Dorian is een boef die n 32 Robin van Persie beleeft droomdebuut op Old Trafford maandag 27 augustus 2012 door Gerard Borgman MANCHESTER Robin van Persie heeft zaterdag een droomdebuut gemaakt als speler van Manchester United op Old Trafford. De Neder landse spits lardeerde zijn eerste basisplaats bij zijn nieuwe club met een prachtig doelpunt en me de daardoor wonnen de Mancu nians van Fulham (3-2). „Ik zal me deze wedstrijd altijd blijven herin neren", jubelde Van Persie nader hand. „Old Trafford is altijd al een van mijn favoriete stadions geweest. Het veld is groot en van prima kwaliteit. De fans hebben me een warm welkom gegeven. Daar ben ik ze heel dankbaar voor. Dan is het prachtig dat we hebben gewon nen en dat ik een mooi doelpunt heb gemaakt gemaakt in mijn eer ste thuiswedstrijd." Van Persie maakte vroeg in de wedstrijd de 1-1, toen hij de bal uit een voorzet van Patrice Evra van buiten het zestienmetergebied in de verre hoek volleerde. Een beau ty, die 's avonds tig keer werd her haald bij de BBC. „Bij dit soort ac ties heb je als speler ook een beet je geluk nodig", reageerde de inter national bescheiden op zijn fraaie voetbeweging. „En vandaag had ik dat geluk. De bal kwam met een stuit mijn kant op en dit was de enige mogelijkheid die ik had." Over de schoonheid van zijn tref fer zei Van'Persie: „Een doelpunt is alleen mooi als hij van waarde is. We hebben gewonnen, dat is in elk geval goed. Maar pas aan het eind van de competitie zal blijken hoe belangrijk deze treffer is." Een veelzeggende uitspraak van de spits, die voor een slordige dertig miljoen euro overkwam van Ar senal. De 29-jarige RotterdamMER is deze zomer van club veranderd, omdat hij eindelijk eens met een grote prijs in zijn handen wil staan. Bij Arsenal was het spelsysteem goeddeels afgestemd op de klasse van de linkspoot en ook Uni- Robin van Persie. ted-manager Alex Ferguson lijkt in Van Persie zijn onbetwiste aanval sleider te zien. In de eerste compe titiewedstrijd was Van Persie slechts invaller, toen United ver loor bij Everton (1-0). Zaterdag moest Wayne Rooney genoegen nemen met een plek op de bank. De spits van Engeland viel in, maar moest kort daarop per bran card van het veld met een diepe snijwond in zijn bovenbeen. „We zullen hem waarschijnlijk een week of vier moeten missen", baalde Ferguson. „Gelukkig heeft Van Persie een geweldig debuut ge maakt op Old Trafford. Robin toonde meteen zijn ongekende klasse in de afronding. Voor hem en Shinji Kagawa is het nog even wennen in de nieuwe ploeg, maar ik weet zeker dat zij elkaar steeds beter zullen gaan vinden. Ik ben over beiden zeer tevreden." Alexander Büttner zat zaterdag nog niet bij de selectie van Man chester United. De linksachter uit Doetinchem, die afgelopen week verrassend werd overgenomen van Vitesse, bekeek het duel vanaf de tribune. Ferguson: „Zo kan hij in elk geval alvast wat proeven van de sfeer op Old Trafford." BELGIE OH Leuven-Anderlecht 1-1, Beerschot AC-Sporting Charleroi 2-0, KV Kortrijk-Waas- land-Beveren 2-1, Cercle-Brugge-Lierse SK 0-3, Standard Luik-KV Mechelen 3-2, KRC Genk-Zulte-Waregem 2-0, AA Gent-KSC Loke ren 2-1, RAEC Bergen-Club Brugge 1-3. Club Brugge 5-13 Lïerse SK 5-6 Anderlecht 5-11 OH Leuven 5- 6 Standard Luik 5-10 RAEC Bergen 5- 5 AA Gent 5-10 KV Mechelen 5- 5 Zulte-W. 5-10 Beerschot 5-4 KRC Genk 5- 9 Sp. Charleroi 5- 3 KSC Lokeren 5- 7 Waasland-B. 5- 1 KV Kortrijk 5 - 7 Cercle Brugge 5 - 1 DUITSLAND Eerste speeldag: Borussia Monchenglad- bach-1899 Hoffenheim 2-1, SC Freiburg-FSV Mainz 05 1-1, FC Augsburg-Fortuna Dussel- dorf 0-2, Hamburger SV-FC Nurnberg 0-1, Greuther Furth-Bayern Munchen 0-3, Eintracht Frankfurt-Bayer Leverkusen 2-1, VFB Stutt- gart-VFL Wolfsburg 0-1Hannover 96-FC Schal- ke 04 2-2. ENGELAND Swansea City-West Ham United 3-0, Aston Vil- la-Everton 1-3, Manchester United-Fulham 3-2, Norwich City-Queens Park Rangers 1-1, Sout- hampton-Wigan Athletic 0-2, Sunderland-Rea ding FC afgelast, Tottenham Hotspur-West Bromwich Albion 1-1, Chelsea - Newcastle Uni ted 2-0, Stoke City-Arsenal 0-0, Liverpool-Man chester City 2-2. Chelsea 3 Swansea City 2 Everton 2 WB Albion 2 Manchester C. 2 Fulham 2 Manchester U. 2 Wigan Athl. 2 Newcastle U. 2 West Ham U. 2- 3 Stoke City Arsenal Sunderland Tottenham H. Reading FC Liverpool Norwich City Queens PR Southampton Aston Villa 1 - 1 2- 1 2- 1 2- 1 2- 1 2- 1 2- 0 2- 0 ITALIË Eerste speeldag: Fiorentina-Udinese 2-1, Ju- ventus-Parma 2-0, AC Milan-Sampdoria 0-1, Atalanta-Lazio Roma 0-1, Chievo-Bologna 2-0, FC Genoa-Cagliari 2-0, Palermo-Napoli 0-3, Pescara-lnter 0-3, AS Roma-Catania 2-2, Sie na-Torino 0-0. SPANJE Real Sociedad-Celta de Vigo 2-1, Espanyol-Real Zaragoza 1 -2, Real Betis Sevilla-Rayo Vallecano 1-2, Malaga-Real Mallorca 1-1, Osasuna-FC Bar celona 1-2. FC Barcelona 2 - 6 Atletico M. 1-1 Rayo Vallecano 2 - 6 Levante 1 - 1 Malaga 2 - 4 Real Madrid 1 - 1 Real Mallorca 2 - 4 Valencia 1 - 1 Dep. la Coruna 1-3 Getafe 1 - 0 Sevilla 1 - 3 Granada CdF 1 - 0 Real Valladolid 1 - 3 Athl. Bilbao 1 - 0 Betis Sevilla 2 - 3 Osasuna 2 - 0 Real Zaragoza 2-3 Espanyol 2 - 0 Real Sociedad 2 - 3 Celta de Vigo 2-0 Gouden Dorian van Rijsselberghe op bezoek bij Mission XL Dorian van Rijsselberghe is op bezoek op de Brouwer- dam bij de Mission XL. De gouden windsurfer wordt er door honderden geëerd voor zijn prestatie. Veel windsurffans hebben lang op hem gewacht. En als het dan eindelijk zover is, barst er een enorme regenbui los. Binnen enke le seconden is de belangstelling voor de olympisch goudenmedail- lewinnaar van enkele honderden mensen gereduceerd tot een paar tientallen. Zo'n valse start heeft de Texelaar de laatste maanden zeker niet gemaakt. Dorian van Rijsselberghe is zater dag eregast op de Mission XL, een van de grootste windsurfevene- menten op de wereld. Plaats van handeling is zeil- en windsurfcen- trum Brouwersdam, idyllisch gele gen aan het Grevelingenmeer. De beste windsurfer van de we reld komt op uitnodiging van Pie ternel van der Linde en Uwe Jend- rusch, het paar dat het complex uitbaat. Ze kennen Dorian en de rest van zijn familie al sinds hij in 2006 stage bij hen liep. Sindsdien is hij blijven komen. „Omdat deze plek een aparte plaats in m'n hart heeft", meldt de kampioen even snel in het voorbijgaan. „Dorian doet al jaren mee aan de Mission XL", vertelt Pieternel van der Linde. „Zijn familie komt ook vaak mee. Met hen hebben we een goede band." Ook nu komt de windsurfheld on danks enorme drukte gewoon even een kleine 250 kilometer af zakken naar de Brouwersdam. „Dorian wordt een beetje geleefd", weet Van der Linde. „Alles loopt nu via managers. Het is heftig en best wel zwaar voor hem. We heb ben Dorian beloofd dat we hem een beetje zullen afschermen." Van der Linde heeft Van Rijssel berghe leren kennen als 'een boef, zonder dat er iets kwaads in hem zit. „Soms is hij zo gek als een deur. Hij doet er alles aan om ple zier te hebben en dat lukt hem al tijd. Hij is heel spontaan en een doorzetter." Dat hij als sporter iets in zijn mars heeft, zag Van der Linde in 2006 al. „Hij kwam hier als een slalom- mer, maar toen hij freestylers aan het werk zag, deed hij hun kun sten zo na. Hij is een kind van het water. Alles wat hij ziet, kan hij." Als het met regenen gestopt is, komt de huldiging goed op gang. Dorian beantwoordt op het po dium wat vragen. De meeste zijn zo langzamerhand wel gesteld. De speaker stelt de vraag die de laatste tijd waarschijnlijk het meest op hem afgevuurd is: Ga ja kitesurfen nu dat olympisch wordt ten koste van het windsurfen? „Zeker we ten", zegt Dorian resoluut. Hij wekt wel de indruk dat hij het er moeilijk mee heeft. „Ik wil laten zien dat windsurfers beter op het water uit de voeten kunnen dan ki- tesurfers. En windsurfen zal ik al tijd blijven doen." Dan komt een sponsor aan het woord. Het is Max Blom van het merk Mystic. Hij overhandigt Van Rijsselberghe een cheque van 3000 euro, als dank voor bewezen diensten. „Voor mij heeft hij heel veel deuren geopend." Vier jaar ge leden, net na de Spelen van Pe king, ging Blom met hem in zee. „Hij was die Spelen net misgelo pen, maar ik zag het wel in hem zitten. Toen al had hij veel uitstra ling. Dorian is heel open en altijd zichzelf gebleven. Er zijn ook top pers die dat niet meer zijn. Ze zijn vergeten waar ze vandaan ko men." Dat Van Rijsselberghe zo ver zou komen, had Blom niet verwacht Talent had hij genoeg. Maar goud op de Spelen? „Dorian heeft veel te danken aan zijn inzet. Hij is al tijd met zijn sport bezig. Hij lijkt een feestbeest, maar is dat zeker niet. Achter de schermen is hij Een freestyler vertoont zijn kunsten. foto Ronald den Dekker Dorian van Rijsselberghe zeilt tijdens de mini long distance over de Grevelingen, r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32