Jong Ambon heeft weinig te duchten 34 ZSC'62 spint garen bij overwinning Renesse Chantal Bruijnzeel en Rogier van Housselt zijn beste dubbelaars maandag 27 augustus 2012 door Aector Dooms en Jos van Belzen MIDDELBURG - De reserves van Kloetinge en Hoek hebben zich vrij eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde in de districtsbeker. Mede door vier doelpunten van Daan Esser won Kloetinge 2 met 8-1 van RIA W. Het tweede van Hoek won met 1-4 bij Schoondij- ke. ZSC'62 bekert verder omdat Renesse met beperkte cijfers van Bevelanders won (1-0). Poule 55. Oostburg-Vlissingen (zat) 4-0: Oostburg had na de ne derlaag tegen Schoondijke iets recht te zetten. De Vlissingers wer den daarvan de dupe. Davy Maes en Peter van de Linde scoorden met twee rake kopballen. Nog voor de rust maakte Ricky Maen- hout de derde Oostburgse treffer. In de tweede helft bleef Oostburg op zoek gaan naar meer doelpun ten. Dat lukte nog één keer. Maes bepaalde de eindstand op 4-0. Schoondijke-Hoek 2 1-4 (0-2). Eric Boedagjan 0-1, Tijn Tielemans 0-2, Boe- dagjan 0-3, Joel Zimmerman 1-3, Tijn Tielemans 1-4. Poule 56. Kloetinge 2-RIA W 8-1: Daan Esser deed wedstrijdritme op in het tweede van Kloetinge. Zijn optreden was geslaagd, want ,de aanvaller scoorde vier keer. RIA W. kwam op alle fronten tekort. In de eerste minuut deelde Daan Esser meteen een tik uit en nog voor de rust liep de ploeg van trai ner Jordan van Langeveld uit naar 3-0 door treffers van Justin le Con té en Esser. In de tweede helft bleef Kloetinge gretig en werd via vlot lopende aanvallen de score door Esser (2), Rogier Veenstra, Flamur Maloku en een strafschop van Le Conté opgevoerd. Janos Yick redde de eer voor RIA. Walcheren-Sluis 3-0: Walcheren speelde zowat de hele wedstrijd op de helft van de tegenstander. Dat resulteerde in drie doelpun ten. „We slaagden er niet echt in om de verdediging van Sluis uit el kaar te spelen. Als je dat doet dan scoor je meer, maar misschien mis sen we die kwaliteiten", trok trai ner Marco Schroevers zijn conclu sies. Steve Schalkwijk, Shady Re hab en Tim Smulders waren de doelpuntenmakers. Poule 57. Stavenisse-Wemeldin- ge 0-6: Stavenisse kende geen ver weer en moest toezien hoe de ploeg van trainer John Tahapary met snel uitgevoerde aanvallen door de verdediging sneed. Het halve dozijn doelpunten, eerlijk verdeeld over twee helften, kwam tot stand via Remi Bruijnooge, Pie- ter Bolle (2), Nigel -Beenhakker, Jan Warbout en Niels Kole. Vosmeer-Sluiskil 3-5: In deze her haling van de nacompetitiefinale vorig seizoen kwam de thuisploeg op voorsprong door Jeremy Stol wijk: 1-0. Yannick Vanhijfte en Ali Eryüriik bogen deze achterstand nog voor rust om tot 1-2. Kort na de thee bracht Jos Westerhout de 1-3 op het bord, waarna Pascal Zwegers de marge weer op één bracht: 2-3. Na de 2-4 van Sheg- bert van Uytrecht kwam de thuis ploeg via Benjamin Suurlandt weer terug (3-4), maar Eryürük stelde de Sluiskil-zege veilig. Poule 58. Renesse-Bevelanders 1-0: Renesse bewees streekgenoot ZSC '62 een goede dienst. Alle drie de ploegen eindigden in puntento taal gelijk. Het betere doelsaldo van ZSC gaf de doorslag. Daardoor bekert de ploeg uit Scharendijke verder. Er waren weinig kansen. Bevelanders had wel het meeste balbezit. Het doelpunt viel één mi nuut voor tijd. Rob Schnitzler rea geerde attent op een voorzet. Dat betekende een fikse domper voor Bevelanders, dat aan een gelijkspel voldoende had om zich voor de volgende ronde te plaatsen. Poule 59. Divo-Kruiningen 1-3: Kruiningen was de betere ploeg en liep daardoor uit naar een 3-0-voorsprong bij de rust. Jimmy Fens benutte een strafschop, waar na Bowling Karapun en Lars Steen- dijk de marge tot 0-3 uitbreidden. De wedstrijd was in feite gespeeld. Daaraan kon het tegendoelpunt van Ivan Hoefnagels niets meer veranderen. De Bevelanders lieten zelf wel na om te scoren, zodat de schade voor het overigens gehaven de Divo beperkt bleef tot de 1-3. door Sven Bakker HEINKENSZAND - Bij het Zeeland Refinerytoernooi hebben Chantal Bruijnzeel en Rogier van Housselt de eindoverwinning gepakt in de 3-categorie van het dubbelspel. Bruijnzeel en Van Housselt won nen in de eindstrijd in drie sets van Anneke Hoogesteger en Raoul Flipse. Het werd 6-3 4-6 en 6-4. Bruijnzeel en Van Housselt had den het niet gemakkelijk tegen Hoogesteger en Flipse, van wie zij in de poulefase ook al nipt wisten te winnen. In die eerste partij werd het 1-6 6-4 en 14-12 in de su pertiebreak. Sander Pleijte en Eddy Sprinkhui- zen legden beslag op de eindzege in de 4-categorie van het dubbel- Heinkenszand scoort elk bekerduel twee keer, maar wint er geen wed strijd mee. door Peter van Routeren en Klaas Verspoor MIDDELBURG - De Middelburgse clubs Jong Ambon en Dauwendae- le hebben zich zonder puntverlies geplaatst voor de knock-outfase in de districtsbeker. Dauwendaele sloot op eigen veld af met een 3-1-overwinning op Victoria'03, tewijl Jong Ambon weinig moeite had met De Meeuwen: 5-1. Ook SSV'65 bekert verder ondanks een 4-3-thuisnederlaag tegen MOC'17. In Zeeuws-Vlaanderen werden Ter- neuzen, Axel, Aardenburg en Zaamslag poulewinnaar. Poule 12. FC Dauwendaele-Victo- ria'o3 3-1: Dauwendaele bekert met drie zege op rij verder. Uit een strafschop, na een handsbal bij de Brabanders, opende Mart de Kroo in de 45e minuut de score. In de zeventigste minuut zorgde Jelmer Pasveer voor de tweede Dauwen- daele-goal. Tien minuten voor tijd zorgde Khalid Khaldoon voor de 3-0. Na een onoplettendheidje in de defensie bij de thuisploeg scoor de Martijn Nagtzaam namens de ploeg uit Oudenbosch nog tegen. Poule 13. Tholense Boys-MZVC 3-4: Beide ploegen vochten in een doelpuntrijk duel om de winst. Ke vin Krieger zette MZVC op 0-1, maar via Ritchie Wahlwrinck kwam Tholense Boys langszij. Na rust bezorgde Meivin Caljouw de Middelburgers opnieuw een voor sprong, maar via Niels Hopmans werd het weer gelijk. Niels van Kortenhoef hielp MZVC daarna aan de 2-3 en via Alexander Bom liepen de bezoekers uit naar 2-4. Met zijn tweede treffer bepaalde Hopmans de eindstand op 3-4. spel. In de finale van die categorie namen Pleijte en Sprinkhuizen te gen Jens de Koster en Boudewijn Ruisaard revanche voor hun eerde re nederlaag in de poule. Waar in de poule De Koster en Ruisaard met 6-3 6-3 wonnen, waren Pleijte en Sprinkhuizen in de finale met 6-4 6-3 de beteren. Een categorie lager, in de 5, gingen Roderick de Klerk en Marco Kodde er met de ti tel vandoor. Met 6-4 6-2 waren zij te sterk voor Nicky Samijn en Ro bert Zegers. Bij de vrouwen in de 5 versloegen Larissa en Mariella Rijk in de finale Carolien Geluk en Marès Wirtz met 6-3 6-1. Het ge- mengddubbelspel 5 ging naar Su zanne Wohrmann en Martin de Jonge die Carolien en Iemke Kyper versloegen: 6-3 3-6 en 6-3. Heinkenszand-Axel 2-7: Hein- kenszand kwam er niet aan te pas, waardoor Axel zonder puntenver lies poulewinnaar werd. Kjell Van- derhaeghen opende de score en voor rust kwam Axel via Billal Kandrouchi al op 0-2. Na rust zorg de Roy van Ham voor de 0-3. Door treffers van Meivin Rijckaert en twee keer Vanderhaeghen lie pen de Zeeuws-Vlamingen uit naar 0-6. Martijn Simonse scoorde namens Heinkenszand, op aange ven van Rens Baas en Jeroen Ver- schiere, twee keer tegen. Het slot akkoord was van Danny Aarnoud- se, die voor 2-7 zorgde. Poule 14. Rillandia-Oostkapelle 0-5: Oostkapelle was een maatje te groot voor Rillandia, dat de wed strijd met vier B-junioren binnen de lijnen eindigde. Bij rust leidde de tweedeklasser al met ruime cij fers. Maarten van Maldegem open de de score en uit een strafschop zorgde Arjan Pattenier voor de 0-2. Arjan Koopmans kopte na mens Rillandia op de lat. Via Wou ter Verduijn werd het voor rust zelfs al 0-3. Na de pauze zorgde Van Maldegem met zijn tweede goal voor de 0-4. Giacomo Wattel tekende voor de laatste Walcherse treffer. Jong Ambon-De Meeuwen 5-1: De Meeuwen speelde al vroeg met tien man door een rode kaart voor Kevin Janse. Voor rust kwam de Middelburgse formatie via Remco Felius en Alfaro Pentury op een 2-o-voorsprong. Felius tilde de stand in de tweede helft naar 3-0. Turgut Ogutluaglu scoorde na mens De Meeuwen tegen, maar Jong Ambon liet daarna verder uit. Attila Misaine tekende voor 4-1 en Robbie van Iwaarden zorgde voor de laatste treffer. Poule 15. Apollo'69-Noad'67 1-9: Apollo'69, dat twee spelers tijdens de warming-up zag afhaken, was te gehavend om Noad'67 goed te genstand te bieden. Jeroen Ver wijs, Danny Steijn en Lars Steijn zetten Noad'67 op 0-3, waarna Ro bin Braam uit een strafschop de ruststand op 1-3 bepaalde. Na de thee liep de score hoog op. Goals van Danny Steijn, Verwijs, Rob den Engelsman (2x) en Lars Steijn leidden tot de 1-8. Met een eigen goal van Rob Kraaijenbrink werd de eindstand bereikt. SSV65-MOC17 3-4: SSV'65 vocht zich na een 4-0-achterstand terug en plaatste zich ten koste van Noad'67 op doelsaldo voor de vol gende bekerronde. Matty de Rid der zette MOC'17 op 0-1 en 0-2 en via Brian Kruf en Sjors van Ege- raat liepen de bezoekers uit naar 0-4. Op slag van rust scoorde René Zwamborn tegen namens SSV'65, dat een dramatische eerste helft afleverde. Na rust nam Tho mas Mattheijer het voortouw bij SSV'65. Hij maakte eerst 2-4 en daarna schoot hij zijn ploeg uit een vrije trap naar de 3-4. Poule 16. Terneuzen-Seroosker- ke 3-0: Terneuzen speelde niet best, maar had gedurende de hele wedstrijd een veldoverwicht. Voor rust leidde dat al tot een 3-0-voor- sprong. Can Kiran opende de sco re en via Erik-Jan Naudts liep de zondag-tweede uit naar 2-0. Met zijn tweede goal maakte Kiran er 3-0 van. Na rust geloofde de thuis ploeg het wel en kon de Walcher se tweedeklasser ook geen potten breken. Opgejaagd door Patrijzen-verdediger Jeroen Weststrate neemt Tijmen van der Baan namens Wolfaartsdijk het doel van goalie Dries Dijkmans onder vuur. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 34