor de ogen van de agenten een voorbij ganger neer. Deze deed geen aangif te. Eenmaal in de politiebus trapte de man een ruit van de bus kapot. Tip? redactie@pzc.nl Het gezin was op de terugweg van vakantie naar huis. Pa reed in de ca bine van de camper, waarin diens vrouw en zoontje van zeven verble ven. Ergens midden in Frankrijk gebeurde het. Vader stopte om te tanken. Na te hebben afgerekend, stapte hij fluks weer in om zijn weg te kunnen ver volgen. Na een kilometer of zes rinkelde zijn mobieltje. Of hij niet iets was verge ten, vroeg zijn vrouw. Zij was bij de pomp ook uitgestapt om een verse voorraad sigaretten in te slaan. Vader stopte bij de eerstvolgende par keerplaats en moe kwam er liftend achteraan. In het pre-mobiele tele foontijdperk had hij zo maar met de naorderzon vertrokken kunnen zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41