Si Meerman en Brink winnen thuiswedstrijd 37 Van der Meet kan karwei net niet afmaken maandag 27 augustus 2012 'We liepen lekker te kletsen. Na een kilometer F ÏWRXH of twaalf kreeg ik geen antwoord meer. Schrier kon het tempo niet meer volgen' Martijn de Kok, winnaar Halve Marathon ^/am^^mss^eexaasBas^ ^mss!BSimssssmsmss^^^ysmrxsBsess6ssmsssss?mixss!ssmmsssssssmBBBsssB&. door Mitchell Minnaard VLISSINGEN - De Vlissingers Jan Brink (50) en Priscilla Meerman (17) waren zondagmiddag opper machtig in de eerste editie van de Bruggenrace in Vlissingen. Op de 2500 meter tikte Brink als eerste en Meersman als tweede aan. Zij lieten hun achttien concurrenten ver achter zich. Om klokslag twee uur in de mid dag werd bij de draaibrug in Oost-Souburg het startschot gege ven voor de eerste editie van de Vlissingse Bruggenrace. Al snel ontstond er een kopgroep van zes zwemmers, en na zon 800 meter rukten de twee Zeeuwen zich los van de andere vier. De voorsprong op hun concurrenten werd steeds groter en groter, waardoor zij sa men onderdoor de Koningsbrug naar de finish mochten zwem men. Brink was steeds degene die het veld aanvoerde en hield die positie vast tot aan de finish. Meerman volgde de gehele wedstrijd op maar een paar meter. In de eindsprint moest Meerman bij de finish Brink nog net voor laten gaan. De 50-jarige wedstrijdzwemmer had niet op deze route getraind. „Ik train zo'n drie a vier keer per week en dan zwem ik de andere kant op. Nu ga ik dus eens een keer in de richting van Vlissingen in plaats van Souburg. Maar het is mooi dat ik in mijn eigen woon plaats de winst weet te pakken." De jonge triatlete Meerman was te vreden met haar tweede plaats. „Het is mooi dat ik hier tweede word, want ik train nu niet meer zo veel voor het zwemmen als an ders. Ik focus me nu vooral op mijn trainingen voor het lopen en het fietsen, want dat zijn mijn wat mindere onderdelen voor de triat lon. Het wedstrijdzwemmen doe ik er nog bij. Normaal lag ik vier keer per week in het water, nu is dat nog maar een keer per week." De twee Zeeuwen hadden geen last van de harde wind die er stond. Openwaterzwemmer Brink vond het wel meevallen. „Als je ge wend bent om in de zee te zwem men is dit nog niks. Als je midden op zee bent, heb je nog wel eens last van hoge golven, maar dat viel hier erg mee. Ik heb maar een mo ment de wind gevoeld tijdens de wedstrijd." Meerman: „De wind had geen in vloed op mijn wedstrijd. Omdat ik ook meedoe aan triathlons, ben ik dit wel een beetje gewend." Brink vond de Bruggenrace een 'Als je midden op zee bent, heb je wel eens last van hoge golven, maar dat viel hier mee' aardig initiatief van de stichting zwemmen langs Walcheren. „Het is leuk dat ik nu ook een wedstrijd in Vlissingen heb. Voor mijn doch ter is het ook goed dat dit evene ment er is, want zij heeft de 800 meter gewonnen. We hebben van avond dus een familiefeestje." De Vlissinger vond het wel jam mer dat er nog weinig animo was voor de wedstrijd. „Dinsdag deed ik nog mee aan de zeezwemtocht tussen Zoutelande en Westkapel- le. Daar deden tachtig mensen aan mee. Vandaag waren we maar met twintig deelnemers voor de 2500 meter. Hopelijk doen er de komen de jaren meerdere mensen mee." Ook Meerman vond een thuiswed strijd wel eens lekker, alhoewel zij zich toch meer wil richten op de triatlon. „Ik houd mij niet alleen meer bezig met het zwemmen, maar als er volgend jaar een twee de editie komt, ben ik er zeker weer bij." WASSENAAR Brons Goese golfsters op NK Foursome De golfsters Liesbeth van den Dool en Marije van Belzen hebben ge stunt op het NK Foursome op de banen van de Haagsche in Wasse naar. De speelsters van Goese ein digden in het veld van 26 ijzerster- ke koppels verrassend op de derde plaats. Van den Dool en Van Belzen kwali ficeerden zich als achtste voor de fi naleronden. Daarin troffen ze met een de als eerste geplaatsten. Die werden echter verslagen. In de hal ve finales kwam het Goese koppel tekort, maar de derde plaats was een prachtig resultaat OEGSTGEEST Peter de Bree al vroeg in vorm Peter de Bree uit Middelburg won afgelopen weekeinde voor de der de keer op rij het Bocxe Biljarts ka der 47/2 invitatietoernooi. Daarmee bewees de Middelburger goed in vorm aan het seizoen te be ginnen. De tegenstand in Oegst- geest was niet voor de poes. De Bree won achtereenvolgens van nieuwkomer Vincent Veldt, Gert Jan Veldhuizen, teamgenoot Ian van Krieken en was in de finale te sterk voor Micha van Bochem. De Bree totaliseerde net geen 30.00 ge middeld en heeft na deze overwin ning de wïsselbeker definitief in zijn bezit. MIDDELBURG Beachsoccerteam derde op EK De Nederlandse beachsoccerteam heeft het EK in de Promotion Lea gue in Den Haag afgesloten met een overwinning. In de strijd om het brons werd Frankrijk met 7-4 verslagen. Bij Oranje kwam Zeeuws-Vlaming Daryl Rawidjan niet in actie. Hij was licht geblesseerd en bonds coach Kokmeijer wilde een andere aanvaller uitproberen. De finale tussen Wit-Rusland en Oekraïne werd na strafschoppen ge wonnen door Oekraïne. Die ploeg promoveert naar de Super League. Het EK in die superleague werd ge wonnen door Zwitserland. CHARLEROI - Het kersje op de taart kon Angelique van der Meet niet zetten, maar toch kon de 21-jarige tennisster uit 's-Heer Abtskerke gisteren terugkijken op een geslaag de week. De Bevelandse worstelde zich tij dens de Wallonië Open, een Chal lenger met een prijzengeld van 25.000 dollar in Charleroi, door twee wedstrijden te winnen eerst door de kwalificaties en stoomde daarna door naar de finale van het hoofdtoernooi. Die bereikte ze door nog eens vier overwinnin gen. In de eindstrijd moest Van der Meet de als tweede geplaatstse Duitse Anna-Lena Friedsam felici teren: 4-6 6-7. Dankzij haar goede resultaten van de laatste weken in Rebecq, Zweve- gem en Breda staat Van der Meet op de drempel van de beste drie honderd van de wereldranglijst. ï«oïi<5ï Een groepje achtervolgers neemt de tijd voor een bekertje water.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37