31 Luctor'88 vlekkeloos naar de volgende ronde spor Hoek met bekende kwartet maandag 27 augustus 2012 'We gaan steeds minder fouten maken en de organisatie wordt beter' Leendert Geelhoed, trainer van GPC wwewxewjaiBimai! <i&a59mscsrsa^s«ssaxsssisssixsBeitBti!irKt«asss^zsase«eBaassBas5aaseseut HOEK - Het was een pijnlijk mo ment, een minuut of acht voor rust. Eric Hellemons had al een paar keer met zijn hoofd geschud en aanwijzingen richting zijn links back geschreeuwd. Toen Thomas van den Houten vlak vóór de neus van de trainer balverlies leed, was de maat vol. „Fitsch, kom maar", riep hij richting de verdediger die bezig was met zijn warming-up. En daarmee was het bekerduel met Dosko (3-1-zege) voor Van den Houten ten einde. Hellemons en Van den Houten hebben een verleden bij RBC, waar ze samenwerkten in de jeugd. Het is één van de redenen dat de nieuwe trainer zijn voorma lige pupil graag bij Hoek wilde heb ben. Waar veel trainers de spelers waarmee ze een goede band heb ben keer op keer in bescherming nemen, doet Hellemons dat niet. Goed is goed, slecht is slecht. En dat laatste was het zaterdag, vond hij. Van den Houten had voor zijn wis sel al een paar keer op z'n flikker gehad van Giovanni Siereveld. De aanvoerder speelde zelf ook geen grootse wedstrijd, maar baalde van de samenwerking achterin. De defensie was vorig seizoen de bes te linie bij Hoek. Door het inbren gen van Fitsch werd die verdedi ging weer in ere hersteld. Fabian Wilson, die nog zoekt naar zijn topvorm, op rechts, Reguillo Van- depitte en Siereveld in het cen trum en Fitsch op links. Hoek kwam zaterdag snel op voor sprong via GuiUaume Clinckemail- lie), maar moest na een handsbal van Reguillo Vandepitte de gelijk maker incasseren (via Mesut Kar- tal). Direct na rust verzuimde spits Marvin Bedaf om Dosko op voor sprong te zetten. Hoek trok daarna het initiatief naar zich toe en maak te pas het verschil na de invalbeurt van de snelle Urvin van Hekelen. Hij stond aan de basis van de 2-1 (strafschop Jorrit D'Haeseleer). Clinckemaillie maakte in blessure tijd 3-1. 3G2SBs&aizi&r&sc&w§&S0sssss8sesesea<xEssss85SBseasgBsgB3sa door Klaas Verspoor en Peter van Kouteren MIDDELBURG - Met een hon derd-procentscore uit drie wedstrij den hebben Arnemuiden, Colijns- plaatse Boys, RCS en Luctor'88 zich geplaatst voor de tweede ron de van de districtsbeker. Luctor'88 deed dat door zelfs geen enkel doelpunt tegen te krijgen en zelf achttien kee rte scoren. Poule 9. 's-Heer Arendskerke-Ar- nemuiden 0-4: Arnemuiden kreeg wel meer kansen, maar via Yann Sinke had Arendskerke vlak voor rust ook nog op 1-0 kunnen komen. In de tweede helft zette Arnemuiden aan en opende Mari- nus Baas de score. Na een overtre ding in het strafschopgebied zorg de Mailcel Moerings uit de toege kende penalty voor de 0-2. Moe rings en Baas scoorden daarna ver volgens elk nog een keer. Arnemui den plaatst zich met drie zeges voor de volgende bekerronde. Meto-Yerseke 2-5: Vooral Arjen de Koeijer stond scherp, want hij scoorde vier keer voor Yerseke. Bij rust leidde Yerseke al met 0-4. De Koeijer scoorde voor rust drie keer en Bernie Steketee tekende tussen door voor de 0-3. In de tweede helft kwam Meto via Geert Verstra- eten en Danny Matthijssen terug tot 2-4, maar met zijn vierde goal maakte De Koeijer aan alle Meto-il- lusies een eind. Poule 19. RCS-SC Gastel 5-0: De Souburgers kwamen na de vroege openingstreffer van Besar Xhoxhaj (1-0) geen moment in de proble men. Na de 2-0 van Len Eversdijk brachten Marlo Janisse en Geraldi Geerman nog voor rust de 4-0 op het bord. In de tweede helft be paalde Len Eversdijk met zijn tweede treffer de eindstand. Spui-WC*68 1-7 (0-2). Joeri Malinka 0-1, Gijs Adriaansen 0-2, Noël Zimmer man 0-3, Joeri Malinka 0-4, Kevin de Roode 1-4, Nestor Zimmerman 1-5, Noël Zimmerman 1-6, Dennis Uijl 1-7. Poule 20. Krabbendijke-Cluzona 3-4: Voor rust haalde Krabbendij- ke tot twee keer toe een achter stand op door doelpunten van Ri chard Dommisse en doelman Sjaak Lokerse, die met een door de wind gedragen uittrap scoorde. Krabbendijke leek zelfs met de winst aan de haal te gaan, nadat Danny Weber de thuisploeg na rust op een 3-2-voorsprong had ge zet. Jeroen van Linden en Erik van Oers bezorgden Cluzona echter een verdiende zege. Nieuwland-Klundert 0-1: De be zoekers waren sterker, maar Nieuwland hield stug verdedigend goed stand. Nieuwkomer Edgar van der Giessen tekende halverwe ge de eerste helft voor de winnen de treffer. De thuisploeg kon er in aanvallend opzicht weinig tegen over stellen en kwam niet verder dan één schot op doel. Poule 47. Brouwershaven-Luc- tor'88 0-9: Rutger van Rossum mikte vijf keer raak en tekende in de eerste helft voor een onverval ste hattrick. Daarna zorgden Jeroen Kedde, Stefan Boonman, opnieuw Van Rossum en Pieter van den Dries voor de ruststand: 0-7. De thuisploeg voorkwam dat er dubbele cijfers op het bord kwa men. Joren Krekelberg en weer Van Rossum bepaalden de eind stand op 0-9. Smerdiek-Vogelwaarde 2-4: De thuisploeg kreeg voor rust tal van kansen, maar benutte er te weinig. Jonathan Weever zette Vogelwaar de op voorsprong, waarna Mo Alli- ali en Andreas Vroegop Smerdiek nog voor de rust op een 2-1-voor- sprong zetten. Smerdiek was ook daarna meer in balbezit, maar de bezoekers profiteerden door doel punten van Joris Seghers, Jona than Weever en Michael de Nijs van de verkregen ruimte. Poule 49. Colijnsplaatse Boys-Steen 3-1: Een wedstrijd met twee gezichten. De bezoekers kwa men in de eerste helft door Serge Merckx op voorsprong. Na de her vatting zette Colijnsplaatse Boys meer druk, waardoor Steen het las tig kreeg. Niels Versluijs tekende voor de gelijkmaker. Dave Bout en Sander Sallet (strafschop) bezorg den de thuisploeg de zege. Robur-Corn Boys 3-4: Hoewel de bezoekers meer balbezit hadden, liep Robur in de eerste helft uit naar een 3-0-voorsprong via Polle Hopmans en Rick van der Gaag (2x). Direct na de thee kwam Corn Boys terug uit een door Mo hammed Kilic benutte strafschop: 3-1. Nadat Stef de Meyer al snel de spanning volledig had terugge bracht door 3-2 aan te tekenen, bracht Mohammed Kilic de bezoe kers langszij: 3-3. Vijf minuten voor tijd werd Niels van Putten matchwinnaar namens de Boys. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31