iemand kwaad doet sport 133 Adriaan vervangt Dorian Jo-Annes de Bat blijft actief als scheidsrechter maandag 27 augustus 2012 door Koen de Vries et zijn broer Adriaan in zijn kielzog. heel gedisciplineerd. Hij werkt hard en leeft gezond. Dorian drinkt bijvoorbeeld nooit alco hol." Dan stapt Van Rijsselberghe op zijn plank, om mee te doen aan de zeiltocht met de cryptische naam 'mini long distance'. Het is de bedoeling dat de honderden deelnemers een stuk met Dorian meevaren over de Grevelingen. Do rian voorop, de rest achter hem aan. De Texelaar blijkt er zin in te hebben. De meevarende waters cooter kan hem in elk geval niet bijhouden. De meesten van de ve le tientallen en misschien wel een paar honderd collega-windsurfers ook niet. Een enorme staart sur fers hangt er achter de nummer één van de wereld. Na vijf minu ten klimt hij samen met zijn broer Adriaan de kant op. Het is mooi door Koen de Vries OUDDORP - Dorian van Rijsselberghe deed zaterdag en zondag niet mee aan de Mission XL, de kwalitatief en kwantitatief ijzersterk bezette windsurfwedstrij- den aan de Brouwersdam. Zijn bijna vijf jaar oudere broer Adriaan nam de honneurs waar in de hoogste klasse, die van de Pro-fleet, die zaterdag en zondag de wedstrijden afwerkte bij een lekker windje, kracht vijf a zes. Hij deed dat naar behoren. Adriaan van Rijsselberghe heerste op Dorian-achtige wijze op de Grevelingen. Net zoals zijn broer Dorian op de Olympische Spelen, won Adriaan manche na manche. Met alleen nog de medalrace te gaan, was hij al bijna zeker van de eindoverwinning. De Texe laar won de manches één, vier, vijf en zes, waarna hij ook nog eens de medalrace op zijn naam schreef. Alexander Verhage, van de Zeeuwse windsurfclub Zuid West Zeven, kon de koplopers redelijk bijhou KLOETINGE - Jo-Annes de Bat blijft actief als scheidsrechter in het za terdagvoetbal. De 32-jarige inwo ner van Kloetinge kreeg vorig sei zoen de beste cijfers van alle arbi ters uit groep I (hoofdklasse en eer ste klasse), mocht daarom promo veren naar de selecte groep van topklasse-arbiters, maar werd door de voetbalbond KNVB teruggezet naar groep II, omdat hij te weinig wedstrijden had gefloten. De Bat dreigde zich daarop terug te trek ken als scheidsrechter. Uiteindelijk bleek de KNVB gevoe lig voor de argumenten van De Bat. Hij gaf aan dat hij afgelopen seizoen voldoende beschikbaar was, maar dat hij niet elk weekein de dat hij kon fluiten ook werd in gezet. Toen hij op 12 mei uiteinde lijk toch aan het vereiste aantal van achttien wedstrijden zou ko men, moest hij afzeggen omdat op die dag zijn tweede kind geboren werd. Een geval van overmacht, al dus De Bat in zijn reactie naar de KNVB. De Bat kreeg steun uit onverwach te hoek. Verschillende clubs en trainers drongen er bij de KNVB op aan om hem in groep I te hou den. „Ik vind het mooi dat ik van hen steun krijg", aldus De Bat. „Clubs en trainers vinden dat kwa liteit belangrijker is dan kwanti teit. De KNVB maakt voor één keer een uitzondering, liet men mij vrijdagavond weten." De Bevelander begint het nieuwe seizoen met een achterstand. Door de onenigheid met de KN VB floot hij nog geen wedstrijden. De kans bestaat dat dat voor 15 sep tember ook niet gebeurt. De scheidsrechters zijn tot die datum al bij wedstrijden ingedeeld. De Bat loopt niet over vart vrije tijd. Hij moet als wethouder van de ge meente Goes ook in de weekein den regelmatig werken. Zijn ambities om in de topklasse te fluiten, geeft hij niet helemaal op. „Ik had al drie keer recht om op dat niveau te fluiten, als ik ge noeg wedstrijden had geleid. In de topklasse moet je in principe elk weekeinde beschikbaar zijn. Als die regel van tafel gaat, wil ik het graag op dat niveau proberen." foto Ronald den Dekker geweest. Er is nog even tijd om met twee jongetjes op de foto te gaan en dan zoekt Dorian de warmte op van het windsurfcen- trum. Buiten begint het net weer verschrikkelijk te regenen. Mis schien een mooi moment om op NOS-tv naar de documentaire over Dorian te kijken. Die wordt toevallig net uitgezonden. Koen de Vries den. In de medalrace eindigde hij op de achtste plaats, waarmee hij de achtste plaats in het eindklas sement veiligstelde. Naast de snelheidsduivels kwamen ook de freestylers in actie voor de zogenaamde Freestyle Battle. Zij de den dat niet in wedstrijdverband. Ze lieten de toe schouwers tal van 'tricks' zien. Onder de deelnemers de huidige wereldkampioen Steven van Broeckhoven en ook voormalig wereldkampioen Gollito Estredo uit Venezuela. Ook Rick Jendrusch (17), kind aan huis op de Greve lingen, deed mee. De wereldkampioen bij de junio ren en Zeeuws sporttalent van het jaar van 2009, ver gastte het publiek op enkele fraaie salto's op het on rustige Grevelingenwater. De inwoner van Scharendij- ke was trouwens ook van de partij bij de snelheids wedstrijden. Ook hier kan hij aardig uit de voeten. Bij de 'Guys' werd hij tweede. Bij de nog wat jongere 'Boys' werd Schouwenaar Remco van de Vet vierde. Vrouwenvoetbal gaat echt- een grote sport wor den in Nederland. Al die meisjes die nu vijf, zes jaar oud zijn en beginnen met voetballen weten dat het kan: voetballen bij Ajax." Voetbalster Daphne Koster in de Volkskrant ,.Ik ben heel blij. Hier heb ik lang op gewacht. Maar het is pas de voorselectie. Ik moet goed blij ven spelen om de uiteindelijke selectie te halen." De genaturaliseerde Braziliaan Douglas in De Telegraaf over zijn plaats in de voorselectie van het Nederlands elftal. „Turkije is een land van extremen. Als je het goed doet, vinden ze je een superster en als je het minder goed doet slaat het volledig door naar de andere kant. Dirk is daar nu een hype, iedereen bij Fener is knettergek op hem." Pierre van Hooijdonk in Spits over Dirk Kuyt, die vijf keer scoorde in vijf duels voor zijn nieuwe club Fenerbahge. „29 doelpunten is weer mogelijk." Klaas Jan Huntelaar in Bild. „Zelfs voor de douchegel en deodorant wordt ge zorgd. Het enige dat ik mee hoef te nemen zijn mijn voetbalschoenen en schoon ondergoed." Ajacied Anouk Hoogendijk in Spits. „Soms had ik wel moeite met die ongekende luxe. Als ik op een nat veld had getraind en mijn schoe nen op een tafeltje had gezet waren ze al gedroogd en gepoetst voordat ik goed en wel gedoucht had. Dat ging me wel eens te ver." Erik Heijblok, over zijn tijd als reservekeeper van Ajax, in de Volkskrant „Het geeft niets toch, om iets te investeren in je toe- komst? We hebben nu een paar trainingskampen via de KNSB geregeld en de rest betalen we zelf. De ploeg staat er hartstikke goed voor, de samenhorig heid is nog nooit zo groot geweest." Schaatstrainer Jac Orie in Trouw. Hij is met zijn ploeg nog op zoek naar een sponsor. „Ja, ik ben soms te ver gegaan als coach. Daar ben ik niet trots op, maar zo zat ik toen in elkaar. Het had wel eens een tandje minder gekund, dat besef ik achteraf best. Maar aan de andere kant, leverde het ook wel eens iets op." Cor van der Geest in het Algemeen Dagblad. Hij neemt na 25 jaar afscheid van het Neder landse topjudo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33