GPC toont moed tegen Kloetinge Voor Goes gaat het echte werk nu beginnen 301 Vlissingen is zeker van plaats in tweede ronde maandag 27 augustus 2012 door René van Stee TERNEUZEN - Goes had zaterdag middag in de districtsbeker weinig moeite met het al uitgeschakelde Terneuzense Boys. Hoewel de ploeg niet zijn beste spel toonde, won de Bevelandse zondag-hoofd klasser eenvoudig met 0-2 dankzij treffers van Yves Nyemb voor de rust en Dangelo Martien, een doel punt waaraan een buitenspellucht je zat, in de tweede helft „Het ontbrak vooral aan scherpte in de afwerking", vond Gérard de Nooijer. De Goes-trainer, die zijn basiselftal inmiddels in zijn hoofd heeft, keek terug op een bevredi gende voorbereiding op het nieu we seizoen. „We hebben van geen enkele amateurclub verloren. In die wedstrijden hebben we heel weinig weggegeven. Ook het op de juiste momenten druk zetten heb ben we aardig voor elkaar", vertel de hij. Toch is er nog wat werk aan de winkel. „In balbezit moet er meer rust en overleg in de ploeg komen. Zeker vandaag wisselden we goede fases nog te vaak af met mindere momenten. Nu werd dit niet afgestraft, maar in de competi tie kun je jezelf dit absoluut niet permitteren." Niettemin ziet De Nooijer de start van de competitie met vertrouwen tegemoet. „We kunnen ook met een aan de bak tegen EHC. Die ploeg eindigde vorig seizoen als derde en heeft nu titelaspiraties. We weten waarschijnlijk al heel snel waar we aan toe zijn." Terneuzense Boys-trainer Eddy van der Hooft toonde zich minder optimistisch. Zijn ploeg mist on dertussen een half dozijn spelers. „En niet de minsten", ging hij het rijtje Tim Faassen, Robert Rijn berg, Ibrahim Eryürük, Johnny de Jaeger, Jeroen van den Broeke en Evert-Jan van Opdorp af Én hoe wel hun vervangers het tegen Goes verdienstelijk deden, levert dit de oefenmeester van de promo vendus naar de eerste klasse van het zaterdagvoetbal de nodige hoofdbrekens op. „Een fatsoenlij ke start van de competitie is cru ciaal. Te beginnen tegen GPC Vlis- singen. Ik hoop dan ook op een snelle terugkeer van een aantal jon gens. Want voor je het in de gaten hebt, loop je achter de feiten aan." Uiteraard zag Van der Hooft ook lichtpuntjes. Zo kon eerstejaars A-junior Bart van Fraeyenhove hem tot dusverre zeer bekoren. Ook de verrichtingen van de HW'24 overgekomen Niels Breij- aert stemden hem tevreden. „Maar ten opzichte van een ploeg zoals Goes is het contrast groot. Na hun wissels werden ze er niet echt veel zwakker op", wees hij op de vervangingen bij Goes van Yves Nyemb, Gert-Jan van Leiden en Ray Kroon voor respectievelijk Shannon Braafhart jr., Wouter de Craene en Josimar Pattinama. Van der Hooft vond het bekerduel met Goes bovenal nuttig. „De jon gens zijn zich er meer dan ooit van bewust dat er- een treetje ho ger veel meer van hen wordt ver langd." Karakteristiek Terneuzense Boys-Goes 0-2 (0-1). 25. Yves Nyemb 0-1,82. Dangelo Martien 0-2. Scheidsrech ter: Y. El-Hajouti (Zwijndrecht). Ge le kaart: Michel Romeijnsen, Marco Faassen (Terneuzense Boys). Aantal toeschouwers: 125 Goes: Matthew Lentink; Milton Roemeratoe, Sherief Tawfik, Gert-Jan van Leiden (Wouter de Craene), Stephan van de Boor; Lo renzo de Groot, Gert-Jan Tierie, Thijs van den Dries, Ray Kroon (45. Josimar Pattinama), Yves Nyemb (55. Shannon Braafhart), Dangelo Martien. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Vlissingen heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van de districtsbeker. De zon dag-eersteklasser won op eigen veld met 4-2 van klassegenoot Hal steren en kwam daarmee op zeven punten uit drie bekerduels. Kloe- tinge en Halsteren treffen elkaar dinsdagavond in Halsteren om te bepalen wie van deze twee ploe gen Vlissingen zal vergezellen. Kloetinge heeft genoeg aan een ge lijkspel. Tegen Halsteren toonde Vissingen zich in deze confrontatie in balbe zit het sterkst en had hiermee de wedstrijd in het algemeen in han den. De openingstreffer kwam van de voet van Said Bouzambou, die de bal uit een hoekschop direct in het doel van de Brabanders liet be landen: 1-0. Na een fraaie aanval GPC Vlissingen kwam in drie bekerwedstrijden slechts tot één doelpunt. GPC Vlissingen kan Kloetinge za terdag in de groepsfase van het districtsbekertoernooi lang bijbe nen. Toch moet de eersteklasser uiteindelijk het hoofd buigen voor de hoofdklasser. Na een 1-1-ruststand wordt het in de slotfase 1-3. door Jan Dagevos VLISSINGEN - Bijna zeventig minu ten lang hield GPC Vlissingen za terdagmiddag stand tegen een ploeg die drie dagen ervoor furore had gemaakt in het landelijke be kertoernooi. Daarna vloeiden ech ter de krachten weg en kreeg oppo nent Kloetinge alsnog vrij baan. Twee persoonlijke fouten deden de thuisploeg de das om: 1-3. „Toch maken we elke keer stapjes vooruit", zei-trainer Leendert Geel hoed van GPC naderhand. „We gaan steeds minder fouten maken en de organisatie wordt beter. Al leen hebben we wel te maken met jeugdig elan en dat vraagt om ge duld." GPC Vlissingen had zaterdag voor het duel met Kloetinge al geen zicht meer op het bereiken van de tweede ronde in het districtsbeker toernooi. Door twee nederlagen op rij (2-0 tegen Halsteren en 6-0 tegen VC Vlissingen) had de ploeg zich in een kansloze positie gema noeuvreerd. Niettemin wilde GPC met opgeheven hoofd de beker strijd verlaten en daarnaast was de wedstrijd tegen Kloetinge belang rijk met het oog op volgende week. Dan wacht GPC immers de eerste competitiëwedstrijd tegen Terneuzense Boys. „Ik denk dat we er klaar voor zijn", stelde Geel hoed. „Ons veldspel is best wel re delijk." De oefenmeester zei daar niets te veel mee. Tegen Kloetinge speelde GPC gedurfd, schoof er van achter uit regelmatig iemand in en was het combinatievermogen meer dan redelijk. Daarnaast bleek de ploeg over veerkracht te beschik ken. Na een beroerde start - John Schot had in de achtste minuut Kloetinge al op een i-o-voor- sprong gezet - herpakte GPC zich. De thuisclub was fel in de duels en maakte het Kloetinge soms lastig. Nadat Lunven Vermeer nog tot twee keer toe Kloetinge-doelman Jaco van der Schee op zijn weg had gevonden, was het in de 37e minuut wel raak. Na prachtig voor bereidend werk van de 23-jarige Jesper de Vlieger schoot zijn vier jaar jongere broer Remon prachtig raak: 1-1. Na de pauze herstelde Kloetinge de rangorde weer. De equipe van trainer Diederik Hiensch was ook Karakteristiek in deze fase soms nog wat noncha lant, maar hield GPC nu wel beter in bedwang. Kloetinge haalde bij lange na niet het niveau van afgelo pen woensdag in de bekerwed strijd van het landelijke bekertoer nooi tegen EW (3-1). „Toch kon den we GPC vanmiddag op den duur toch kapot spelen", vond John Schot. De 1-2 viel in de 69e minuut, op een moment dat GPC naar adem hapte. Uit een vrije trap schoot Mats Willemse bij de tweede paal de 1-2 binnen. Zeven minuten voor het einde profiteer de Mats Willemse nogmaals van een fout in de -defensie bij GPC. Rechtsback Daniel Jansen speelde te kort terug op zijn doelman, waarna de middenvelder van Kloe tinge de bal oppikte en raak schoot. „We hebben redelijk mee gedaan", vond Geelhoed, „alleen tegen het eind werden de persoon lijke fouten keihard afgestraft. Dat gebeurt tegen ploegen als Kloetin ge, maar gelukkig spelen we niet el ke week tegen dit soort tegenstan ders." GPC Vlissingen-Kloetinge 1-3 (1-1). 8. John Schot 0-1, 37. Re mon de Vlieger 1-1, 69. Mats Wil lemse 1-2, 83. Mats Willemse 1-3. Scheidsrechter: R. Zuidweg (Yerse- ke). Gele kaart: Roy Mulder en Mark Schuit (beiden Kloetinge). Aantal toeschouwers: 200. O GPC Vlissingen: Max Leijer; Dan iel Jansen, Najim Boughmari, Me- nancio Weeda, Zilvano Tuhuleruw; Sven Ronde (66. Wouter Vermeu- le), Remon de Vlieger (62. Davy van Geersdaele), Jord Vermeer; Jes per de Vlieger, Björn Ronde en Lun ven Vermeer (46. Roniel Uranie). Kloetinge: Jaco van der Schee; Sjors Lankhaar (78. Aart Veldhof), Jaap Esser, Arjan van der Smissen, Timo Jansen; Mark Schuit, Corné Schilperoort, Roy Mulder, Mats Wil lemse; John Schot en Bart Deprez (66. Tom Blomaard). kwam Halsteren nog voor rust op gelijke hoogte. In de tweede helft kwam Vlissin gen opnieuw op voorsprong: Jona than Constancia werd gevloerd, waarna Ferry Alfons de toegeken de strafschop benutte: 2-1. De der de Vlissingse treffer kwam tot stand na goed samenspel tussen Said Bouzambou en de ingevallen routinier Renato Dijkstra (trainer Karl Vergouwen: „Vandaag had ik door omstandigheden met vier spelers 159 jaar ervaring op de bank zitten"), die Randy de Dreu in staat stelden de 3-1 aan te teke nen. Toen Sinan Coban er even la ter na een individuele actie 4-1 van maakte was de wedstrijd be slist. Dat Ferry Alfons er met een eigen doelpunt nog 4-2 van maakte, was louter voor de statistieken van be lang. Jeroen Kedde van Luctor'88 zit een speler van Brouwershaven op de huid. Op de achtergrond volgen Joren Krekel- uF berg (Luctor'88) en Ivo Fonteine (Brouwershaven) hun verrichtingen. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30